Skip to content

مهاجرت با برنامه نویسی

زمان مطالعه این مطلب : 5 دقیقه

مهاجرت با برنامه نویسی

برنامه نویسی را می‌توان درحال حاضر، یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های حوزه کامپیوتر و فناوری دانست. برنامه نویسی هم مثل سایر حوزه‌های علم و تکنولوژی درحال رشد و گسترش است. این شغل در بیشتر کشورهای دنیا، درآمد بسیار مناسبی دارد.

به همین دلیل مهاجرت با برنامه نویسی رواج زیادی پیدا کرده است. البته مهاجرت ازطریق این شغل، شرایط خاص خود را دارد. به هر حال آیا می‌توان به مهاجرت از طریق برنامه‌نویسی امیدوار بود؟

مهارت برنامه نویسی در یک نگاه

به بیان ساده می‌توان برنامه‌نویسی را همان کدنویسی تلقی کرد! این مهارت به عنوان روشی برای حل مسائل توسط کامپیوتر مطرح شده است. درواقع برنامه نویس باید زبان‌های قابل‌فهم کامپیوتر را بلد باشد. در برنامه‌نویسی، دستور‌العمل‌هایی برای کامپیوتر نوشته می‌شود. با زبانی که برنامه نویس آن را نوشته است، کامپیوتر دستور را اجرا می‌کند.

منطق کامپیوترها با ما انسان‌ها متفاوت است. به همین دلیل زبان‌های برنامه‌نویسی خاصی برای کامپیوترها ایجاد شده است. البته منظور از کامپیوتر، همه انواع پردازنده‌ها هستند. امروزه برنامه نویسی به کامپیوتر محدود نمی‌شود و پردازنده‌های دیگری مثل گوشی‌های موبایل هم به این جمع اضافه شده‌اند. همین موضوع اهمیت آموزش برنامه نویسی را بیش از پیش نمایان می‌کند.

بررسی وضعیت مهاجرت با برنامه نویسی

آیا مهاجرت از طریق برنامه نویسی کار ساده‌ای است؟ اساسا برنامه نویسی به خلاقیت، پشتکار، هوش، تمرکز و بسیاری از مهارت‌های دیگر نیاز دارد. به همین دلیل اگر به دنبال مهاجرت هستید، ابتدا باید به تقویت مهارت‌های خود بپردازید. اصولا شغل برنامه‌نویسی حساسیت بالایی دارد. یکی از لازمه‌های اصلی این شغل، تسلط کافی روی زبان انگلیسی است. چرا که انگلیسی، زبان اصلی کامپیوترها به شمار می‌آید.

در این شغل پروژه‌های بزرگ و کوچک بسیار زیادی وجود دارند. برای موفقیت و مهاجرت با از طریق برنامه‌نویسی، باید سراغ پروژه‌هایی بروید که نوشتن آنها پیچیده‌تر و طولانی‌تر است. به هر حال برای این که رزومه قوی بسازید، باید کارهای بزرگی انجام دهید.

یکی از مزیت‌هایی که شغل برنامه‌نویسی دارد، موضوع دورکاری است. این ویژگی باعث می‌شود تا طیف گسترده‌ای از شرکت‌های بزرگ و کوچک از سراسر جهان را برای دریافت پروژه داشته باشید. همین موضوع باعث می‌شود تا در کشورهای مختلف بیکار نمانید.

موضوع مهم دیگر در خصوص مهاجرت با برنامه نویسی، درآمد آن است. برنامه‌نویسی یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان محسوب می‌شود. درآمد سالانه این شغل در بسیاری از کشورهای دنیا بالاست. همین موضوع مهاجرت از طریق برنامه‌نویسی را به یکی از پرطرفدارترین مسیرها تبدیل می‌کند.

کدام زبان‌های برنامه‌نویسی برای مهاجرت مناسب هستند؟

تسلط روی زبان‌های برنامه‌نویسی از لازمه‌های این شغل محسوب می‌شود. هرچقدر روی زبان‌های برنامه‌نویسی بهتر و بیشتری مسلط باشید، شانس بیشتری برای مهاجرت و جذب توسط شرکت‌های بزرگ‌تر خواهید داشت. به همین دلیل بهتر است ابتدا با چند مورد از بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای مهاجرت آشنا شوید.

زبان جاوا

این زبان معروف برنامه‌نویسی، یکی از پرتقاضاترین زبان‌های این شغل در دنیا محسوب می‌شود. یادگیری کدنویسی از طریق زبان جاوا، باعث تضمین ویزای کار و مهاجرت شما خواهد شد! زبان برنامه‌نویسی جاوا به شرکت اوراکل تعلق دارد. این زبان برنامه‌نویسی، دارای ساختاری است که در هر پلتفرم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به این که بیش از 3 میلیارد پردازنده در سرتاسر جهان وجود دارند که با زبان جاوا نوشته شده‌اند، می‌توان به اهمیت و جایگاه این زبان در دنیای برنامه‌نویسی پی برد.

زبان پایتون

یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در دنیا که برای اکثر افراد قابل‌فهم است، پایتون نام دارد. این زبان برنامه‌نویسی، رایگان و اوپن سورس است؛ بنابراین از ماژول‌های پشتیبانی گسترده، اپلیکیشن‌های دسکتاپ، ساختار کاربرپسند و … برخوردار است.

برای مهاجرت به کشورهای معتبر دنیا از طریق برنامه‌نویسی، آموزش پایتون می‌تواند گزینه بسیار مناسبی از همه لحاظ باشد همچنین در کنار این زبان میتوان به آموزش PHP میتواند کمک کننده باشد. از این زبان در بازی‌های ویدئویی، بازارهای مالی، اپلیکیشن‌های اجتماعی، علمی و … استفاده می‌شود.

زبان کاتلین

این زبان برنامه‌نویسی در سال 2016 عرضه شده است. این زبان برای اپلیکیشن‌های دسکتاپ، برنامه‌های اندروید، برنامه‌های تحت‌وب و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشتر برنامه‌های شرکت گوگل با استفاده از این زبان برنامه نویسی پشتیبانی می‌شوند. برنامه‌نویسی با زبان کوتلین، یکی از پردرآمدترین‌ شغل‌ها در جهان محسوب می‌شود.

بررسی وضعیت برنامه نویسی در آلمان

یکی از کشورهایی که محبوبیت زیادی بین برنامه‌نویسان برای مهاجرت دارد، آلمان است. اگر شما هم قصد مهاجرت به آلمان از طریق برنامه‌نویسی را دارید، باید بدانید که برنامه‌نویسی در این کشور، جایگاه بسیار مناسبی دارد. این کشور که دارای بزرگ‌ترین اقتصاد اروپاست، سالانه چیزی نزدیک به 6 هزار استارتاپ ایجاد می‌کند. همچنین بیش از 840 هزار برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده در این کشور مشغول به فعالیت هستند.

همه این آمارها وضعیت مناسب این کشور در زمینه برنامه‌نویسی را نشان می‌دهند. به این موارد بازار کار نرم‌افزاری و درآمد مناسب برنامه‌نویسی را هم اضافه کنید. مهارت برنامه‌نویسی، فرصت‌های شغلی زیادی را در این کشور برای شما فراهم خواهد کرد.

بررسی وضعیت برنامه‌نویسی در کانادا

شغل برنامه‌نویسی در کانادا، جزو طبقه‌بندی مشاغل ملی این کشور است. به همین دلیل برنامه‌نویسان متخصص، شانس بالایی برای دریافت ویزا و مهاجرت کاری این کشور دارند. یکی از مزایای مهم کانادا برای مهاجرت برنامه‌نویسان، کمبود نیروی کار متخصص در حوزه برنامه‌نویسی در این کشور است. متخصصان برنامه‌نویسی خیلی راحت می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

آمارها نشان می‌دهند که کانادا جزو 3 کشور برتر در زمینه فناوری اطلاعات است. به این موضوع درآمد و اقتصاد مناسب کشور کانادا را هم اضافه کنید. البته برای ورود به خاک این کشور از طریق برنامه‌نویسی، باید شرایطی داشته باشید که از مهم‌ترین آنها می‌توان به داشتن مدرک معتبر دانشگاهی، تسلط روی زبان انگلیسی و … اشاره کرد.

بررسی وضعیت برنامه‌نویسی در سوئد

یکی دیگر از کشورهای محبوب برای مهاجرت برنامه‌نویسان، سوئد است. کشور سوئد از نظر توسعه نرم‌افزاری و کدنویسی وضعیت بسیار مناسبی دارد. با توجه به حضور سوئد بین کشورهای حوزه شینگن، می‌توان ویزای کاری بلندمدت این کشور را اخذ کرد.

در این کشور، استفاده از زبان‌های جاوا اسکریپت، جاوا و پایتون بسیار رایج است. اگر روی این زبان‌های برنامه‌نویسی تسلط دارید، سوئد گزینه جذابی برای شما خواهد بود. از طرف دیگر میانگین درآمد سالانه برنامه‌نویسی در این کشور هم از وضعیت مناسبی برخوردار است.

بررسی وضعیت برنامه‌نویسی در انگلیس

انگلیس را هم می‌توان جزو کشورهای محبوب، برای مهاجرت برنامه‌نویسان در نظر گرفت. شرکت‌های حوزه فناوری در انگلیس برای جانماندن از غافله رقبای بازار به دنبال جذب نیروهای کار ماهر و حرفه‌ای هستند. به همین دلیل افراد متخصص در زمینه برنامه‌نویسی، شانس زیادی برای استخدام در این کشور دارند.

با توجه به کمبود مهارت برنامه‌نویسی در بین شهروندان این کشور، گزینه‌های خارجی در اولویت بیشتری قرار دارند. البته برای مهاجرت از طریق برنامه‌نویسی به انگلیس باید مهارت‌هایی از قبیل نوشتن برنامه نرم‌افزار و کدینگ، توسعه رابط‌های کاربردی، تغییر برنامه‌های کامپیوتری و … را داشته باشید.

شغل برنامه‌نویسی در این کشور، جزو 10 شغل با درآمد بالا محسوب می‌شود. همین موضوع بر جذابیت‌های برنامه‌نویسی برای مهاجرت به این کشور افزوده است.

کلام پایانی

یکی از شغل‌هایی که شرایط مناسبی برای مهاجرت دارد، برنامه نویسی است. برنامه‌ نویسی زبان کامپیوتر است که امروزه از بازار کار بسیار خوبی بهره می‌برد. بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کانادا، انگلیس، آلمان، سوئد و …

برای مهاجرت کاری از طریق برنامه نویسی شرایط بسیار خوبی دارند، اگر نیاز به آموزش خفن دارید میتونید به مدادسبز مراجعه کنید، البته تسلط روی زبان‌های مهم برنامه‌نویسی هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت