Skip to content
10شغل پرتقاضا در کانادا

10شغل پرتقاضا در کانادا در سال 2023

زمان مطالعه این مطلب : 5 دقیقه

10شغل مورد نیازو پرتقاضا در کانادا در سال 2023

هدف جذب مهاجر کانادا برای سال 2023 دعوت از بیش از 465000 تازه وارد برای زندگی و کار در کانادا است.

طبق گزارش Indeed Canada، تقریباً 30000 موقعیت تقاضای شغلی باز هستند. سال 2023 زمان مناسبی برای یافتن شغل در کانادا است زیرا بازار به نفع شماست. به علاوه، با نرخ پایین بیکاری 3.8٪ در سال 2023، طبق آمار Statcan، مشاغل مورد تقاضا فراوان هستند و به راحتی با مهارت ها و تجربه مناسب پر می شوند. اگر شغل شما در این لیست است، می توانید واجد شرایط مجوز کار در کانادا و حتی مهاجرت به کانادا باشید.

 

 

نیروی کار انبار در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 33150 دلار

کار در انبار یکی از مشاغل پرتقاضا در کانادا است و انتظار می‌رود که تا آینده قابل پیش‌بینی این موقعیت شغل باقی بماند. به ویژه برای نیروی کار سطح اول و غیر ماهر درآمد خوبی دارد و گزینه های زیادی وجود دارد. به عنوان یک نیروی کار انبار، باید از نظر بدنی خوب باشید و اصطلاحات معمولی انبار را درک کنید. در حالی که تحصیلات رسمی مورد نیاز نیست، اما شما باید مهارت های لازم را داشته باشید و با فناوری های نوظهور آشنا باشید.

 

نیروی کار (فروشنده) خرده فروشی در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 34125 دلار

فروشندگان خرده‌فروشی به دو دسته تقسیم می‌شوند: خرده‌فروشانی که محصولات خرده‌فروشی مانند پوشاک، مبلمان و وسایل نقلیه را می‌فروشند، و فروشندگان قطعات که قطعات و تجهیزات یدکی و جایگزین، به‌ویژه قطعات خودرو را عرضه می‌کنند. طبق گزارش Statcan، در سال 2021، حدود 2.19 میلیون کارمند خرده فروشی در کانادا وجود داشت که 115000 نفر نسبت به سال قبل افزایش داشت که نشان دهنده پتانسیل بسیار خوبی برای سال های آینده است!

 

رانندگان کامیون در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 52650 دلار

صدها فرصت رانندگی کامیون در کانادا تقریباً هر روز در وب سایت بانک کار کانادا ارائه می شود. در واقع، در حال حاضر 12928 شغل در حال آگهی است. ناوبری دقیق و توجه طولانی مدت دو ویژگی مکرر رانندگی کامیون هستند. رانندگان کامیون همچنین باید دارای توانایی هایی باشند که قابل انتقال به بسیاری از مشاغل دیگر مانند سازماندهی و ارتباطات باشد.

کدام رشته مناسب تحصیل در کانادا مناسب است؟
مشاهده مطلب

پرستار در منزل در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 27,447 دلار

پرستار در منزل (مراقبت‌کننده) که به عنوان دستیار مراقبت‌های بهداشتی نیز شناخته می‌شود، مراقبت‌ها و حمایت‌های اولیه را با وظایف زندگی روزمره به افرادی که دارای ناتوانی جسمی یا ذهنی هستند ارائه می‌دهد. وظایف این شغل شامل حصول اطمینان از اینکه بیماران داروها را به موقع دریافت می‌کنند، کمک به مراجعانی که قادر به حرکت به تنهایی نیستند و کمک به مراجعان در انجام کارهای روزمره مانند شستشو، لباس پوشیدن و غذا خوردن می باشد. مراقبین در کانادا به حدی مورد نیاز هستند که چندین گزینه ویزا فقط به دستیاران مراقبت های بهداشتی اختصاص داده شده است.

پرستار ثبت بیمار در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 72936 دلار

یک پرستار ثبت در کانادا مسئول ارزیابی، مشاهده و صحبت با بیماران است. آنها همچنین باید علائم، سابقه پزشکی و وضعیت فعلی سلامت بیمار را ثبت کنند. برای تبدیل شدن به یک پرستار ثبت شده در کانادا، باید شرایط خاصی را رعایت کنید .

نیروی خدماتی در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 33,437 دلار

خدمتکاران ( نیروهای خدماتی) می توانند از طرق مختلف به کانادا مهاجرت کنند، به طوری که 8 استان از 11 استان این شغل را در نظر گرفته اند. یک خدمتکار ، اتاق های هتل و مهمان را تمیز و ضدعفونی می کند. آنها کف، فرش و موکت را جارو می کنند و جاروبرقی می کشند. آنها همچنین مسئول نظافت هتل هستند. در حال حاضر حدود 20000 موقعیت خدمتکار ( نیروی خدماتی) در سراسر کانادا وجود دارد.

توسعه دهندگان وب در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 60,448 دلار

یک توسعه دهنده وب وظیفه دارد مطمئن شود که وب سایت ها زیبا به نظر می رسند و به درستی کار می کنند. توسعه دهندگان وب با طراحان وب سایت و گرافیک برای تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت، رسیدگی به مشکلات وب سایت و ارتقاء وب سایت ها در صورت نیاز همکاری می کنند. از آنجایی که تقاضای زیادی برای توسعه دهندگان وب در کانادا وجود دارد، مشاغل مرتبط با توسعه وب در لیست NOC (National Occupation Code In Demand List) فهرست شده اند و کانادا را به مکانی عالی برای مهاجرت برای اقامت دائم تبدیل می کند.

جوشکار در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 45540 دلار

یک جوشکار که به عنوان بریزر (Brazer) نیز شناخته می شود، وظیفه اتصال قطعات فلزی به یکدیگر یا رفع آسیب در اجزای فلزی را با استفاده از ابزارآلات سنگینی دارد که حرارت فوق العاده ای را آزاد می کند و فلز را به شکل ذوب می کند. مسئولیت آنها شامل ارزیابی طرح ها، برش فلز به شکل صحیح و صاف کردن فلز مذاب برای از بین بردن چین و چروک است. جوشکاران واجد شرایط در سراسر کانادا به عنوان یکی از مناسب و سازگارترین مشاغل در جهان تقاضای زیادی دارند. کشور کانادا بهشت جوشکاران است. تقریباً تمام مشاغلی که جوشکارها در آن فعالیت می کنند یا در کانادا تأسیس شده یا در حال رشد هستند. در حال حاضر 4000 شغل در کانادا به عنوان جوشکار در صنایع مختلف وجود دارد.

با انواع ویزای گردشگری کانادا آشنا شوید
مشاهده مطلب

مهندسان در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 83637 دلار

وظایف اجتماعی مهندسان شامل ایمنی انسان و حفظ محیط زیست در طراحی مهندسی است. با این حال، ممکن است برای توسعه  کارهای حرفه ای و ملاحظات . رسیدگی به مشکلات عدالت اجتماعی، گسترش یابد. مشاغل مهندسی و مدیران مهندسی در انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک، آلبرتا، و منیتوبا، و جاهای دیگر، تقاضای زیادی دارند. اکثر استان های کانادا تقاضای زیادی برای مهندسان عمران، مکانیک، برق و الکترونیک و نرم افزار و همچنین مدیران مهندسی دارند. در حال حاضر بیش از 13000 شغل مهندسی در کانادا وجود دارد.

دامپزشکان در کانادا

متوسط درآمد سالانه: 90000 دلار

دامپزشکان مسئول مراقبت های پزشکی و تغذیه ای از حیوانات در مواقع ضروری هستند. آنها تلاش می کنند تا درجه بالایی از برتری را هم در توانایی های حرفه ای و هم در رفتار شخصی خود حفظ کنند تا پیشنهادات درمانی دلسوزانه و حرفه ای را ارائه دهند که دقیقاً مطابق با نیازهای یک حیوان خانگی باشد. کمبود دامپزشک سال‌ها در شهرهای روستایی کانادا یک نگرانی بوده است، اما این معضل به طور فزاینده‌ای در حال توسعه و ورود به محیط شهرهای بزرگ می باشد.

برای ویزای مهاجرت کاری اقدام کنید .

 

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید در کانادا کار کنید و یکی از این موقعیت های عالی کار را به دست آورید . در حالی که برخی از برنامه‌های ویزای کاری مانند برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) همانطور که از نام آن پیداست: موقت هستند، چندین مسیر دائمی برای زندگی و کار در کانادا وجود دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما