Skip to content
ویزای کار کانادا در سال 2023

چگونگی دریافت ویزای کار کانادا در سال 2023

زمان مطالعه این مطلب : 8 دقیقه

دریافت ویزای کار کانادا در سال 2023

اگر می خواهید در سال 2023 در خارج از کشور کار کنید، کشورکانادا یک مکان عالی برای شروع است. با کمبود نیروی کار زیاد در بازار، این کشور همیشه مشتاق استقبال از اتباع خارجی برای ارائه استعدادها و دانش خود در مشاغلی است که مقیم دائم یا شهروندان کانادایی قادر به تامین آن نیستند. یک راه برای شروع این ماجراجویی، درخواست ویزای کاری کانادا است، اما ابتدا باید انتخاب کنید که کدام یک برای شما مناسب تر است.

اگر واجد شرایط زندگی و کار در کانادا هستید، باید برای ویزای کاری کانادا اقدام کنید. دو نوع مجوز کار وجود دارد: مجوزهای کار باز و مجوزهای کار ویژه کارفرما. به خواندن ادامه دهید تا بیاموزید چگونه می توانید به هزاران تازه واردی بپیوندید که اکنون می توانند کانادا را به خانه خود بدانند.

 

مرحله 1: در مورد ویزاهای کاری مختلف تحقیق کنید

شما می توانید برای دو نوع مجوز کار درخواست دهید، و همه آنها به نوع شغل شما انتخابی بستگی دارد. فرصت های شغلی دارای مجوز کار آزاد برای کانادا و مجوز کار ویژه کارمند هستند.

مجوز کار آزاد به شما اجازه می دهد برای هر کارفرمای کانادایی کار کنید، اما یک مجوز کار خاص به شما این امکان را می دهد که فقط برای کارفرمای ذکر شده در مجوز کار خود کار کنید، که شامل نام کارفرما، مدت اعتبار مجوز، و محل کار شما است.

ویزای کار آزاد برای افرادی که از طریق روش محبوب اکسپرس اینتری آمده اند بسیار عالی است زیرا به شما اجازه می دهد در هر نقطه از کانادا زندگی و کار کنید.

اگر از طریق یکی از برنامه های نامزد استانی درخواست دهید، به مجوز کار مخصوص کارفرما نیاز خواهید داشت زیرا فقط مجاز به کار برای یک شرکت خاص در یک استان یا منطقه مشخص شده خواهید بود.

طرح‌های پرطرفدار مجوز کار باز شامل کلاس تجربه بین‌المللی( (IEC، (که گاهی به عنوان ویزای توریستی کاری شناخته می‌شود) و  برنامه دیگر تحت عنوان برنامه پویایی بین‌المللی است. ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) برای درخواست ویزای کار آزاد در کانادا لازم نیست.

تحت مجوز کار خاص کارفرما، جریان های مختلف ویزای کار کانادا وجود دارد. بهترین گزینه برای نامزد  انتخاب به واسطه پیشنهاد استخدامی دریافت شده می باشد. این مجوز کار به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) نیاز دارد.

 

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP)

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) برای کمک به دانشجویان بین المللی که دارای مدرک تحصیلی عالی مانند گواهی آموزشی ، دیپلم یا مدرک تحصیلی هستند و از یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادا (DLI) فارغ التحصیل شده اند، ایجاد شده است تا بتوانند برای سه سال در کانادا زندگی و کار کنند. مدت زمان پردازش مجوز کار کانادا برای PGWP 80 تا  180 روز است، بنابراین درخواست زودهنگام بسیار مهم است.

به عنوان یک دانشجوی بین المللیفارغ التحصیل شده ( PGWP ) در کانادا، می توانید برای مجوز کار آزاد درخواست دهید، که به شما امکان می دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید و تجربه کاری لازم برای درخواست اقامت دائم را کسب کنید.

اگر فقط می توانید برای یک شرکت کار کنید، مانند یک نیروی کار ساختمانی، بهترین انتخاب برای شما مجوز کار مخصوص کارفرما خواهد بود زیرا فقط می توانید برای یک شرکت و در یک استان کار کنید.

 

تجربه بین المللی کانادا (IEC)

تجربه بین المللی کانادا (IEC) به جوانان این فرصت را می دهد که در حین کار با کشور کانادا آشنا شوند. در این برنامه سه جریان وجود دارد:

 • تعطیلات کاری
 • حرفه ای های جوان (Young Professionals)
 • کو آپ بین المللی – International Co-op (کارآموزی)

(عبارت کوآپ مربوط به دوره دانشگاهی است که در آن دانشجو موظف به انجام کار و کسب تجربه است. طبیعتا زمینه کاری مطابق با رشته تحصیلی بوده تا دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی برای ورود به بازار کار آماده باشد. دوره کاری بیشتر از 3 ماه است. در ضمن دانشجو پس از کسب تجربه لازم به مدت یکسال کار نمی‌کند.)

محبوب ترین ویزا تعطیلات کاری است. ویزای تعطیلات کاری کانادا برای کسانی که می خواهند با دیدن کانادا درآمد کسب کنند، ایده آل است. بسته به اقامت شما در کشور مادری خود، 12 تا 24 ماه اعتبار دارد. تنها 35 کشوری که کانادا با آنها توافقنامه پویایی جوانان دارد می توانند برای این مجوز درخواست دهند.

هزینه زندگی در کانادا در سال 2023
مشاهده مطلب

 

برنامه نیروی کار خارجی موقت

این برنامه به بسیاری از شرکت‌های کانادایی کمک می‌کند تا موقعیت‌هایی را پر کنند که شهروندان یا ساکنان دائمی نمی‌توانند آن‌ها را تکمیل کنند. هنگامی که یک شرکت کانادایی یک شهروند خارجی را استخدام می کند، استعدادها و تخصص های جدیدی را به همراه می آورد که در کانادا در دسترس نبودند، این موضوع شرکت ها را ملزم به دریافت LMIA برای اکثر مشاغل می کند.

 

مسیر مهاجرت جهانی استعدادها (GTS)

جریان استعدادهای جهانی (GTS) یک تلاش دولتی است که به نفع شرکت های کانادایی و کارمندان خارج از کشور با کاهش زمان پردازش درخواست طراحی شده است. مدت زمان پردازش مجوز کار کانادا در این جریان کمتر از دو هفته است! متقاضیانی که پیشنهاد شغلی در کانادا دارند، از خارج از کانادا درخواست می دهند و استانداردهای هر دسته ای را که در زیر ذکر شده را رعایت می کنند، می توانند از طریق جریان استعدادهای جهانی درخواست دهند. این به شرکت‌ های کانادایی اجازه می‌دهد تا کارمندان خارجی موقت و ماهر را از یکی از دو دسته زیر استخدام کنند:

 • دسته A

این دسته برای کارفرمایانی است که توسط یکی از 45 شریک تایید شده GTS پیشنهاد شده و به دنبال یک استعداد خارجی منحصر به فرد و متخصص هستند.

 • دسته B

این دسته برای کارفرمایانی است که می خواهند با استخدام نیرو کار خارجی حرفه ای که مشاغل آنها در فهرست مشاغل استعدادهای درخشان جهانی است، جایگاه شغلی خالی خود را در پر کنند.

 

برنامه مهاجرتی پرستار منزل

زمانی که کانادایی‌ ها و افراد مقیم دائمی در دسترس نیستند، برنامه مهاجرتی پرستار منزل به خانواده‌های کانادایی اجازه می‌دهد تا اتباع خارجی را استخدام کنند تا در خانه‌های خصوصی از سالمندان، کودکان یا افراد دارای معلولیت مراقبت کنند. کارفرمایان ممکن است درخواست کنند که مراقبانشان با آنها اقامت کنند.

مراقبین در خانه به دو نوع طبقه بندی می شوند: مراقبین برای افراد با نیازهای شدید پزشکی و مراقبین برای کودکان. مطمئن نیستید کدام یک از اینها با نیازهای شما مطابقت دارد؟ با مشاور مهاجرت کاری تماس بگیرید تا شما را از طریق بررسی مسیرهای مهاجرت راهنمایی کند و بهترین گزینه متناسب با مهارت ها، تجربه و سطح تحصیلاتتان را به شما معرفی نماید.

شرایطی که باید بدانید:

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA)

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) سندی است که توسط اداره توسعه و اشتغال کانادا (ESDC) برای ارزیابی نوع تأثیراتی که استخدام کارگران بین‌المللی ممکن است در کانادا داشته باشد ارائه می شود.

هدف LMIA این است که با ارتقای نیروی کار حرفه ای برای بهبود بازار کار کانادا، اطمینان حاصل شود که همه کانادایی ها بالاترین کیفیت زندگی ممکن را دریافت می کنند.

طبقه بندی ملی مشاغل (NOC)

هنگام درخواست ویزای کاری خود باید کد طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)خود را بدانید و ارسال کنید.

طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) یک سیستم استاندارد در کانادا است که یک شماره چهار رقمی و شرح شغل را به هر شغل فعلی در بازار کار کانادا اختصاص می دهد.

ماتریس NOC توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای ارزیابی تجربه شغلی متقاضی مهاجرت استفاده می شود. این روش استخدام نیروی کار واجد شرایط و شایسته را برای پر کردن موقعیت های شغلی در کانادا ساده می کند.

مرحله 2: واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید

اگر تا به حال به مهاجرت به کانادا فکر کرده اید، مطمئناً در مورد معیارهای اخذ ویزای کانادا شنیده اید. هنگام درخواست برای ویزای کار کانادا یا دائم، ابتدا باید مشخص کنید که آیا واجد شرایط زندگی در آنجا هستید یا خیر.

با توجه به اینکه کانادا به عنوان بهترین مکان برای زندگی در جهان شناخته می شود و پس از آن ژاپن و آلمان قرار دارند، منطقی است که این کشور رویه ها و قوانین بسیار دقیقی داشته باشد که از ورود افرادی که شرایط خاصی را از کشور برآورده نمی کنند، جلوگیری کند.

هر برنامه ویژگی های واجد شرایط بودن خود را دارد. به طور کلی، برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار کانادا، پیشنهاد کار از یک شرکت کانادایی مورد نیاز است.

اگر به دنبال ویزای کاری مخصوص کارفرما هستید، باید LMIA را از کارفرمای کانادایی خود دریافت کنید. پس از دریافت، یک کپی از  آن را در درخواست مجوز کار خود را وارد کنید. اگر برای ویزای کار آزاد درخواست می کنید، نیازی به انجام این کار نیست. اگر به LMIA نیاز دارید، می توانید درخواست مجوز کار خود را پس از دریافت آن ارسال کنید.

ویزای کاری ازاد کانادا چیست؟
مشاهده مطلب

هنگامی که برای ویزای کار درخواست می کنید، ممکن است بتوانید برای همسر و فرزندان تحت تکفل خود (زیر 22 سال) در صورتی که شما را به کانادا همراهی کنند، مجوز دریافت کنید. با این حال، این بستگی به سطح و جایگاه موقعیت کاری ارائه شده به شما دارد. هر چه موقعیت شغلی شما بالاتر باشد، احتمال اینکه همسر و فرزندان شما مجوز کار آزاد دریافت کنند، بیشتر می شود.

این، متأسفانه، برای ویزای تعطیلات کاری ( The Working Holiday ) صدق نمی کند و وابستگان شما نمی توانند به شما در کانادا بپیوندند.

به طور کلی، در مورد شرایط مهاجرت کاری کانادا باید به چند نکته توجه کنید:

شما باید این توانایی را داشته باشید که ثابت کنید قبل از انقضای ویزای خود، کانادا را ترک خواهید کرد که بستگی به مدت قرارداد شما دارد. با این حال، به یاد داشته باشید که اگر در حین کار در کانادا تجربه کاری ارزشمندی کسب کنید، می توانید برای ویزای دائمی درخواست دهید.

به غیر از مجوز کاری که انتخاب می کنید، سایر شرایط دیگری که باید هنگام درخواست مجوز کار رعایت شوند عبارتند از:

 • اثبات تمکن مالی و نشان دادن اینکه بودجه کافی برای مراقبت از خود و اعضای خانواده خود در طول اقامت خود در کانادا و هنگام بازگشت به خانه را دارید.
 • ارائه مدرکی مبتنی بر عدم سابقه کیفری
 • در سلامت کامل باشید و یک معاینه پزشکی برای تایید این موضوع ارائه دهید
 • برای کارفرمایی کار نکنید که در لیست کارفرمایی که شرایط کاری در کانادا را رعایت نمی کند، قرارداشته باشد.
 • برای امنیت کانادا خطری ایجاد نکنید
 • مدارک دیگری که افسر مهاجرت درخواست می کند، مانند گذرنامه یا سند سفر، برای اثبات اینکه می توانید وارد کشور شوید، ارائه بدهید.
 • بررسی صلاحیت شما برای یک ویزای خاص برای فرآیند درخواست شما حیاتی است. بهترین راه برای اطمینان از درخواست ویزای صحیح، گرفتن پرسشنامه ارزیابی و تماس با مشاور مهاجرتی کاری کانادا، متخصص در تمام امور مهاجرتی کانادا است. آنها می توانند بر اساس کشور مبدا، مهارت، شغل و تقاضای شغل شما در کانادا دقیقاً به شما بگویند که واجد شرایط دریافت کدام ویزا هستید.

مرحله 3: برای ویزای کار کانادا درست اقدام کنید

زمانی که برنامه مجوز کاری را برای درخواست انتخاب کردید و همه شرایط را برآورده کردید تقریباً آماده ارائه درخواست خود هستید.

البته، راه ایده آل برای درخواست مجوز کار کانادا، درخواست آنلاین است که باعث صرفه جویی در هزینه های پیک می شود و تاخیر در ارسال صحیح درخواست شما را از بین می برد.

این همچنین تضمین می کند که همه مدارک و مستندات همراه با درخواست شما به عنوان بخشی از معیارها آپلود می شوند و شانس شما برای درخواست موفقیت آمیز در اولین بار افزایش می یابد.

مدت زمان رسیدگی به درخواست مجوز کار کانادا می تواند از 6 تا 33 هفته باشد . این مدت زمان،  با کمک و دریافت مشورت از یک مشاور مهاجرتی قابل اعتماد ، که درخواست شما را بررسی می کند و اعلام نکاتی که برآورده نشده است یا سایر موارد به شما از جانب وی، کاهش می یابد. شواهد و مدارک.

تماس با مشاور مهاجرتی به شما در تسریع روند درخواست کمک می کند. این کار می تواند به شما کمک کند تا از اشتباهاتی که شما را مجبور به تمدید و ارسال مجدد درخواست ویزای کار کانادا می کند، جلوگیری کنید. شما همچنین یک CV منتخب متناسب با NOC خود دریافت خواهید کرد تا جستجوی کار برایتان  آسان تر شود

در صورتی که این سه مرحله مهم را رعایت کنید، درخواست ویزای کار کانادا شما در کوتاه ترین زمان پذیرفته می شود. وقتی پذیرفته شدید، نامه ای دریافت خواهید کرد که نشان می دهد از نظر قانونی مجاز به نقل مکان و کار در کانادا هستید که باید هنگام ورود به این کشور  آن را ارائه دهید.

این نامه به منزله مجوز کار شما نیست. هنگامی که به کانادا می رسید، به احتمال زیاد مجوز کار به شما داده می شود که شغلی را که می توانید انجام دهید، سازمان ها یا شرکت هایی که می توانید در آنها کار کنید، منطقه، استان ها یا مناطقی که مجاز به کار هستید را مشخص می کند. همچنین دوره ای که از نظر قانونی مجاز به کار هستید.

رویای شما برای مهاجرت به کانادا می تواند با دریافت راهنمایی و کمک صحیح در طول فرآیند درخواست ویزای کار کانادا منجر به اقامت دائم شما در این کشور به واقعیت تبدیل شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما