Skip to content
هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا در سال 2023

زمان مطالعه این مطلب : 9 دقیقه

اگر می خواهید در سال 2023 به کانادا مهاجرت کنید، داشتن ایده و تخمینی  از هزینه های زندگی در کانادا می تواند تفاوت زیادی در میزان آمادگی شما برای زندگی در کانادا ایجاد کند. یک راه عالی برای محاسبه هزینه های زندگی ماهانه در کانادا این است که مقایسه ای از مقدار تخمینی میانگین هزینه زندگی در کانادا و با هزینه فعلی زندگی خود و سایر کشورها داشته باشید.

به این ترتیب، می توانید با اطلاع از اینکه میانگین هزینه های ماهانه شما در کانادا چگونه تغییر می کند درخصوص  چگونگی تهیه  و تامین آن ، آمادگی داشته باشید. بودجه بندی و برنامه ریزی مالی موثر قبل از ورود به کانادا به شما کمک می کند تا در پول خود صرفه جویی کنید و ایده دقیقی از استاندارد زندگی در کانادا داشته باشید. بنابراین، برای کمک به شما برای یافتن موقعیت و جایگاهتان در کانادا، در اینجا یک دسته بندی کامل از میانگین حقوق و هزینه زندگی در کانادا در سال 2023 آورده شده است.

توجه داشته باشید:

تمام هزینه های زندگی به دلار کانادا (CAD) نشان داده شده است و میانگین هزینه در شهر های مختلف کشور است. بنابراین، مبالغ لزوماً نشان دهنده مبلغ دقیق هزینه زندگی در مقصد انتخابی شما نیست.

آنچه در این مطلب میخوانید :

هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورها چقدر گران است؟

کانادا اقتصاد قوی دارد. داشتن چنین اقتصاد قوی آن را به یک مقصد مهاجرتی بسیار مورد توجه تبدیل می کند. این کشور فرصت های شغلی فراوانی برای خارجی ها  دارای  مزایای بسیاری مانند افزایش ایمنی، آموزش با کیفیت، استاندارد بالاتر زندگی و خدمات دولتی با کیفیت است.

 

با این حال، این لیست از مزایا و امور رفاهی اغلب با هزینه همراه است. بسیاری از کشورهای با ثبات اقتصادی یا مرفه جهان هزینه زندگی بسیار بالایی دارند. کانادا نه تنها مزایای قابل توجه کشورهای بسیار موفق را دارد، بلکه می تواند به عنوان گزینه ای بسیار مقرون به صرفه و در دسترس تر از سایر کشورها عمل کند.

به عنوان مثال، طبق گزارش  Numbeo.com، متوسط هزینه ماهانه برای یک خانواده چهار نفره که در کانادا زندگی می کنند تقریباً 4388.86 دلار کانادا بدون احتساب اجاره بها است. در مقایسه، همان خانواده ای که در استرالیا زندگی می کنند تقریباً 4637.94 دلار کانادا هزینه ماهانه دارند.

اگر آن خانواده به ایالات متحده آمریکا می رفتند، 4877.01 دلار کانادا هزینه ماهانه داشتند. این هزینه‌ها نه تنها اجاره، بلکه هزینه‌ های پزشکی، هزینه‌های تحصیل و سایر هزینه‌ های عمده را که بر بسیاری از تازه واردان تأثیر می‌گذارد، شامل نمی‌شود.

میانگین هزینه زندگی در کانادا تقریباً مشابه است. با این حال، چندین فاکتور اصلی وجود دارد که باید هنگام بررسی هر کشور در نظر گرفت. با این طبقه بندی در خصوص هزینه های زندگی در کانادا در مقابل بریتانیا بیشتر بیاموزید.

هزینه زندگی در کانادا در سال 2023

وقتی افراد به مهاجرت فکر می‌کنند، به‌طور کلی کانادا یکی از اولین کشورهایی است که به آن فکر می‌کنند. جای تعجب هم ندارد، چون کشور کانادا دارای چندین عامل است که مردم دنیا می‌خواهند به این کشور مهاجرت کنند.

کانادا یکی از معدود کشورهایی است که هزینه زایمان مادر را پرداخت می‌کند و به پدر نیز مرخصی می‌دهد. نظام آموزشی و بهداشت این کشور از کیفیت عالی برخوردار است.

آیا یکی از افرادی هستید که به مهاجرت کاری کانادا فکر می‌کنید؟ پس بیایید در سایت مهاجرت کاری هزینه زندگی در کانادا را در سال 2023 مرور کنیم.

گران ترین و ارزان ترین شهرها در کانادا

گران ترین و ارزان ترین شهرها در کانادا کدامند؟

از آنجایی که کانادا دومین کشور بزرگ جهان از نظر وسعت زمین است، شهرها و مناطق مختلف کانادا فرهنگ، مناظر، اقتصاد و هزینه های زندگی بسیار متفاوتی دارند. برای تازه واردانی که یک شهر کانادا را برای زندگی انتخاب می کنند، بسیار مهم است که بدانند زندگی در برخی از شهرها هزینه ها هزینه بالاتر است.. کانادا دارای شهرهای بین المللی عظیمی است که جمعیت زیاد و دسترسی بین المللی زیادی دارند و بسیاری از شهرهای کوچکتر و روستایی که هزینه های زیرساختی در آن بسیار ارزان تر است.

با این حال، آوردن کالاها و خدمات به مناطق دورافتاده‌تر کانادا می‌تواند دشوار باشد و احتمالاً هزینه‌ های زندگی در شهرهای کوچک‌تر را افزایش می‌دهد. در نتیجه، بسیاری از شهرهای بزرگ کانادا هزینه مسکن بالاتری دارند اما هزینه های روزانه کمتری نسبت به شهرهای روستایی دارند.

پنج مزیت شهروندی کانادا
مشاهده مطلب

طبق آمار Numbeo، گران‌ترین شهرهای کانادا و میانگین هزینه‌های ماهانه افراد متوسط ساکن در هر کدام به شرح زیر است:

5 تا از گران ترین شهرها در کانادا
شهر هزینه ماهانه زندگی برای هر نفر ( دلار کانادا)
تورنتو 1,366.83 ( دلار کانادا)
ونکوور 1,324.27 ( دلار کانادا)
نانایمو 1,285.72 ( دلار کانادا)
اتاوا 1,251.10 ( دلار کانادا)
کلگری 1,355.38 ( دلار کانادا)

با این حال، کانادا همیشه گران نیست و بسته به شهر شما می تواند هزینه زندگی بسیار مناسبی را ارائه دهد. برای درک بیشتر در مورد ارزان ترین مکان ها برای زندگی در کانادا و نوع سبک زندگی که می توانید در آن مکان ها انتظار داشته باشید.

 

هزینه های عمومی زندگی در کانادا چگونه است؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، هیچ قانون کلی برای میزان هزینه های زندگی شما در کانادا وجود ندارد، زیرا هزینه های زندگی بر اساس اقتصاد، منطقه ای که در آن زندگی می کنید و عوامل خاصی در زندگی شما در نوسان است و تغییر می کند. با این حال، این تقسیم بندی میانگین هزینه زندگی در کانادا است که بر اساس چندین عامل اصلی سبک زندگی انجام می شود:

هزینه خوراک بیرون از خانه

هزینه خوراک در کانادا

غذا، رستوران ارزان 20.00 CAD
غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده، سه وعده 85.00 CAD
مک میل در مک دونالد 12.00 CAD 
کاپوچینو 4.64 CAD
کوکاکولا/پپسی (بطری 0.33 لیتری) 2.42 CAD

قیمت مواد غذایی در کانادا

شیر (1 لیتر) 2.65 CAD
قرص نان سفید تازه 3.11 CAD
برنج (1 کیلوگرم) 4.12 CAD
تخم مرغ (12) 4.00 CAD
پنیر محلی (1 کیلوگرم) 14.36 CAD
آب (بطری 1.5 لیتری) 2.26 CAD

هزینه خرید لباس برند در کانادا

شلوار جین Levis 501 یا مشابه 68.55 CAD
لباس تابستانی زارا یا معادل آن 47.22 CAD
کفش دویدن نایک (میان رده) 107.28 CAD

هزینه اوقات فراغت و ورزش در کانادا

باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه 54.40 CAD
اجاره زمین تنیس 1 ساعته 22.21 CAD
1 بلیط سینما، اکران بین المللی 15.00 CAD

میانگین حقوق در کانادا در سال 2023 چقدر است؟

میانگین حقوق سالانه
متخصصان IT و پشتیبانی آن 45,825 CAD
معاونان اداری 42,234 CAD
متخصصان امنیت سایبری 92,608 CAD
توسعه دهندگان وب 60,413 CAD
توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل 95,704 CAD
دانشمندان کلان داده و تحلیلگران داده 95,000 CAD- 70,000 CAD
متخصصان دیجیتال مارکتینگ 57,500 CAD
مدیران لجستیک/حمل و نقل 88,119 CAD
نیروی کار آموزش و پرور دوره ابتدایی 37,625 CAD
کارکنان پشتیبانی مراقبت های بهداشتی برای سالمندان 40,950 CAD

صنایع در حال رشد و شکوفایی کانادا، استاندارد بالای زندگی و قوانین سنگین دولتی به این معنی است که کانادا حقوق متوسط بسیار بالایی دارد و به ساکنان قدرت خرج کردن مورد نیاز برای عملکرد مؤثر در جامعه کانادا را می دهد. طبق گزارش  Numbeo، متوسط حقوق ماهانه خالص (پس از کسر مالیات) در کانادا 4176.22 دلار کانادا است.

با این حال، میانگین دستمزد برای کل کشور چندان دقیق نیست، زیرا مشاغل مختلف دارای دستمزدهای بسیار متفاوتی هستند. با توجه بهاطلاعات سایت  Talent.com، برای کمک به نمایش خوبی از نوع حقوقی که می توانید در کانادا انتظار داشته باشید، در اینجا میانگین حقوق سالانه 10 شغل پرتقاضا در کانادا آورده شده است:

اگر می خواهید در بازار کار شگفت انگیز و رو به رشد کانادا شروع به کار  کنید، باید بدانید که چگونه برای مشاغل در کانادا درخواست دهید. هنگامی که شغل کانادایی خود را دریافت کردید، برای کار در کانادا باید مجوز کار کانادایی دریافت کنید. اگر مطمئن نیستید که واجد شرایط دریافت مجوز کار کانادا هستید یا اینکه چگونه برای آن درخواست دهید، باید با یک متخصص خبره صحبت کنید تا دقیقا بدانید که چگونه باید درخواست دهید. تیم ما با تخصص مشاوران مهاجرت قانونی کانادا (RCICs) می تواند به شما کمک کند تا از واجد شرایط بودن خود برای مجوز کار اطمینان حاصل کنید و در هر مرحله از فرآیند درخواست شما را راهنمایی کند.

هزینه مسکن و اقامت در کانادا چقدر است؟

وقتی به کانادا می رسید، به جایی برای اقامت نیاز دارید. هزینه بزرگ و اصلی زندگی در کانادا مسکن است. مسکن در کانادا بسته به شهر انتخابی شما نسبتاً گران است. با این حال، طبق یکی از بزرگترین سایت‌های املاک و مستغلات کانادا، قیمت مسکن در کانادا از فوریه 2022 بیش از 20 درصد کاهش یافته است، که باعث می‌شود هزینه‌های مسکن کمتر شده و زندگی در کانادا بیش از همیشه در دسترس باشد.

میانگین اجاره بها در کانادا

اجاره ماهانه مرکز شهر خارج از مرکز شهر/ حومه
آپارتمان 1 خوابه 1,589.63 CAD 1,343.24 CAD
آپارتمان 3 خوابه 2,594.22 CAD 2,249.84 CAD

اما برای کسانی که به دنبال خرید ملک در کانادا هستند، اکنون زمان فوق العاده ای برای انجام این کار است. میانگین قیمت فعلی یک خانه کانادایی از فوریه 2022 بیش از 170,000 دلار کانادا کاهش یافته است و به نظر می رسد که در سال 2023 حتی کمتر شود. میانگین قیمت یک خانه در کانادا 644,643 دلار کانادا و قیمت معیار 735,400 دلار کانادا در کانادا است.

هزینه های مراقبت های بهداشتی و دندانپزشکی در کانادا چگونه است؟

کانادا به دلیل مراقبت های بهداشتی جهانی که بودجه عمومی را تامین می کند، مشهور است. هر شهروند یا مقیم دائم کانادا، مراقبت های پزشکی تحت پوشش یا یارانه  سلامت بالایی توسط دولت کانادا دارد. اکثر اقدامات پزشکی عمده یا حتی معاینات منظم تحت پوشش قانون سلامت کانادا قرار دارند. با این حال، یکی از جنبه های پزشکی که تحت پوشش قرار نمی گیرد، مراقبت از دندان است.

انواع ویزای کار که قبل از مهاجرت باید با آن آشنا شوید
مشاهده مطلب

با توجه به انجمن دندانپزشکی کانادا، یک ساکن کانادا به طور متوسط حدود 378.60 دلار کانادا برای مراقبت از دندان در سال هزینه می کند، که اکثر کانادایی ها هزینه آن را از طریق یک طرح بیمه دندانپزشکی پرداخت می کنند.

هزینه سفر و حمل و نقل در کانادا چقدر است؟

از آنجایی که کانادا کشوری بسیار پیشرفته با زیرساخت های در سطح جهانی است، روش های حمل و نقل این کشور با طیف وسیعی از وسایل نقلیه و هزینه های حمل و نقل پوشش داده شده است. هزینه حمل و نقل اولیه در کانادا به شرح زیر است:

هزینه های حمل و نقل در کانادا

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 3.25 CAD
بلیط ( کارت اتوبوس/مترو) ماهانه 100.00 CAD
پا به رکاب  تاکسی 4.00 CAD
تاکسی 1 کیلومتر 2.00 CAD
تاکسی 1 ساعت انتظار 34.00 CAD
بنزین (1 لیتر) 1.86 CAD
فولکس واگن گلف 1.4 90 کیلووات ترند لاین(یا معادل) 28,000.00 CAD

هزینه تحصیل در کانادا در سال 2023 چقدر است؟

مانند بیمه درمانی کانادا، تحصیل در کانادا عمدتاً از طریق مالیات پرداخت می شود. با این حال، اغلب افراد غیر مقیم و شهروندان بین المللی/سایر کشورها که به دنبال تحصیل در کانادا هستند مجبور به پرداخت نرخ های بین المللی هستند که به طور قابل توجهی بالاتر از شهروندان کانادایی یا مقیم دائم است. طبق Numbeo.com هزینه تحصیل در کانادا برای خارجی ها به شرح زیر است:

هزینه های تحصیل در کانادا برای 1 کودک

پیش دبستانی خصوصی (در هر ماه) 1,099.55 CAD
دبستان بین المللی (در سال) 17,636.04 CAD

هزینه های تحصیل دانشگاه در کانادا بسته به نوع مدرک و دانشگاه / موسسه انتخابی بسیار متفاوت است. در حال حاضر، هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در کانادا، طبق گزارش Educanada از 1800 دلار کانادا تا 20000 دلار کانادا متغیر است.

چگونه می‌توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

کانادا دارای بیش از 100 برنامه ویزا و مهاجرت است که مسیری را برای سفر به کانادا ایجاد می‌کنند. چندین روش وجود دارند که می‌توانید به‌عنوان یک مقیم دائمی وارد کانادا شوید. این روش‌ها عبارتند از:

اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی آنلاین است که به افراد متخصص خارجی کمک می‌کند تا به‌عنوان یک مقیم دائمی به کانادا مهاجرت کنند. اکسپرس اینتری سه برنامه را مدیرت می‌کند که عبارتند از:

  1. برنامه فدرال نیروهای مخصوص (FSWP)؛
  2. برنامه مهاجرتی مشاغل فنی فدرال
  3. برنامه کلاس تجربه کانادایی (CEC)

اکسپرس اینتری به‌خاطر چگونگی پردازش سریع زمان که کمتر از شش ماه طول می‌کشد، بسیار مورد علاقه کشورهای خارجی است. همچنین می‌توانید به وسیله درخواست با همسر یا شریک قانونی‌تان، یک امتیاز بیشتری برای سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) به‌دست آورید.

دریافت ITA به این معنا است که ممکن است برای اقامت دائم درخواست کنید.

 

برنامه مهاجرت استانی کانادا

برنامه مهاجرت استانی برای کمک به تقویت اقتصاد استان‌ها و مناطق کانادا با فراهم کردن مسیری برای نیروهای متخصص خارجی در جهت مهاجرت به یک استان خاصی طراحی شده بود.

در هنگام درخواست برای یک استان دو گزینه دارید. این دو گزینه عبارتند از:

  1. ابزار علاقه: می‌توانید به یک استان یا منطقه خاصی ابراز علاقه کنید. این کار به استان‌ها کمک می‌کند تا پروفایل‌تان را به‌طور مستقیم از استخر قرعه‌کشی اکسپرس اینتری انتخاب کند و به یک کاندید ارسال شود. اگر دارای مهارت یا تجربه‌ای باشید که آنها نیاز دارند، این کار انجام می‌شود و
  2. درخواست از طریق برنامه اکسپرس اینتری مهاجرت استانی- تقریباً هر استانی و هر منطقه‌ای در کانادا دارای یک برنامه اکسپرس اینتری است که دارای فهرستی از شغل‌های مورد تقاضا است.

خوب است بدانید!

همیشه درخواست برای یک استان یا قلمرویی که شغل یا مهارت شما مورد نیاز آنها است، شانس شما را برای دریافت یک کاندیدای استانی افزایش می‌دهد. در این زمینه می‌توانید با خانم دکتر اسدی مشاور مهاجرتی بیشتر مشاوره کنید.

 

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

اگر می‌خواهید در یک جامعه صمیمی و جامع زندگی کنید، برنامه مهاجرت آتلانتیک (AIP) دقیقاً مخصوص شما است!

برنامه مهاجرت آتلانتیک مسیری برای مهاجرت دائمی به چهار استان آتلانتیک فراهم می‌کند که عبارتند از: نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا. این استان‌ها به‌خاطر کمبود نیروی کار به دلیل نرخ بازنشستگی بالا به نیروی کاری متخصص نیاز دارد. البته، این کار شانس‌تان را برای دریافت ویزا افزایش می‌دهد.

سه برنامه در برنامه مهاجرت آتلانتیک وجود دارد که می‌توانید به‌صورت زیر درخواست کنید:

  1. برنامه تحصیلات تکمیلی بین‌المللی آتلانتیک
  2. برنامه نیروی ماهر آتلانتیک و
  3. برنامه مهارت متوسط آتلانتیک
فرم ارزیابی مهاجرت را بصورت رایگان پر کنید

همانطور که در سایت مهاجرت کاری می‌دانید، کانادا چیزی بیشتر از یک مکان برای زندگی است است، کانادا امنیت را به شما هدیه می‌دهد، بهداشت و نظام آموزش آن از کیفیت عالی برخوردار است. حتی سرزمین فرصت‌ها و شروع جدیدی برای هر کسی است.

آیا می‌دانید که کانادا دارای بیش از 500 سازمان خدمت‌رسانی به مهاجران در سراسر کشور است؟ آنها نه تنها چندین مسیر را برای ورودتان به کانادا ایجاد می‌کنند بلکه شما را مطمئن می‌سازند که از شما حمایت نیز خواهند کرد.

حالا که در این مقاله هزینه زندگی در کانادا در سال 2023 را فهمیدید وروش‌های مهاجرت را یاد گرفتید، بررسی کنید که کدام ویزا مناسب شما است!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما