بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > مهاجرت : محدودیت تازه دولت انگلستان برای ورود به این کشور

محدودیت تازه دولت انگلستان برای ورود به این کشور

به گزارش خبرگزاری Associates Times ، دولت انگلستان در تاریخ ۱۲ جولای ۲۰۲۳ محدودیتی را برای ورود به خاک این کشور تعیین کرده که بر این اساس، از این پس افراد نمی‌توانند بدون داشتن ویزا به انگلستان سفر کنند.

بر همین اساس،‌ کلیه افرادی که تصمیم داشتند از طریق پاسپورت دومینیکا برای کار، تحصیل یا زندگی به‌ کشور انگلستان سفر کنند، باید هرچه زودتر تا پیش از اعمال محدودیت‌های جدید، نسبت به دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام کنند؛ زیرا با توجه به اقدام جدید دولت انگلیس، برای دارندگان پاسپورت دومینیکا توافقنامه سفر به انگلستان بدون ویزا به حالت تعلیق در آمده و از تاریخ ۱۷ جولای ۲۰۲۳، دیگر نمی‌توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند. بنابراین هر لحظه ممکن است قوانین جدیدی در این راستا اعلام شوند که راه ورود به کشور انگلیس را برای افراد سخت‌تر می‌کند.

علاوه‌بر دومینیکا، دولت انگلیس تصمیم دارد این توافقنامه را برای شهروندان کشورهایی همچون سنت لوسیا، گرانادا، آنتیگوا و باربودا، سنت کیتس و نویس به ترتیب در ماه‌های آگوست، سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر نیز لغو نماید. هزینه اخذ ویزا نیز قرار است به‌زودی اطلاع‌رسانی شود.

در همین راستا، آژانس گردشگری شریف تریپ که به‌عنوان نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران فعالیت دارد، می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن خدمات پاسپورت دومینیکا و دریافت شهروندی دوم را به افراد ارائه دهد. علاوه‌براین، با وجود متخصصان حقوقی معتبر در شریف تریپ و تجربه بیش از ۴۰۰ پرونده موفق در کارنامه این مجموعه، می‌توانید با اطمینان کامل برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام کنید.

بر اساس خبرهایی که در این خصوص اعلام شده، دولت انگلیس قصد دارد در ابتدا در دسامبر ۲۰۲۳ ورود به این کشورها را تحت سیستم ETA (مجوز ورود الکترونیکی) درآورد و در مراحل بعدی محدودیت‌ها را بیشتر کند.

شایان ذکر است که انگلستان این اقدام را در جهت افزایش امنیت ملی این کشور انجام داده است. تصمیمی که پیش از این در سال ۲۰۱۷ توسط کشور کانادا گرفته شده بود.

در نتیجه، از این پس افرادی که ویزای انگلستان را ندارند، باید برای ورود به این کشور مجوز الکترونیکی داشته باشند. به این ترتیب می‌توانند برای یک دوره زمانی خاص وارد انگلستان شده و در آن اقامت داشته باشند. بنابراین، این تغییرات هرچند برای دارندگان پاسپورت دومینیکا و جزایر حوزه کارائیب ممکن است ناراحت‌کننده باشد، اما به نظر می‌رسد که دولت انگلیس برای حفظ امنیت ملی خود این تصمیم را گرفته است.

افراد برای دریافت مجوز ورود الکترونیکی (ETA) باید از چه طریقی اقدام کنند؟

برای دریافت مجوز ورود الکترونیکی (ETA)، فرد باید یک فرم درخواست آنلاین را پر کند. این فرم حاوی اطلاعات شخصی مانند نام، جزئیات پاسپورت و هدف او از سفر است.

هزینه لازم برای دریافت مجوز ورود الکترونیکی (ETA)‌ به چه صورت است؟

هزینه‌های لازم برای پر کردن فرم درخواست به شرح زیر است:

  • ۲۵ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی
  • ۱۵ هزار دلار آمریکا برای همسر
  • ۱۵ هزار دلار آمریکا برای هر یک از فرزندان ۱۶ سال به بالا
  • ۱۰ هزار دلار آمریکا برای هر یک از فرزندان ۲ تا ۱۵ سال

نتیجه درخواست برای دریافت ETA چه زمانی اعلام می‌شود؟

در حین بررسی درخواست ETA، دولت انگلستان اطلاعاتی را که فرد در فرم آنلاین وارد کرده است را با داده‌های امنیتی بین‌المللی مطابقت می‌دهد. این عملیات می‌تواند شامل بررسی سوابق جنایی، سفرهای گذشته و سوابق تروریستی باشد. هدف از انجام این بررسی‌ها این است که هیچ عاملی امنیت کشور انگلیس را تهدید نکند.

برخلاف فرایند دریافت ویزا که پیچیده و زمان‌بر است، فرایند ETA به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و بعد از آنکه وضعیت درخواست فرد برای دریافت مجوز ورود الکترونیکی بررسی شد، تا ۴۸ ساعت بعد نتیجه به آدرس ایمیل شخص ارسال می‌شود.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا باید از چه طریقی اقدام کنیم؟

بهترین راه برای دریافت پاسپورت دومینیکا، مراجعه به آژانس‌های گردشگری معتبر است که سال‌ها تجربه فعالیت در حوزه مشاوره برای اخذ شهروندی و صدور پاسپورت دومینیکا را داشته‌اند؛ اما با توجه به محدودیت جدید دولت انگلستان برای سفر به این کشور، مهم است که به‌سراغ گزینه‌ای برویم که می‌تواند به‌سرعت مراحل صدور پاسپور دومینیکا را انجام دهد. در غیر این صورت، دیگر نمی‌توان از مزایای داشتن پاسپورت دومینیکا بهره‌مند شد.

در این میان، آژانس گردشگری شریف تریپ با بیش از ۷ سال تجربه حرفه‌ای در راستای اخذ ویزا و صدور پاسپورت دومینیکا، انتخابی هوشمندانه برای شماست تا بتوانید در زودترین زمان ممکن پاسپورت این کشور را در دست بگیرید.

مهاجرت کاری

پست های مرتبط

شرایط و مراحل تمدید پاسپورت دومینیکا 2024

پاسپورت دومینیکا یکی از پاسپورت‌هایی است که برخی افراد به دلایل مختلف…

۱۲ فروردین ۱۴۰۳

آشپزخانه ای که بعد از مهاجرت باید به دنبال آن باشید

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه است. اما بیایید صادق باشیم، آشپزخانه های…

۲۸ اسفند ۱۴۰۲

آیا برای سفر به مسکو نیاز به ویزا داریم؟

آیا برای سفر به مسکو، این شهر زیبا و تاریخی ویزا الزامی…

۲۷ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید