بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > مهاجرت : پردرآمدترین شغل در دانمارک در سال 2024 (معرفی 11 شغل پردرآمد)

پردرآمدترین شغل در دانمارک در سال 2024 (معرفی 11 شغل پردرآمد)

چرا مهاجرت به دانمارک؟ زندگی وکار در دانمارک بسیار محبوب است. سه دلیلی که بیشتر از همه باعث این محبوبیت شده است: تعادل بین زندگی و کار، فضای تجاری عالی و یک دولت رفاه کارآمد است. فرهنگ کاری آرام و غیر رسمی در دانمارک یکی از دلایلی است که این کشور را در رتبه دوم کشورهای شاد قرار داده است. نزدیک به 49000 مهاجر در دانمارک زندگی می کند و این کشور جز کشورهای مهاجر پذیر و ایده آل برای زندگی افراد خارجی است. بازار کار دانمارک عمدتاً از بخش خدمات و صنعت تشکیل شده و نرخ بیکاری به طرز چشم گیری پایین است، در نتیجه فرصت های شغلی بسیاری در دانمارک برای متخصصین وجود دارد. اقتصاد در دانمارک نیز یک اقتصاد ترکیبی مدرن با درآمد بالا و بسیار توسعه یافته است.

پردرآمدترین مشاغل در دانمارک

دانمارک در حا تبدیل شدن به یک مقصد جذاب برای جویندگان کار در خارج از شکور است. به این دلیل که کشور دانمارک بالاتریت رتبه در شاخص کیفیت زندگی دارد و بازار کار در دانمارک فعال است و متقاضیان می توانند فرصت های جدیدی برای شغل مناسب که با صلاحیت ها و تجربه هایشان مطابقت دارد را پیدا کنند. یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت کاری به دانمارک این است که در لیست مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک جستجو کرده و با توجه به مهارت خود اقدام کنید. میزان درآمد در دانمارک بسته به رشته، مهارت، تجربه کاری و میزان تحصیلات متفاوت است در ادامه به معرفی مشاغل پر درآمد در دانمارک می پردازیم:

1. پزشکان و جراحان: ناجیان با دستمزد بالا

جراحان به دلیل ماهیت شغلشان که حیاتی است، در صدر لیست مشاغل پر درآمد قرار دارند. جراحان می بایست ریسک بالا و دانش گسترده داشته باشند و این مستلزم یک مسیر یادگیری طولانی است. یک پزشک در دانمارک معمولاً حدود 93800ِDKK درآمد دارد. کمترین میزان درآمد یک پزشک در دانمارک 35100 DKK و بیشترین میزان درآمد 161000DKK است. میزان درآمد شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزیا می باشد. البته باید در نظر داشت که میزان درآمد یک پزشک در دانمارک بسته به تخصص و میزان تجربه متفاوت است.

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس سال‌های تجربه

2. مدیران ارشد اجرایی: هدایت کنندگان شرکت های بزرگ

مدیران در درجه اول مسئول موفقیت یا شکست سازمان ها هستند و دستمزد بالای آن ها به دلیل دامنه وسیع تاثیر و همچنین خطرات موجود است. یک وکیل می تواند موکل خود را از یک آینده ای که منجر به مجازات سنگین یا اعدام می شود معاف کند. بالاترین میزان درآمد مدیران ارشد اجرایی در دانمارک 134000 DKK و کم ترین میزان درآمد مدیران ارشد اجرایی در دانمارک 45500 DKK است. به طور معمول و به صورت میانگین مدیران ارشد اجرایی در دانمارک 87500 DKK درآمد دارند. حقوق ی مدیران ارشد اجرایی در دانمارک بسته به سال های تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است.

مقایسه حقوق و دستمزد بر اساس سال‌های تجربه مدیر اجرایی در دانمارک

3. وکلا: مدافعان عدالت با درآمد بالا

وکلا به دلیل اینکه برای موکلین خود بسیار ارزشمند هستند و کارشان ارزش بالایی دارد، دستمزد زیادی دریافت می کنند. یک وکیل می تواند موکل خود را از یک آینده ای که منجر به مجازات سنگین یا اعدام می شود معاف کند. بالاترین میزان درآمد یک وکیل در دانمارک 125000 DKK و کم ترین میزان درآمد یک وکیل در دانمارک 36000 DKK است. به طور معمول و به صورت میانگین وکلا دردانمارک 78300 DKK درآمد دارند. حقوق یک وکیل در دانمارک بسته به سال های تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است.

مقایسه حقوق و دستمزد وکلا بر اساس تجربه در دانمارک

4. مدیران مالی: معماران دنیای پول

تمامی مشاغلی که با مدیریت مالی سروکار دارند، به طور خودکار واجد شرایط دریافت دستمزد بالا است. مدیران مالی مدیریت بودجه، هزینه ها و درآمد را مدیریت می کنند که مستقیماً بر عملیات سازمان ها تاثیرگذار هستند. بالاترین میزان درآمد مدیران ارشد مالی در دانمارک 117000 DKK و کم ترین میزان درآمد مدیران ارشد مالی در دانمارک 37900 DKK است. به طور معمول و به صورت میانگین مدیران ارشد مالی دردانمارک 75700 DKK درآمد دارند.

مقایسه حقوق و دستمزد مدیران ارشد مالی بر اساس تجربه در دانمارک

5. متخصصان فناوری اطلاعات: پیشگامان عصر دیجیتال

بالاترین میزان درآمد متخصصان فناوری اطلاعات در دانمارک 66500 DKK و کم ترین میزان درآمد متخصصان فناوری اطلاعات ی در دانمارک 21200 DKK است. به طور معمول و به صورت میانگین متخصصان فناوری اطلاعات دردانمارک 41900 DKK درآمد دارند.

6. قضات

قضات به دلیل داشتن مسئولیت های بزرگی که مرتبط با شغلشان است، حقوق بالایی دریافت می کنند. تصمیم گیری برای سرنوشت و آینده مردم اصلاً کار آسانی نیست. میزان درآمد:

کمترین 54600 DKK

میانگین 103000 DKK

بیشترین 157000 DKK

7. مدیران بانک

مدبر بانک وظیفه بسیار مهمی بر عهده دارد. در اختیار داشتن صدها میلیون سرمایه و سرمایه گذاری با تمام ریسک های مرتبط بسیار سخت است و ارزش دریافت حقوق بالا را دارد. میزان درآمد:

کمترین 35100 DKK

میانگین 70300 DKK

بیشترین 109000 DKK

8. ارتودنتیست ها

معمولاً مردم در قبال کار ارتودنتیست ها مایل به پرداخت هزینه های بالا هستند و افراد هم در برابر خدماتی که دریافت می کنند هزینه بالایی پرداخت کرده و ارتودنتیست ها در میان مشاغل پردرآمد محسوب می شوند. میزان درآمد:

کمترین 55600 DKK

میانگین 121000 DKK

بیشترین 192000 DKK

 

9.استادان

تدریس در کالج جز پردرآمدترین و معتبرترین مشاغل است. رسیدن به مرحله استادی کار آسانی نیت و نیاز به تلاش و پشتکار دارد و در نتیجه درآمد بالایی نیز دارند. میزان درآمد:

کمترین 37700 DKK

میانگین 72400 DKK

بیشترین 111000 DKK

10. خلبانان:

خلبانانی در این لیست احتمالاً تنها شغلی است که نوعی هیجان را شامل می شود. خلبانان برنامه های آموزشی سختی را پشت سر می گذارند و مسئولیت ایمنی هزاران نفر را هر روزه بر عهده دارند. میزان درآمد:

کمترین 34200 DKK

میانگین 68300 DKK

بیشترین 106000 DKK

11. مدیران بازاریابی:

از وظیف مدیران بازاریابی بالا بردن درآمد سازمان است. مدران بازاریابی به صورت مستقیم مسئول ایجاد تجارت هستند و به همین دلیل دستمزد بالایی نیز دریافت می کنند. میزان درآمد:

کمترین 36900 DKK

میانگین 72400 DKK

بیشترین 112000 DKK

چه عواملی بر سطح درآمد شما در دانمارک تاثیر می گذارند؟

همانطور که در بخش معرفی مشاغل پر درآمد توضیح داده شد، عوامل مختلفی بر میزان درآمد در دانمارک تاثیرگذار هستند. هر چقدر میزان سال های تجربه و تحصیلات بالاتر باشد میزان درآمد نیز بالا می رود. همچنین تخصص و محلی که در آن مشغول به کار هستید نیز در میزان درآمد تاثرگذار است.

عواملی که بر درآمد در دانمارک تاثرگذرا هستند عبارتند از:

  • تحصیلات: تحصیلات تاثیر زیادی بر درآمد افراد دارد هر چه میزان تحصیلات بالاتر باشد، میزان درآمد نیز بالا می رود.
  • میزان مهارت و سابقه کاری: مهارت ها می تواند به صورت مستقیم بر درآمد افراد تاثیرگذار باشد.
  • روندهای اقتصادی.

مهاجرت کاری

پست های مرتبط

بهترین روش اقامت از طریق ویزای کادر درمان در نروژ

به‌دلیل کمبود کادر درمان در کشور نروژ، این کشور مایل به جذب…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

لیست کامل مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یکی از مهم‌ترین ابزارها برای دسترسی به زیبایی‌ها و…

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

آزادسازی مدرک تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی در سال 1403

در پایان دوران تحصیلی، دانشجویانی که تمایل دارند در دانشگاه‌های خارج از…

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید