بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > رپورتاژ آگهی : راهنمای رزرو بلیط هواپیما برای ارائه به سفارت

راهنمای رزرو بلیط هواپیما برای ارائه به سفارت

رزرو بلیط هواپیما برای ارائه به سفارت

یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا، ارائه برنامه سفر شامل زمان رفت و برگشت، مدت اقامت و مشخصات متقاضی است. به همین دلیل بیشتر سفارت ها از فرد متقاضی، مدرکی که نشان دهنده برنامه سفر دقیق وی باشد تقاضا می کنند. بهترین مدرک برای ارائه به سفارت برای دریافت ویزا، بلیط هواپیما و همچنین هتل است. اما مسئله اینجاست که در صورت تایید نشدن ویزا، باید هزینه اضافی برای بلیط پرواز و هتل پرداخت کرد. رزرو بلیط هواپیما برای ارائه به سفارت به شما کمک می کند بدون پرداخت هزینه، یا با هزینه کمتر، برنامه سفر را به سفارت ارائه دهید.

 

رزرو بلیط هواپیما برای سفارت بدون پرداخت

بهترین روش برای ارائه برنامه سفر به منظور درخواست ویزا، رزرو بلیط پرواز رفت و برگشت و هتل (شامل تاریخ دقیق رفت و برگشت و مدت اقامت)، بدون پرداخت هزینه یا با هزینه کم است که از یک شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافری خاص تهیه می‌کنید. برخی از خطوط هوایی گزینه ای را برای شما فراهم می کنند که به شما امکان می دهد یک صندلی را برای یک زمان خاص رزرو کرده و برنامه پرواز را با هزینه کمتر دریافت کنید. بسته به شرکت هواپیمایی که انتخاب می کنید، می توانید صندلی را به صورت رایگان رزرو کرده و یا هزینه کمی را برای رزرو از شما دریافت کنند.

البته توجه داشته باشید که سایت های متعددی وجود دارند که از این مورد سو استفاده کرده و با عنوان رزرو بلیط هواپیما با تخفیف برای سفارت، بلیط ساختگی می فروشند. این بلیط ها را می توان با استفاده از فتوشاپ به راحتی جعل کرد. در صورتی که این بلیط های جعلی را به سفارت ارائه دهید، در لیست سیاه سفارت قرار گرفته و درخواست ویزای شما رد خواهد شد. بنابراین از معتبر بودن وب سایت، اطمینان کامل داشته باشید.

بسیاری از وب‌ سایت ‌ها (از جمله وب ‌سایت ‌های رسمی سفارت) اعلام می ‌کنند که شما باید «برنامه سفر پرواز رزرو شده» را همراه با درخواست ویزا ارسال کنید. برنامه پرواز رزرو شده می‌تواند تنها به صورت رزرو صندلی به نام شما در پرواز باشد، بدون اینکه هزینه کامل را پرداخت کنید. رزرو بلیط هواپیما برای سفارت باید شامل اطلاعاتی مانند نام کامل، نام پرواز، زمان حرکت و رسیدن به مقصد به همراه تاریخ، کد پرواز، فرودگاه مبدا و مقصد، کد یاتای فرودگاه و شماره پرواز باشد.

تفاوت رزرو بلیط هواپیما برای سفارت با خرید چیست؟

سفارتخانه ها الزامی را برای خرید بلیط هواپیما (یا حتی رزرو هتل) تعیین نکرده اند زیرا درصورتی که ویزای شما رد شود، ممکن است نتوانید پول خود را پس بگیرید. در عوض می توانید با ارسال برنامه سفر تایید شده پرواز خود بدون پرداخت هزینه واقعی بلیط، شرایط درخواست ویزا را کامل کنید. بنابراین، بین رزرو بلیط هواپیما و خرید آن تفاوت وجود دارد.

رزرو بلیط هواپیما سفارت

خرید بلیط هواپیما به بلیطی اطلاق می شود که از قبل خریداری کرده اید. خرید پرواز تأیید می کند که یک فرد برای یک صندلی پرواز در هواپیما هزینه آن را پرداخت کرده است. اما رزرو پرواز، بلیط هواپیمایی است که شما بدون پرداخت هزینه رزرو می کنید. رزرو پرواز تنها این موضوع را تأیید می کند که یک فرد صندلی پرواز در هواپیما را دارد و می تواند آن را بخرد. هنگامی که ویزای خود را تأیید کردید، در واقع می توانید «بلیط پرواز رزرو شده» خود را خریداری کنید.

چرا رزرو بلیط هواپیما برای سفارت الزامی است؟

اکثر سفارت‌خانه‌ ها متقاضیان ویزا را ملزم به رزرو بلیط هواپیما نمی ‌کنند. این سفارت خانه ها حتی در لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا اشاره می کنند که متقاضیان موظف به خرید بلیط نیستند بلکه می توانند تنها پرواز را رزرو کنند و پس از دریافت ویزای خود، می توانند آن بلیط را خریداری یا لغو کرده و یا برای تاریخ دیگری رزرو کنند.

به عنوان مدرکی بوده که مدت اقامت شما را مشخص می کند

دلیل اصلی اینکه سفارت یا کنسولگری کشور مقصد، از شما مدرکی مبنی بر رزرو پرواز رفت و برگشت می خواهد این است که آنها می خواهند مطمئن شوند که قبل از انقضای تاریخ ویزا به کشور خود باز می گردید. از آنجایی که رزرو بلیط رفت و برگشت، زمان خروج و ورود به کشور شما را نشان می دهد، این یک سند قانع کننده برای سفارت خانه است.

تصویر پاسپورت

تصمیم گیری برای مدت ویزا

دلیل دیگر برای درخواست برنامه سفر این است که برای مدت زمان ویزای شما تصمیم بگیرند. مقامات سفارت یا کنسولگری که در آن درخواست خود را ارسال می کنید در مورد طول ویزای شما بر اساس برنامه سفر تصمیم می گیرند تا بتوانید ویزایی دریافت کنید که به شما امکان می دهد تا زمانی که نیاز دارید در کشور مقصد بمانید. البته برای هر نوع ویزا، محدودیتی در مدت زمان وجود دارد.

تعیین سفارتی که باید درخواست ویزا ارائه دهید

در صورتی که قصد دارید از بیش از دو کشور بازدید کنید، با ارائه بلیط هواپیما برای سفارت، سفارتخانه مطمئن می شوند که در سفارتخانه درست، درخواست ارسال کرده اید. به عنوان مثال، اگر برای ویزای شنگن ده روزه کوتاه مدت درخواست می کنید، که با آن قصد دارید هفت روز در فرانسه و سه روز در آلمان بمانید، به جای درخواست ویزای شینگن آلمان، باید برای دریافت ویزای شینگن فرانسه اقدام کنید.

آیا رزرو هتل برای سفارت بدون پرداخت نیز امکان پذیر است؟

برخی از سفارتخانه ها ممکن است از شما بخواهند که علاوه بر بلیط هواپیما، واچر هتل را نیز ارائه دهید. در این صورت می توانید از آژانس های مسافرتی که امکان رزرو هتل در خارج از کشور را دارند نیز، واچر هتل را رزرو کنید. دقت کنید تاریخ ورود و خروج شما به هتل، با تاریخ پرواز رفت و برگشت، یکسان باشد.

بلیط هواپیما سفارت را یک طرفه بخریم یا رفت و برگشت؟

درخواست‌ های ویزای مسافرتی که شامل بلیط رفت و برگشت نمی ‌شوند، به ‌طور خودکار رد شده یا با تأخیر مواجه می‌ شوند. درصورتی که به جای بلیط رفت و برگشت، بلیط پرواز یک طرفه ارائه دهید، افسران سفارت نمی توانند در مورد مدت ویزای شما تصمیم بگیرند.

همچنین با ارائه بلیط پرواز یک طرفه ممکن است تصور کنند که شما نمی خواهید به کشور خود بازگردید و درخواست شما را رد می کنند. بیشتر متقاضیانی که درخواست ویزای آنها رد می ‌شود، نمی ‌توانند مدرک کافی مبنی بر قصد خود برای بازگشت به کشور خود ارائه دهند.

مهاجرت کاری

پست های مرتبط

شرکت در دوره اوسبیلدونگ آلمان

بهترین رشته ها برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ آلمان آوسبیلدونگ یک دوره…

۲۱ آبان ۱۴۰۲

مهاجرت کاری به تهران به صرفه است یا خیر؟

تهران به عنوان پایتخت ایران، یکی از شهرهای بزرگ و پرتراکم است…

۱۶ آبان ۱۴۰۲

5 دلیل تحصیل در قبرس شمالی

قبرس به عنوان سومین جزیره پهناور دریای مدیترانه شناخته می‌شود که قسمت…

۲۲ مهر ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید