Skip to content

10 رشته برتر برای تحصیل در کانادا در سال 2023

10 رشته برتر برای تحصیل در کانادا
زمان مطالعه این مطلب : 10 دقیقه

آنچه در این مطلب میخوانید :

10 دوره و رشته برتر برای تحصیل در کانادا در سال 2023

کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. این کشور خود را به‌ عنوان کشوری مهاجرپذیر و از نظر فرهنگی متنوع معرفی می‌کند که مردم را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. استانداردهای سطح بالای آموزشی، کیفیت آموزش و منابع گسترده آن را به یکی از بهترین مکان‌ های تحصیل در جهان برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. یکی از مزایای عمده مهاجرت به کانادا برای ادامه تحصیلات پس از متوسطه این است که می توانید همزمان در کانادا کار و تحصیل کنید.

هنگام تصمیم گیری در مورد رشته تحصیلی که میخواهید دنبال کنید، باید چندین نکته را در نظر بگیرید. فراتر از آرزوها و نشانه های خود، باید اهداف شغلی و چشم اندازهای آینده خود را نیز در نظر بگیرید. تحصیل در دوره ای که آینده شما را در کانادا تضمین می کند انتخاب خوبی است. بنابراین، هنگام برداشتن گام بعدی در تحصیل، بهترین دوره  و رشته ها را برای تحصیل در کانادا در سال 2023 در نظر بگیرید.

تحصیل رشته مهمانداری/ هتلداری در کانادا

مدیریت مهمانداری/ هتلداری یک گزینه عالی برای دنبال کردن در کانادا است. این مدارک به دانشجویان می آموزد که چگونه استراتژی های تجاری را برای صنعت گردشگری توسعه دهند. دانشجویان مهمانداری/ هتلداری مهارت‌های مختلفی را یاد می‌گیرند – مانند نحوه کنترل کیفیت غذا، نحوه رسیدگی به محل اقامت، پذیرایی از مهمانان، و سازماندهی فعالیت‌ها – که همگی به راضی نگه داشتن مشتریان کمک می‌کنند.

تعداد زیادی از دانشجویان برای ثبت نام این دوره های این حوزه  را انتخاب می کنند. کانادا فناوری‌ های غذایی پیشرفته و برنامه‌های بسیار حرفه ای را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند تا مجموعه مهارت‌هایی را که برای موفقیت در محیط کار به آن‌ها نیاز دارند، ارائه دهد.

صنعت گردشگری و هتلداری در کانادا به افراد واجد شرایط برای تکمیل پست‌های مدیریتی ، و پست های ابتدایی تا سطح متوسط ​​در هتل‌ها، رستوران‌ها و استراحتگاه‌ها در سراسر کشور نیاز مبرم دارد. این موقعیت ها تقاضای زیادی دارند، علت آن این است که کانادا یک مقصد گردشگری محبوب با جمعیت جوان و پویا است.

دانشگاه های کانادا برای رشته هتلداری ؟

موسسات آموزشی همچون دانشگاه رایرسون، کالج جورجیا، و کالج فنشاو، دانشجویان را برای بهترین بودن در رشته خود آموزش و ارتقا می دهند.

 

تحصیل در رشته پزشکی در کانادا

کانادا همیشه به فارغ التحصیلان رشته پزشکی نیاز دارد. داوطلبانی که مایل به کار در زمینه بهداشت یا پزشکی هستند می توانند برای دوره های پزشکی اقدام کنند. این دوره ها فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا مشاغلی مانند پزشکی، متخصصان سلامت، کادر درمانی، متخصصان درمان های تنفسی و مدیران مراقبت های بهداشتی را دنبال کنند.

هنگامی که نوبت به سیستم های مراقبت های بهداشتی می شود، دولت کانادا تاکید بیشتری بر آنها دارد. کانادا به دلیل برنامه آموزشی سخت و دقیق پزشکی، یک مکان تحصیلی ترجیحی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است.

دوره های مختلفی وجود دارد که می توانید تحت این عنوان شرکت کنید:

 • بیوتکنولوژی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • علم بیولوژیکی
 • بیوانفورماتیک

دانشگاه های کانادا برای رشته پزشکی

دانشگاه های سطح بالا مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک مستر و دانشگاه بریتیش کلمبیا این دوره ها را ارائه می دهند.

تحصیل در رشته مهندسی در کانادا

مهندسی و مدیریت دو مورد از پرطرفدارترین ترین برنامه های اقامت دائم کانادا هستند. به عنوان یک مهندس حرفه ای ، مدرک آنقدر ارزشمند است که معمولاً فرصت هایی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند تا پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانند. مدرک تحصیلی از هر دانشگاه کانادایی، نه تنها چشم انداز حرفه ای شما را بهبود می بخشد، بلکه شانس شما را برای اقامت دائم نیز افزایش می دهد. مهندسان در کانادا نیز حقوق بسیار خوبی دارند.

کانادا کمبود شدید نیروی کار حرفه ای و ماهر دارد و بسیاری از مناطق این کشور مانند تورنتو به دلیل بخش بزرگ تولیدی که دارد، مشاغل در این زمینه ها را جذب می کند. سایر شهرهای کانادا مانند مونترال، کلگری و ادمونتون، سودآورترین بازارها برای چنین مدارکی هستند. متخصصان مدیریت عمران، مکانیک، برق-الکترونیک، شیمی و مهندسی به راحتی می توانند کار پیدا کنند.

برخی از دوره های مهندسی محبوب تر عبارتند از:

 • مهندسی نفت
 • مهندسی معدن
 • مهندسی سیستم های کامپیوتری

دانشگاه های کانادا برای رشته مهندسی

دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه تورنتو از بهترین دانشگاه های این منطقه برای مطالعات مهندسی هستند.

آشنایی با انواع ویزا مهاجرتی امریکا و آخرین تغییرات
مشاهده مطلب

دانشگاه های کانادا برای رشته مهندسی

تحصیل در رشته فناوری اطلاعات (IT) و علوم کامپیوتر در کانادا

دانشجویان از سراسر جهان به سمت فناوری اطلاعات، مهندسی و علوم کامپیوتر جذب می شوند. هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، علم داده، کلان داده و سایر دوره های هیجان انگیز در زمینه فناوری اطلاعات موجود است.

دانش‌آموزانی که این دوره‌های روابط عمومی (PR) را در کانادا می‌گذرانند برای مشاغلی مانند توسعه‌دهنده نرم‌افزار، مهندس، معمار ابری، دانشمند داده (Data Scientist) و نویسندگان فنی (Technical Writers) واجد شرایط هستند. اگر با مدرک IT فارغ التحصیل شوید، انتظار حقوق بالایی داشته باشید.

دوره های لیسانس مختلفی وجود دارد که یک دانشجو عاشق فناوری باید در نظر داشته باشد:

 • لیسانس کامپیوتر
 • لیسانس فناوری اطلاعات
 • لیسانس در محاسبات کاربردی
 • لیسانس در علوم کامپیوتر

دانشگاه های کانادا برای رشته فناوری اطلاعات (IT) و کامپیوتر

دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مونترال از بهترین مکان ها برای دانشجویان بین المللی هستند.

تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار در کانادا

مدیریت بازرگانی به دلیل فرصت های کسب تجربه کاری با ارزش خارجی و فرصت های شغلی قوی، یکی از برنامه و دوره های مورد تقاضا در کانادا است. برنامه های آموزش کسب و کار کانادا نه تنها در میان 100 برنامه برتر مدیریت کسب و کار قرار دارند، بلکه به دلیل استانداردهای آموزشی عالی پایدار خود نیز مشهور هستند.

به لطف کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)، شما را در معرض یک شبکه شرکتی متنوع، دانش جدید و آگاهی کامل از دنیای تجارت قرار می گیرید و چشم اندازهای حرفه ای شما متنوع تر خواهد بود.

برخی از مشاغل مدیریتی و اداری در رده کمبود مهارت (Skill Shortages) باقی می مانند. این موقعیت ها در دسته های بانکداری، مالی سرمایه گذاری و مشاوره مدیریت قرار می گیرند.

در مدیریت کسب و کار، می توانید دوره های زیر را انتخاب کنید:

 • BBA
 • لیسانس مدیریت بازرگانی

تحصیل در رشته اقتصاد در کانادا

یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا رشته اقتصاد است. مدرک اقتصاد از دانشگاه های کانادا شانس رقابت در بازار کار را برای شما تضمین می کند و همچنین به شما در درخواست اقامت دائم کمک می کند.

در اینجا بهترین دوره هایی که می توانید برای تحصیل در رشته اقتصاد بگذرانید آورده شده است:

 • لیسانس اقتصاد
 • اقتصاد کلان برای مدیریت کسب و کار

دانشگاه های کانادا برای رشته اقتصاد

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در اقتصاد عبارتند از: دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه وسترن و دانشگاه آلبرتا.

تحصیل در رشته پرستاری در کانادا

کالج های پزشکی در کانادا برنامه های درجه یک وموقعیت قرار گرفتن در معرض فرهنگ های دیگر را در مورد تحصیل پرستاری در خارج از کشور ارائه می دهند – این به دانشجویان دانش و توانایی های لازم برای پیوستن به هسته بخش پزشکی بین المللی را می دهد. شما می توانید از طیف گسترده ای از دوره های پرستاری در کانادا انتخاب کنید، چه به دنبال دیپلم پرستاری باشید و چه برنامه های فراگیرتر و  جامع.

در کانادا، برنامه های پرستاری تاکید زیادی بر آموزش عملی دانشجویان در زمینه های مختلف از جمله پیشگیری از بیماری، درمان بیماری و موارد دیگر دارد.

دانشگاه‌های پزشکی و دانشکده‌های پرستاری کانادا به منظور ارائه بهترین مواجهه به دانشجویان، در سطح بین‌المللی با سایر سازمان‌های بهداشتی همکاری می‌کنند. این موسسات همچنین به دلیل تحقیق و توسعه خود مشهور هستند.

دانشگاه های کانادا برای رشته پرستاری

کالج‌ها و دانشگاه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در آنها شرکت کنید و به شما امکان می‌دهند در مقطع کارشناسی علوم پرستاری تحصیل کنید، از جمله دانشگاه رایرسون، کالج لانگارا و کالج هنرهای کاربردی و فناوری.

تحصیل در رشته رسانه و روزنامه نگاری در کانادا

در شرکت‌ های رسانه‌ای بزرگ در سرتاسر کانادا، دانشجویان با مدرک روزنامه‌نگاری به‌عنوان گزارشگر،دستیار تولیدکننده ، مدیران رسانه‌های وابسته، توسعه‌دهندگان/مدیران محتوا و مدیران عملیات رسانه کار می‌کنند.

با استفاده کارآمد از رسانه ها، کارکنان رسانه این امکان را دارند که شاخه های بیشتری مانند تاریخ و رویدادهای جاری را بررسی کنند.

پس از فارغ‌ التحصیلی، فرصت‌های شغلی متعددی وجود دارد، زیرا اکثر کسب‌ وکارها به دنبال نویسندگان خلاق، تولیدکنندگان محتوا، روزنامه‌نگاران، تبلیغات‌گران و مدیران دیجیتالی هستند که با این صنعت آشنا هستند و می‌توانند به کسب‌ و کارها در رشد در حوزه دیجیتال کمک کنند.

علاوه بر این، ممکن است موقعیت هایی را در صنعت تبلیغات و سایر شاخه های بازاریابی دنبال کنید. فرصت های متعددی برای دانشجویان فراهم است تا توانایی های خود را نشان دهند و علایق خود را توسعه دهند.

می توانید دوره های زیر را انتخاب کنید:

•                  لیسانس روزنامه نگاری

•                  کارشناسی در مطالعات رسانه

دانشگاه های کانادا برای رشته روزنامه نگاری

از جمله مراکزی که می توانید  برای مدرک روزنامه نگاری خود در نظر بگیرید و درخواست بدهید،  دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مونترال، دانشگاه کلگری یا دانشگاه اتاوا می باشد.

تحصیل در رشته کشاورزی و جنگلداری در کانادا

رشته علوم کشاورزی و جنگلداری یک دوره بسیار پرطرفدار در کانادا است. مطالعه گیاهان، حیوانات و محیط‌هایی که در آن رشد می‌کنند، هدف اصلی رشته علمی مهم کشاورزی و جنگل‌داری است.

دانشی که به دست خواهید آورد درباره در مورد حفظ زیبایی طبیعت اطراف ما، مدیریت منابع طبیعی، تولید غذا و احیای جنگل ها است.. تناوب زراعی و حفظ خواص معدنی خاک از دیگر موضوعاتی است که کشاورزی و جنگلداری تحت پوشش قرار می دهد.

فارغ التحصیلان علوم کشاورزی و جنگلداری تضمین می کنند که محصولات با الزامات صنعت مطابقت دارند و به بازار عرضه می شوند. این برای تولید مواد غذایی در مقیاس بزرگ، که تقاضای آن متناسب با رشد جمعیت افزایش خواهد یافت، بسیار مهم است.

یافتن شغل صنعت خدمات غذایی در کانادا
مشاهده مطلب

می توانید دوره های زیر را مطالعه کنید:

•                  لیسانس کشاورزی

•                  لیسانس علوم کشاورزی

•                  کارشناسی ارشد جنگلداری بین المللی

•                  کارشناسی ارشد مدیریت پایدار جنگل

دانشگاه های کانادا برای رشته کشاورزی و جنگلداری

بهترین دوره های علوم کشاورزی و جنگلداری را می توان در دانشگاه گوئلف، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه آلبرتا یافت.

تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی و روابط عمومی در کانادا

روابط عمومی، یکی از مشاغل مورد تقاضا در حال حاضر و یکی از مشاغل و حرفه هایی است که دانشجویان ممکن است در آن شغل پیدا کنند. علاوه بر این، مدیریت منابع انسانی در صدر فهرست تقاضا برای بسیاری از استان ها قرار دارد.

مدیریت منابع انسانی (HR) رویکردی برای مدیریت افراد در یک شرکت یا سازمان است. مدیران منابع انسانی باید از عملکرد روان، مؤثر و کارآمد سازمان اطمینان حاصل کنند. هدف به حداکثر رساندن عملکرد کاری و رضایت در بین کارفرمایان و کارمندان برای اطمینان از تحقق اهداف شرکت است.

توسعه سازمانی و مدیریت منابع انسانی به دلیل نیاز روزافزون به استعداد در بین شرکت‌ها، برای موفقیت کسب‌وکارهای معاصر ضروری است. برای یافتن، پرورش و الهام بخشیدن به کارکنان بزرگ، سازمان ها به متخصصان منابع انسانی با آموزش و تجربه لازم نیاز دارند.

دانشگاه های کانادا برای رشته مدیریت منابع انسانی و روابط عمومی

می توانید دوره های HR را در کانادا در چندین موسسه از جمله دانشگاه تنت، دانشگاه ویندزور و دانشگاه یورک دنبال کنید.

چرا تحصیل در کانادا؟

دانشجویان بین‌المللی به دلیل فرصت‌های هیجان‌انگیز برای شرکت در دوره‌ها با کلاس جهانی و بهترین دوره‌های آموزشی در کانادا، اساتید مجرب، مقرون به صرفه بودن و استاندارد بالای زندگی، تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند.

علاوه بر این، این کشور تقریباً در هر بخش، فرصت‌های شغلی باورنکردنی کانادایی را با حقوق بالا، دسترسی آسان به مجوزهای کار، و یک محیط کلی سالم ارائه می‌کند.

با این حال، دانشجویان بین المللی اغلب کانادا را انتخاب می کنند زیرا دریافت ویزای دانشجویی کانادا آسان است – دانشجویان همچنین می توانند از در دسترس بودن مشاغل کانادایی تضمین شده در زمینه های مختلف لذت ببرند.

کار و تحصیل در کانادا

کانادا کیفیت زندگی عالی، کارهای پس از تحصیل فراوان و گزینه های مهاجرتی دارد. طرح آموزشی پیشنهادی دانشجویان خارجی را تشویق می‌کند تا در حین تحصیل در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس خود کار کنند و همچنین پس از فارغ‌التحصیلی در کشور بمانند تا فرصت‌های شغلی را دنبال کنند.

شما می توانید در زمانی که ویزای تحصیلی دارید با مجوز کار در کانادا کار و تحصیل کنید. ساعات کاری شما به 20 ساعت در هفته محدود شده است، اما ممکن است چندین شغل داشته باشید.

مقررات جدیدی در ماه اکتبر وضع شد که در آن دانشجویان بین المللی می توانند (برای مدت موقت) بیش از 20 ساعت کار کنند.

جایی که می توانید کار کنید بستگی به نوع مجوز کاری شما دارد. برخی از مجوزها به شما امکان می دهند در محوطه دانشگاه، برای دوره خود یا در برخی موارد خارج از دانشگاه کار کنید.

دانشجویان بین المللی در کانادا

برای دریافت موفقیت آمیز مجوز تحصیل باید مراحل مختلفی را دنبال کنید.

• مرحله 1: دوره هایی را برای تحصیل در کانادا انتخاب کنید

• مرحله 2: یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) پیدا کنید که دوره شما را ارائه می دهد

• مرحله 3: نامه پذیرش را از DLI دریافت کنید

• مرحله 4: اسناد و  مدارک  پشتیبان خود را جمع آوری کنید

• مرحله 5: برای مجوز تحصیل درخواست دهید

برای اطمینان از اینکه این روند به خوبی پیش می‌رود، امروز با ما تماس بگیرید و ما ارتباط  شما را با مشاور حرفه ای  خود  در مهاجرت به کانادا (RCIC)، متخصص ویزای تحصیلی کانادا و درخواست‌های اقامت دائم ، برقرار می نماییم.

 

سوالات متداول

آیا می توانم پس از اتمام تحصیلم در کانادا بمانم؟

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانید. اگر تجربه کاری کافی کسب کرده اید، ممکن است بتوانید مستقیما برای اقامت دائم درخواست دهید. شما همچنین می توانید برای یک مجوز کار فارغ التحصیلی (PGWP) درخواست دهید که به شما امکان می دهد مدت بیشتری در کانادا بمانید. اگر تجربه کاری کافی در کانادا دارید، می توانید بعداً از طریق سیستم اکسپرس اینتری با استفاده از کلاس تجربه کانادایی (CEC) برای اقامت دائم درخواست دهید.

آیا تحصیل در کانادا گران است؟

در حالی که برخی از دانشگاه ها در کانادا گران هستند، شهریه بین المللی در این کشور مقرون به صرفه تر از بسیاری از کشورهای جهان اول است. علاوه بر این، می توانید برای کمک هزینه تحصیلی درخواست دهید و همچنین می توانید یک شغل پاره وقت داشته باشید که کمک زیادی به پوشش شهریه و هزینه های زندگی شما می کند.

آیا برای تحصیل در موسسات کانادایی به زبان انگلیسی نیاز دارم؟

یکی از شرایط لازم برای موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی از کانادا، قبولی در آزمون زبان انگلیسی مانند سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) است. برای ثبت نام در یک موسسه کانادایی و درخواست مجوز تحصیل، باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید. زیرا این دو زبان ملی هستند. در اکثر دانشگاه‌ها، زبان آموزش زبان انگلیسی است، در حالی که برای مثال در برخی استان‌ها مانند مونترال، زبان دوگانه است، یعنی سخنرانی‌ها و کلاس‌ها به دو زبان فرانسوی و انگلیسی برگزار می‌شود.

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب