Skip to content

مهاجرت به کانادا بدون پیشنهاد شغلی در سال 2023

مهاجرت به کانادا بدون پیشنهاد شغلی
زمان مطالعه این مطلب : 5 دقیقه

چطور بدون پیشنهاد شغلی در سال 2023 به کانادا مهاجرت کنیم

 سیستم مهاجرت کانادا گزینه های مختلفی را برای کسانی که به دنبال مهاجرت کاری به کانادا هستند ارائه می دهد. برای کسانی که قصد مهاجرت بدون پیشنهاد شغلی را دارند، الزامات متعددی وجود دارد که باید رعایت شوند و فرآیندهایی که برای موفقیت باید دنبال شوند. این مطلب وبلاگ مروری بر الزامات مهاجرت به کانادا بدون پیشنهاد شغلی و همچنین مراحلی  است که برای مهاجرت موفقیت آمیز در سال 2023 باید انجام شود.

مراحل مهاجرت به کانادا بدون پیشنهاد شغلی

مرحله 1: تعیین واجد شرایط بودن

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا بدون پیشنهاد شغلی این است که واجد شرایط بودن خود را برای یکی از برنامه های مهاجرتی که برای افراد بدون پیشنهاد شغلی مجاز است، تعیین کنید. برای انجام این کار، شما باید شرایط برنامه را داشته باشید، مانند داشتن صلاحیت ها و مهارت های لازم برای اینکه بتوانید با موفقیت در محل کار کانادا جذب شده و نشان دهید که قادر به تامین مالی خود در دوره انتقال هستید. علاوه بر این، شما باید شرایط  یکی از برنامه های مهاجرتی که برای افراد بدون  پیشنهاد شغلی مجاز است، را داشته باشید .

شما می توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان مهاجرت کاری واجد شرایط بودن مهاجرت به کانادا بدون پیشنهاد شغلی را تعیین کنید. ما خدمات ارزیابی را ارائه می دهیم که شما را در مسیر درست به سمت کانادا راهنمایی می کند.

مرحله 2: جمع آوری اسناد و اطلاعات

هنگامی که واجد شرایط بودن شما از لحاظ مهاجرت به کانادا بدون پیشنهاد شغلی مشخص شد، پس از آن باید اسناد و اطلاعات لازم را برای پشتیبانی از درخواست خود جمع آوری کنید. این اطلاعات شامل اسنادی مانند  مدارک تحصیلی و مهارت‌های شما، مدرکی  مبنی بر مهارت زبان شما، اثبات توانایی مالی شما برای تامین مالی خود، و هر مدرک دیگری که ممکن است در شیوه  مهاجرت خاص شما مورد نیاز باشد، می‌شود.

مرحله 3: درخواست خود را آماده کنید

پس از جمع آوری مدارک و اطلاعات لازم، باید درخواستتان را تهیه کنید. درخواست معمولاً شامل تکمیل یک پرسشنامه دقیق و ارسال مدارک مربوطه است. بسته به برنامه و شرایط فرد، ممکن است مراحل بیشتری مورد نیاز باشد.

انواع ویزای تحصیلی امریکا
مشاهده مطلب

درخواست باید به درستی و دقیق پر شود، زیرا هر گونه خطا ممکن است منجر به تاخیر در پردازش درخواست یا رد آن شود. علاوه بر این، تمام مدارک مورد نیاز باید ارائه شود و هر گونه ترجمه لازم باید در آن گنجانده شود. مشاوران مهاجرت کانادایی ما به خوبی آموزش دیده و آماده هستند تا به شما در جمع آوری و ارسال درخواست کمک کنند تا از داشتن مدارک صحیح و جلوگیری از رد شدن آن اطمینان حاصل کنند.

پس از آماده شدن درخواست، باید ارسال شود. بسته به نوع درخواست شما، ممکن است ارسال آن به صورت آنلاین یا ارسال فیزیکی  آن به دفتر مربوطه باشد. زمان پردازش درخواست متفاوت است و می تواند از چند هفته تا چند ماه باشد. پس از تصمیم گیری، نتیجه به فرد اطلاع داده می شود.

مهاجرت بدون شغل به کانادا

بهترین راه برای مهاجرت بدون شغل به کانادا

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید مهاجرت به کانادا بدون پیشنهاد شغلی را دست یابید .

سیستم اکسپرس اینتری

اگر می خواهید در کانادا زندگی کنید، اکسپرس اینتری سریع ترین و محبوب ترین راه برای اقامت دائم برای مهاجرانی است که به دنبال زندگی جدید در کانادا هستند. این سیستم توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) راه اندازی شده است و متقاضیان مهاجرت به کانادا را از طریق برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال انتخاب می کند. این برنامه ها عبارتند از:

  • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)

از سال 2015، FSWP تحت سیستم اکسپرس اینتری قرار گرفته است. هدف اصلی سیستم اکسپرس اینتری کمک به سرعت بخشیدن به روند ویزای روابط عمومی برای نیروی کار ماهر خارجی به کانادا است. این به این دلیل است که آنها نیازهای نیروی کار صنایع کانادا را برآورده می کنند و شکاف های موجود در بازار را پر می کنند. این یک راه عالی برای کار در کانادا است.

  • برنامه نیروی کار متخصص (تجار متخصص) فدرال (FSTP)

FSTP برای کمک به نیروی کار متخصص (تجار متخصص) با تجربه کاری کافی و پیشنهاد شغلی کانادایی معرفی شده است. این برنامه به  افراد متخصص (تجار متخصص) کمک می کند تا مسیرهایی برای کار و زندگی دائمی در کانادا پیدا کنند.

  • کلاس تجربه کانادا (CEC)

کلاس تجربه کانادا (CEC) متعهد به کمک به مهاجران ماهر واجد شرایطی است که حداقل یک سال در کانادا زندگی و کار کرده اند و می خواهند به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند.

  • برنامه های نامزد استانی

هر استانی در کانادا تقاضای نیروی کار منحصر به فردی دارد که بستگی به این دارد که کدام صنایع رونق بیشتری دارند، به عنوان مثال، صنعت فناوری اطلاعات در بریتیش کلمبیا و در انتاریو در حال رونق است، جایی که به راحتی می توانید به عنوان راننده کامیون اقامت دائم دریافت کنید. بار دیگر، با فرض اینکه شما واجد شرایط هستید. در حالی که هر استان دارای جریان های مهاجرتی مختلف با نام های مختلف هستند، یک موضوع مشترک در انواع برنامه ها وجود دارد:

کانادا مجوز کار آزاد را به دارندگان PGWP ارائه می دهد 
مشاهده مطلب

 

دسته بندی برنامه های نامزد استانی PNP
شرح دسته بندی
این کمبودهای شدید نیروی کار استان ها، از پرستار تا کشاورز، در هر استان متفاوت خواهد بود. دسته بندی تیروی کار مورد تقاضا/ کمبود نیروی کار
مانند برنامه اکسپرس اینتری، این برنامه برای افرادی است که تجربه یا صلاحیت قابل توجهی در مشاغل خود دارند. دسته بندی نیروی کار ماهر
تحصیل در یک موسسه عالی کانادایی و استانی که در آن تحصیل می کنید، شانش  درخواست شما را برای پذیرش اقامت دائم افزایش می دهد، و به شما اجازه می دهد برای زندگی و کار در آن استان برنامه ریزی کنید. دسته های فارغ التحصیلان بین المللی

 

هر PNP همچنین حداقل یک جریان مهاجرت دارد که به سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری فدرال متصل است. این بسیار عالی است زیرا شما می توانید انتخاب کنید که کدام استان برای زندگی در کانادا برای شما مناسب تر است.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم شغل رویایی خود را در کانادا پیدا کنید

مشاوران ثبت شده مهاجرت کانادا و خدمات مهاجرت ویزای کانادا متخصصانی هستند که از دولت کانادا مجوز دارند تا در تمام جنبه های فرآیند مهاجرت به کانادا کمک کنند.  مشاوران ثبت شده مهاجرت کانادا در قوانین و مقررات حاکم بر مهاجرت به کانادا با تجربه و آگاه هستند و می توانند راهنمایی ها و مشاوره های ارزشمندی را به افرادی که بدون پیشنهاد شغلی به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، ارائه دهند.

آنها همچنین می توانند واجد شرایط بودن افراد را برای برنامه های مختلف ارزیابی کنند،  و در خصوص چگونگی تهیه درخواست ها و کل فرآیند مهاجرت راهنمایی کرده و  مشاوره ارائه دهند. علاوه بر این، مشاوران مهاجرت کاری می‌تواند به کسانی که به دنبال تامین یک پیشنهاد شغلی کانادایی در کانادا هستند کمک حرفه‌ای ارائه دهد و مهاجرت  آنها را آسان‌تر کند. با کمک و تخصص مشاوران ما ، افراد می توانند مطمئن باشند که تمام اقدامات لازم را برای مهاجرت موفقیت آمیز خود به کانادا انجام می دهند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت