بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > مهاجرت : بهترین روش اقامت از طریق ویزای کادر درمان در نروژ

بهترین روش اقامت از طریق ویزای کادر درمان در نروژ

به‌دلیل کمبود کادر درمان در کشور نروژ، این کشور مایل به جذب نیروی درمان از کشورهای دیگر برای پر کردن جای خالی نیروهای متخصص در بخش مراقبت‌های بهداشتی و سلامت است. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که نروژ در ۲۰ سال آینده به بیش از ۱۰۰۰۰۰ نیروی کار پزشکی نیاز خواهد داشت. بنابراین، فرصت خوبی برای مهاجرت کادر درمان به نروژ فراهم شده است که با بهره‌مندی از مشاوره تخصصی می‌توانند به نحو احسن از آن استفاده کنند.

کادر درمان چگونه می‌توانند به کشور نروژ مهاجرت کنند؟

ویزای کادر درمان در نروژ برای افرادی است که می‌خواهند در زمینه‌های پزشکی و بهداشتی در این کشور فعالیت کنند. این نوع ویزا به پزشکان، پرستاران، دندان‌پزشکان، روان‌پزشکان، فیزیوتراپیست‌ها و سایر حرفه‌های مرتبط با بهداشت اعطا می‌شود.

برای اخذ ویزا و مهاجرت کادر درمان به نروژ باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی (job offer) از یک مرکز بهداشتی یا بیمارستان نروژی دریافت کنید. به‌طورکلی داشتن تاییدیه یک کارفرمای بومی مبنی بر نیاز به شما، مطمئن‌ترین روش مهاجرت کادر درمان به سوئد، دانمارک و نروژ به حساب می‌آید. برای دریافت ویزای کادر درمان در کشور نروژ از این طریق، باید شرایط زیر را داشته باشید:

شرایط مربوط به روابط استخدامی

شما باید یک پیشنهاد شغلی مشخص از یک کارفرمای خاص در نروژ در اختیار داشته باشید.

  • شغل به‌طور معمول باید تمام‌وقت باشد.
  • شغلی که به شما پیشنهاد می‌شود باید نیاز به مهارت یک متخصص کادر درمان داشته باشد.
  • حقوق و شرایط کاری برای مهاجرت کادر درمان به نروژ نباید از حد معمول در آن کشور پایین‌تر باشد.

شرایط مربوط به تحصیلات و مدارک تحصیلی شما

شما باید تحصیلات و مدارک تحصیلی زیر را داشته باشید:

  • تحصیلات تکمیلی یا مدرک تحصیلی از دانشگاه/دانشکده، مانند مدرک لیسانس پرستاری
  • در صورت لزوم، مدارک ویژه به‌دست‌آمده از طریق تجربه کاری طولانی همراه با دوره‌ها و غیره. این مدرک باید معادل مدرک کسی باشد که دوره آموزش فنی و حرفه‌ای را گذرانده است.
  • ارائه یک نمای کلی دقیق از برنامه درسی که محتوای موضوعی خاص(نه فقط نام موضوع) و مدت‌زمان تحصیل را نشان دهد، الزامی است. فقط کپی‌های تاییدشده نمرات فرد برای مهاجرت کادر درمان به نروژ کافی نیست.
  • کلاس‌های تئوری که گذرانده‌اید باید با تعداد ساعات و کارهای عملی انجام‌شده و تعداد هفته/ساعت صرف شده در هر بخش ذکر شود.
  • تعداد کارآموزی/تحصیلات کارآموزی بالینی و همچنین مدت‌زمان هر دوره، هدف، مکان و نتایج ارزیابی نیز باید آورده شود.
  • ارائه یک نمای کلی دقیق از دانشگاه/کالج محل تحصیل شامل ارائه برنامه آموزشی، برای مهاجرت کادر درمان به دانمارک و نروژ ضروری است.

شرایط خاص

کارکنان بخش بهداشت باید مجوز یا پروانه‌ فعالیت از سازمان ثبت‌نام نروژ برای پرسنل بهداشت (SAFH) دریافت کنند. اگر با یک آژانس کاریابی برای مهاجرت کادر درمان به نروژ ارتباط دارید، باید لیستی از وظایفی که کارفرما برای شما برنامه‌ریزی کرده است را ارائه دهید.

این وظایف باید توسط سازمانی که برای آن‌ها کار می‌کنید، تایید شود. دریافت مجوز اقامت فقط برای مدت انجام وظایف در این لیست امکان‌پذیر است. توجه کنید که آژانس کاریابی باید در اداره بازرسی کار نروژ ثبت‌نام‌ شده باشد.

تایید تحصیلات پزشکی پایه متقاضی

سازمان ثبت‌نام نروژ برای پرسنل بهداشت (SAK) با کمیسیون آموزشی آمریکا برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی پزشکی (ECFMG) برای تایید مدارک تحصیلی متقاضیان همکاری می‌کند. بنابراین، پزشکانی که تحصhttps://meet.google.com/xxw-czka-prxیلات پزشکی خود را خارج از EEC دریافت کرده‌اند و می‌خواهند از فرصت مهاجرت کادر درمان به نروژ استفاده کنند، باید درخواست مجوز/پروانه نروژی خود را به همراه مدارک تحصیلی پایه خود به SAK و ECFMG ارائه دهند.

ECFMG به نوبه خود، نتیجه تایید را به SAK اطلاع خواهد داد. این امر در مورد کسانی که مایل به درخواست مجوز پس از پایان کارآموزی خود هستند، صدق نمی‌کند. این فرایند برای متقاضیان دریافت ویزای کادر درمان سوئد و ویزای کادر درمان دانمارک کمی آسان‌تر خواهد بود.

مجوز طبابت در نروژ

در نروژ، مشاغل خاصی مانند پزشکی و پرستاری به‌موجب قانون تنظیم می‌شوند و برای طبابت به مجوز نیاز دارند. اداره بهداشت نروژ (Helsedirektoratet) مسئول مجوز کارکنان بخش پزشکی در نروژ است. پزشکان و پرستارانی که در کشور دیگری آموزش دیده‌اند، در مسیر مهاجرت کادر درمان به نروژ ابتدا باید در اداره بهداشت نروژ (Helsedirektoratet) ثبت‌نام کرده و سپس، برای مجوز از اداره بهداشت این کشور درخواست دهند.

چگونه برای کارکنان بخش پزشکی اقامت دائم در نروژ بگیریم؟

مجوز اقامت برای مهاجرت کادر درمان به نروژ برای ۱ تا ۳ سال صادر می‌شود و پس از ۳ سال می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. توجه داشته باشید که اگر مجوز اقامت فقط برای یک کارفرمای خاص اعطا شود، به این معنی است که شما بعدا نمی‌توانید برای کارفرمای جدید شروع به کار کنید.

بدین ترتیب، اگر بعدا کارفرمای خود را تغییر دهید، باید تا زمانی که مجوز اقامت جدید برای شما صادر شود، صبر کنید تا بتوانید برای کارفرمای جدید شروع به کار کنید. اما اگر مجوز اقامت شما برای یک کارفرمای خاص صادر نشده باشد، می‌توانید بدون درخواست مجوز اقامت جدید، کارفرما را تغییر دهید.

یکی از مزایای مهاجرت کادر درمان به نروژ این است که خانواده متقاضی نیز می‌توانند هم‌زمان با فرد اصلی اجازه اقامت دریافت کنند. همسر شما به‌عنوان همراه مجاز است به‌صورت تمام‌وقت ۴۰ ساعت در هفته کار کند و فرزندانتان می‌توانند به‌صورت رایگان در بهترین سیستم آموزشی دنیا تحصیل کنند. اگر شما یا همسرتان به مدت ۳ سال بتوانید کار کنید و مالیات پرداخت کنید، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

جمع‌بندی

دریافت ویزای کاری نروژ برای کادر درمان می‌تواند یک فرایند چالش‌برانگیز باشد، اما با برنامه‌ریزی و آمادگی دقیق، به یک تجربه سرنوشت‌ساز تبدیل خواهد شد. مهاجرت کادر درمان به نروژ فرصتی عالی برای دسترسی به رفاه و زندگی امن برای این گروه و خانواده‌هایشان به شمار می‌آید. برای کاهش چالش‌های مسیر مهاجرت به این کشور می‌توانید با مشاوران مجرب تیم حرفه‌ای موسسه مهاجرتی AndisheCo در ارتباط باشید تا با کم‌ترین پیچیدگی فرایند درخواست کار را شروع کنید.

مهاجرت کاری

پست های مرتبط

آیا ویزای توریستی آمریکا نیاز به وقت سفارت دارد؟

ویزای توریستی آمریکا (B1/B2) یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای آمریکا برای مسافران…

۲۵ خرداد ۱۴۰۳

معرفی 10 دانشگاه برتر مالزی برای تحصیل بدون مدرک زبان!

درحالی‌که داشتن مدرک زبان یکی از شروط اصلی اپلای دانشگاه‌های مالزی است،…

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

آشنایی با ویزای نیروی کار متخصص یا اسکیل ورکر کانادا

برنامه‌های مهاجرتی اسکیل ورکر کانادا به افراد واجد شرایط این امکان را…

۱۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید