Skip to content
دلایل برای مهاجرت به کانادا

10 دلیل برای مهاجرت به کانادا در سال 2023

زمان مطالعه این مطلب : 7 دقیقه

دلایل برای مهاجرت به کانادا در سال 2023

کانادا که به دلیل ثبات سیاسی، ایمنی و امنیت، مراقبت های بهداشتی رایگان همگانی و بهبود کیفیت زندگی مشهور است، از کسانی که می خواهند زندگی بهتری برای خود و خانواده خود بسازند، دعوت می کند.

چیزی که این کشور را جذاب‌ تر می‌کند، استقبال شفاف آن از مهاجران است. دولت کانادا تعداد زیادی ویزا و مسیرهای مهاجرتی را اجرا کرده که به اتباع خارجی این امکان را می دهد در کانادا مستقر شوند و زندگی خود را بسازند.

هنگامی که جهان در طی یک بیماری همه گیر جهانی تعطیل شد، کانادا سهمیه مهاجرت خود را باز نگه داشت و از مهاجران ماهر خواست تا به اقتصاد کانادا ارزش بیافزایند. این نوع سیستم آینده نگر، کانادا را از بقیه متمایز می کند.

بهترین دلایل برای مهاجرت به کانادا در سال 2023

در اینجا بهترین دلایل برای مهاجرت به کانادا در سال 2023 و سال های بعد از آن و مسیرهای مهاجرتی محبوب برای شروع سفر به این کشور آورده شده است!

بنابراین، اگر قصد اقامت در کانادا را دارید، خوشحال خواهید شد که بدانید منابع فراوان و افراد صمیمی و کاربلد در کنار شما هستند تا انتقال شما را تسهیل کنند. در اینجا به برخی از بهترین مزایای زندگی در کانادا اشاره می کنیم.

 

اقتصاد کانادا در حال رونق و توسعه  است

طبق برنامه مهاجرت کانادا برای رشد اقتصاد، دولت کانادا 465000 مقیم دائم را در سال 2023 پیش بینی می کند، در حالی که در سال 2024، 485000 تازه وارد و 500000 نفر در سال 2025 در برنامه سطوح جدید پیش بینی شده است. از سوی دیگر، ایده این است که رشد مهاجران را در مناطق مختلف کشور، از جمله شهرهای کوچک و جوامع روستایی، توسعه دهیم.

کانادا نه تنها دارای نیروی کار با استعداد بومی است، بلکه درخواست آنها برای نیروی کار  ماهر خارجی ضروری  برای آمدن و کار در این کشور نیز آنها را به یکی از سریعترین اقتصاد های در حال رشد از سال 2020 تبدیل نموده است. نیروی کار خارجی برای ایجاد توازن میان نیروی کار – نسبت به بازنشستگان و رفع نیازهای بازار کار ارزش زیادی دارند. مهاجران می توانند از انواع مشاغل اعم از با مهارت بالا، نیمه ماهر و یا غیر ماهر بهره مند شوند. مشاغل مورد تقاضا در کانادا به طور تصاعدی در حال رشد هستند، که راهی عالی برای یافتن سریعو آسان جایگاه خود در این کشور است.

توجه داشته باشید:

نیازهای بازار کار دائماً در حال تغییر است و وابسته به بخش شغل و نیازهای بازار کار هر استان است. بنابراین، هنگام جستجوی کار در کانادا، باید مطمئن شوید که شهر یا استان مناسب را هدف قرار داده اید. ما به شما توصیه می کنیم که با یک متخصص مهاجرت مشورت کنید که از آخرین قوانین، تغییرات و روندهای بازار کار کانادا مطلع باشد.

 

کانادا دارای سیستم آموزشی درجه یک است.

آموزش با کیفیت کانادا در طول تاریخ یکی از دلایل اصلی مهاجرت به کانادا است. از آنجایی که طبق گزارش World Population Review ، کانادا تحصیل کرده ترین کشور جهان است، بر کسی پوشیده نیست که دولت های استانی ارزش زیادی برای سیستم های آموزشی خود قائل هستند. در نتیجه، با توجه به استان  مورد نظر خود، می توانید به تعداد بی شماری از گزینه های تحصیلی برای فرزندان خود دسترسی داشته باشید.

مشاغل برتر برای مهاجران در امریکا در سال 2022
مشاهده مطلب

با این حال، هر استان و منطقه سیستم آموزشی خود را اجرا می کند. به همین دلیل، اولویت های استان ها ممکن است متفاوت باشد. علاوه بر این، کانادا شامل مدارسی است که سرمایه گذاری زیادی در برنامه های آموزشی برای کودکان با نیازهای ویژه می کنند.

با توجه به تحصیلات پس از متوسطه، می توانید با دانستن این موضوع که کشور انبوهی از مؤسسات آموزشی تعیین شده (DLI) ارائه می دهد، آسودگی خاطر پیدا کنید. این کالج‌ها و دانشگاه‌ها مدارک معتبر بین‌المللی را ارائه می‌کنند و دانشجویان بین‌المللی را به مهارت‌های مورد نیاز بازار کار کانادا مجهز می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موسسات آموزشی در کانادا، لیست کامل دانشگاه های کانادا . اگر به دنبال دانشگاه‌ های مقرون‌ به‌ صرفه در کانادا هستید.

 

کانادا یک سیستم مراقبت بهداشتی جهانی با بودجه عمومی دارد.

یکی از مزایای اصلی و مهم زندگی در کانادا به بیمه درمانی استثنایی آن نسبت داده می شود. وقتی هزینه مراقبت های بهداشتی از طریق مالیات تأمین می شود، به این معناست که یک شهروند متوسط یا مقیم دائم کانادا می تواند درخواست مراقبت های بهداشتی اولیه رایگان دهد.

چرا کانادا چنین سیستم مراقبت های بهداشتی عالی دارد؟ کانادا یک سیستم مراقبت پزشکی با بودجه عمومی به نام Canadian Medicare دارد که برای طرح های بیمه مراقبت های بهداشتی استانی و منطقه ای قابل دسترسی است. این طرح به ساکنان کانادا این امکان را می دهد که بدون پرداخت هزینه از جیب خود به خدمات بیمارستانی و پزشکی لازم دسترسی داشته باشند.

Canadian Medicare خدمات پزشکی بسیاری را با هزینه کمتر به مردم ارائه می دهد. این یک سرویس عمومی است، به این معنی که تقریباً همه می توانند مراقبت های بهداشتی را بدون پرداخت هزینه و فشار مالی دریافت کنند. این به این دلیل است که خدمات اساساً برای ساکنان دائم کانادا رایگان است زیرا از طریق مالیات پرداخت می شود.

کانادا در کار و تفریح تعادل برقرار می کند

آیا به دنبال زندگی در یکی از شهرهای بزرگ شلوغ هستید یا بیشتر به سمت جوامع کوچک، به هم پیوسته و صمیمی متمایل هستید؟ هر کدام را که ترجیح می دهید، کانادا هر دو را دارد.

هم شهر و هم شهرک چیزهای زیادی برای ارائه به شما یا خانواده تان دارند – چه تحصیل، چه فرصت های شغلی یا مناظر باورنکردنی. علاوه بر این، با توجه به اینکه کانادا دومین کشور بزرگ جهان است، می‌توانید فعالیت‌ها، جشنواره‌ها و رویدادهای فراوانی را کشف کنید.

مهاجرت به کانادا آسان تر از همیشه است.

در حالی که این بدیهی ترین نکته است، اما از آنجایی که در مورد این کشور بسیار صحبت می کنیم، شایسته تأکید است.

کانادا یک نمونه عالی از ادغام فرهنگی است

کانادا به طور گسترده به عنوان یکی از پذیرنده و بازترین کشورهای جهان شناخته می شود. طبق آمار کانادا، این کشور دارای بیش از 450 منشاء قومی و فرهنگی است. این به دلیل سیاست مهاجرتی بسیار باز کانادا و فرصت های شگفت انگیز فراوانی است که کانادا به مهاجران بین المللی ارائه می دهد.

تورنتو، بزرگ‌ترین شهر کانادا، بر اساس گزارش بی‌بی‌سی در سال 2019، متنوع‌ ترین شهر جهان است. کانادا دارای جوامع مهاجر بزرگ و رو به رشدی از صدها ملت و فرهنگ است. در نتیجه، کانادا در یک زمان مواجهه بی‌نظیری  از  بسیاری فرهنگ‌ها را ارائه می‌دهد و این احساس واضح را نشان می‌دهد که هر کسی به این کشور آمده، خوش آمده  است و جایی در جامعه کانادا خواهد یافت.

متخصصان فناوری اطلاعات که به مجوز کار کانادایی نیاز ندارند
مشاهده مطلب

 

کانادا فوق العاده زیباست

کانادا دارای بسیاری از زیبایی های طبیعی است، به ویژه در مناطقی که تراکم جمعیت پایینی دارد و زیبایی طبیعی آن حفظ شده است. از آبشارهای مشهور جهانی نیاگارا گرفته تا شهرهای کوچک کانادایی مانند یلونایف و وایت‌هورس که جذابیتی بر خلاف شهرهای دیگر دارند. شما بیش از یک شهر یا چند شهر کوچک را خواهید یافت که در دره یک رشته کوه زیبا فرو رفته اند، جایی که یک سبک زندگی زیبا در انتظار شماست.

آمار کانادا گزارش می دهد که کانادا با داشتن 20 درصد آب شیرین سطحی و 7 درصد از جریان آب تجدیدپذیر جهان، دارای بزرگترین منابع تجدیدپذیر آب شیرین در جهان است. در نتیجه، می‌توانید از آب‌های شفاف و مملو از ماهی لذت ببرید که برای شنا، قایق رانی و سایر ورزش‌های آبی در تابستان عالی است. در زمستان، کوه های پوشیده از یخ کانادا در انتظار علاقه مندان به ماجراجویی هستند تا از پیشنهادات برفی لذت ببرند.

 

حکمرانی خوب و مردم دوستانه

این یک کلیشه واقعی است. رفتار کانادایی ها بسیار دوستانه و بیش از حد مودبانه است. با این حال، به زودی خواهید فهمید که از شما انتظار می رود در موقعیت های خاص «متاسفم» بگویید و با سلام کردن به سرور، صندوقدار یا نگهبان خود با لبخند، دوستان بسیار بیشتری نسبت به دشمن پیدا کنید. کانادایی ها بسیار از کلمه متاسفم استفاده می کرند و این یک عادت در این کشور بود تا اینکه  انتاریو قانون عذرخواهی سال 2009 را معرفی کرد، که برای جلوگیری از تلقی عذرخواهی به عنوان پذیرش گناه به تصویب رسید.

در حالی که شما هرگز نمی شود همه را خوشحال کنید، در اکثر موارد، ما از نحوه اداره کشور توسط دولت خود راضی هستیم. وقتی صحبت از شکاف محافظه‌کاران در مقابل لیبرال می‌شود، ما همچنین احساس می‌کنیم که دولت دائماً در مسیر درست گام برمی‌دارد و حقوق مردم و اقلیت‌های به حاشیه رانده شده را گسترش می‌دهد و در عین حال حقوق و آزادی‌های دیگران را حفظ می‌کند. به طور کلی، کانادا یک کشور مترقی است که جایی برای نژادپرستی، تعصب یا تبعیض ندارد. مردم یکدیگر را برابر می بینند و هیچ فردی برتر از دیگری نیست.

 

کانادا تعداد زیادی سازمان برای ساماندهی و خدمات رسانی به مهاجران ارائه می دهد

دولت کانادا ساختارهایی را برای کمک به مهاجران برای پذیرش راحت تر در جوامع جدید تعیین می کند. این فرصت با در دسترس قرار دادن پروژه های خاص برای تازه واردان به دست می آید. همچنین مهاجران می توانند بر اساس مهارت ها و نیازهای خود در پروژه های خاصی داوطلب شوند.

این فقط ابتکار دیگری است که نشان می‌دهد کانادا برای اطمینان از عملکرد مؤثر مهاجران در دوران گذار سرمایه‌گذاری کرده است.

برای شناخت بیشتر درباره انجمن ها و سازمان هایی  کانادایی که به مهاجران کمک می کنند تا راحت تر در جوامع کانادایی ادغام شوند

 

کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان است

ترکیبی از حداقل دستمزد بالا، متوسط استاندارد بالای زندگی، آموزش رایگان و فرهنگ بشردوستانه و صمیمی، کانادا را به یکی از امن ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. کانادا با نرخ پایین جنایات خشونت آمیز، قوانین سختگیرانه در خصوص اسلحه، سیستم پلیس با بودجه مناسب، مسکن باکیفیت و حمل و نقل عمومی فراوان، به افراد بومی و تازه واردان اجازه می دهد تا زمانی که در این کشور هستند احساس امنیت و آسایش کنند.

کانادا همچنین دارای پروتکل های بهداشتی و ایمنی سختگیرانه در محل کار است، که تضمین می نماید افرادی که در مشاغل نسبتاً خطرناک کار می کنند همچنان در کانادا به خوبی محافظت می شوند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما