Skip to content

مهاجرت از طریق شغل نانوایی در کانادا

شغل نانوایی در کانادا
زمان مطالعه این مطلب : 7 دقیقه

مهاجرت به کانادا از طریق شغل نانوایی و یا قنادی

چگونه با شغل نانوایی در کانادا مهاجرت کنم ؟

آیا به شیرینی پزی علاقه دارید؟ اگر چنین است، ممکن است آینده شیرینی در پیش داشته باشید! کانادا سرزمین شیر و عسل است و فرصت های شغلی فراوانی برای تقریباً هر شغل و سطح مهارتی دارد. بنابراین، اگر در جستجوی سبزترین مراتع که بهترین مواد پخت را تولید می کنند، نانوا هستید، مقصد مهاجرتی مناسب خود را در کانادا پیدا خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مهاجرت به کانادا به عنوان نانوا آماده شوید.

کیک Blueberry Grunt

کانادایی ها عاشق محصولات پخته شده خود هستند، بنابراین شما هرگز مجبور نخواهید بود برای خوردن gâteau délicieux یا سایر خوراکی ها زیاده روی کنید.

کیک های محبوب کانادایی عبارتند از:

 • دسر کانادایی نانایمو بار Nanaimo Bar

نانایمو بار نام خود را از شهر نانایمو ( Nanaimo ) در بریتیش کلمبیا گرفته است. در حالی که در واقع یک کالای بدون پخت است، اما به عنوان بهترین غذای کانادا شناخته می شود، بنابراین ممکن است بخواهید آن را به لیست شیرینی هایی که می توانید تهیه کنید اضافه کنید. این از یک لایه گاناش شکلاتی تشکیل شده است که لایه ای از کاسترد زرد ضخیم را با پایه لایه شکلاتی-گراهام-نارگیلی پوشانده است. گفته می شود این دستور پخت به دهه 1950 برمی گردد.

 • شیرینی Blueberry Grunt

یک شیرینی کلاسیک مخصوص مناطق دریایی واقعی است. مهاجران فرانسوی در استان های اقیانوس اطلس کانادا عاشق پختن بلوبری بودند که در همه جای منطقه وجود داشت. صدایی که بلوبری ها در دیگ تولید می کردند به عنوان غرغر ( تق تق ) نامیده می شد. به غیر از انواع توت ها، این دسر با یک بیسکویت یا پیراشکی ساده تمام می شود. این بخش بزرگی از تاریخ کانادا است که داستان‌های زیادی از مردانی وجود دارد که بیش از 300 سال پیش قلعه تاریخی شاهزاده ولز را در خلیج هادسون ساخته‌اند.

 • دسر پودینگ (Chômeur) یا پودینگ بیکاری

این نام در  فرانسوی به مرد بیکار گل آلود ترجمه می شود. این معنا متناسب با رویاهای کانادایی شما نیست، اما به هر حال  یک خوراکی بسیار خوشمزه است! از آن به عنوان پودینگ مردمان فقیر یاد می شود و توسط کارگران زن کارخانه در دوران رکود بزرگ در کبک اختراع شد. از نظر طعم بسیار غنی است ، این غذا از خمیر کیک اولیه و رویه کاراملی داغ تشکیل شده است که تا ته آن جذب می شود. نانواها اغلب از شربت افرا برای شیرین کردن کارامل استفاده می کنند.

 • پای شکر Tarte Au Sucre (Sugar Pie)

محصول کبک، کانادایی ها میراث فرانسوی خود را برای ایجاد تارت او سوکره اعتبار می دهند. از آنجا که شکر قهوه ای کمیاب بود و شربت افرا به راحتی در دسترس بود، این ماده انتخابی برای مهاجران فرانسوی بود. شربت افرا با مقداری خامه غلیظ، آرد، کره و یک تخم مرغ و ویولا ( بنفشه عطری) ترکیب می شود – شما نسخه کبکی از پای کلاسیک خامه شکر (sugar-cream pie) را دارید!

به نظر می رسد که کانادایی ها عاشق شیرینی هستند، نه؟ به همین دلیل و این واقعیت که کمبود مهارت های زیادی در کشور وجود دارد، کانادا از نانوایان و شیرینی پز های ماهر خارج از کشور برای درخواست اقامت دائم استقبال می کند.

لیست طبقه بندی مشاغل کانادا (NOC) مالی و بانکی در کانادا
مشاهده مطلب

نانواها در کدام دسته TEER قرار می گیرند؟

کانادا نانوایان/ شیرینی پز ها را به عنوان متخصصان ماهری طبقه بندی می کند که هر نوع اقلام پخته شده از نان گرفته تا کیک، کلوچه، پای، شیرینی، کیک و کلوچه را تولید می کنند. نانوایان در تعدادی از مناطق از فضاهای خرده فروشی گرفته تا تاسیسات عمده فروشی بزرگ، شرکت های پذیرایی، بیمارستان ها، هتل ها و بسیاری مکان های دیگر استخدام می شوند. نانواها همچنین می توانند خوداشتغال باشند یا پست های مدیریتی داشته باشند.

طبق طبقه بندی ملی مشاغل کانادا جدید (NOC 2021 نسخه 1.0)، نانوایان در رده شغلی گسترده 6 و گروه اصلی 63 برای – مشاغل فروش و خدمات قرار می‌گیرند. به عنوان یک نانوا، شغل شما به عنوان شغل TEER 3 در نظر گرفته می شود، زیرا معمولاً به دیپلم کالج یا آموزش کارآموزی کمتر از دو سال نیاز دارد. ممکن است از شما خواسته شود که بیش از شش ماه آموزش در حین کار داشته باشید.

موقعیت های ممکن برای شغل نانوایی در کانادا

 • نانوا / شیرینی پز
 • شاگرد نانوا / شیرینی پز
 • ناظر نانوایی
 • نانوای نان
 • سر نانوا/ سرپرست شیرینی پزی

توجه : شکلات سازها/شکلات سازها نیز تحت این کد NOC قرار دارند.

شرایط استخدام برای نانوایان / شیرینی پز ها در کانادا

 • تکمیل تحصیلات متوسطه
 • آموزش حین کار
 • یک برنامه کارآموزی سه تا چهار ساله یا
 • یک برنامه دانشگاهی برای نانوایان / شیرینی پزی
 • تجربه کافی در زمینه پخت تجاری پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون مهر قرمز بین استانی
 • دسترسی به گواهینامه تجارت / کسب و کار  که در اکثر استان ها و مناطق کانادا در دسترس است.

 

فرصت های شغلی برای شغل نانوایی در کانادا

بانک کار کانادا 694 آگهی شغلی فعلی را برای نانوایان در کانادا شناسایی کرده است، آلبرتا با 188 موقعیت بیشترین فرصت ها را برای این شغل دارد، در حالی که انتاریو و بریتیش کلمبیا به ترتیب با 187 و 184 پست شغلی در رده های دوم و سوم قرار دارند.

بانک کار کانادا  همچنین پیش بینی های زیر را برای آینده شغلی نانوایان در کانادا برای سه سال آینده دارد:

 • آلبرتا (Alberta )- متوسط
 • بریتیش کلمبیا ( British Columbia)  – متوسط
 • مانیتوبا (Manitoba)  – خوب است
 • نیوبرانزویک (New Brunswick ) – متوسط
 • نیوفاندلند و لابرادور ( Newfoundland and Labrador )- متوسط
 • مناطق شمال غربی (Northwest Territories) – نامشخص
 • نوا اسکوشیا (Nova Scotia)  – خوب
 • نانووت (Nunavut) – نامشخص
 • انتاریو (Ontario) – متوسط
 • جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island ) – متوسط
 • کبک (Quebec) – متوسط
 • ساسکاچوان (Saskatchewan ) – متوسط
 • قلمرو یوکان (Yukon Territory) – نامشخص

چگونه به عنوان نانوا یا شیرینی پز به کانادا مهاجرت کنیم

برای اینکه یک نانوا یا شیرینی پز موفق در کانادا باشید، باید تحصیلات و مدارک لازم را داشته باشید. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید برای مهاجرت به کانادا انجام دهید.

مرحله 1: واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید

قبل از اینکه بتوانید برای هر برنامه مهاجرت یا ویزای کانادا درخواست دهید، ابتدا باید از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل کنید. بنابراین، ابتدا مطمئن شوید که شرایط تحصیل و استخدام را دارید. بیش از 100 برنامه ویزا و مهاجرت برای این شغل در دسترس است ، شما باید بررسی کنید که کدامیک به بهترین وجه با مشخصات شما مطابقت دارند.

برای بررسی واجد شرایط بودن خود برای کانادا آماده اید؟ سپس امروز ارزیابی واجد شرایط بودن CanadianVisa.org را انجام دهید. یکی از نمایندگان ارشد ما شما را در این فرآیند راهنمایی می کند و به شما کمک می کند مسیر خود را به سمت کانادا طی کنید.

کانادا مجوز کار آزاد را به دارندگان PGWP ارائه می دهد 
مشاهده مطلب

مرحله 2: مسیر ایده آل خود را به کانادا بیابید

سیستم اکسپرس اینتری محبوب ترین راه برای مهاجرت به کانادا است. همانطور که از نام آن پیداست، واقعاً سریعترین راه برای اخذ اقامت دائم در کانادا است. این درگاه مهاجرت آنلاین کارآمد بر روی یک سیستم مبتنی بر امتیاز به نام سیستم رتبه بندی جامع کار می کند. کاندیداهایی که بالاترین امتیاز را کسب کرده اند، دعوت نامه های درخواستی (ITA) را در طول قرعه کشی های معمول دریافت می کنند. پس از دریافت ITA، می توانید به طور رسمی برای مهاجرت با شغل نانوایی در کانادا در مدت 6 ماه یا کمتر اقدام کنید!

به عنوان یک نانوا/ شیرینی پز، می‌توانید از طریق دو برنامه از سه برنامه مهاجرتی که توسط اکسپرس اینتری مدیریت می‌شوند، درخواست دهید:

برنامه نیروی کار  ماهر فدرال (FSWP) و برنامه  افراد متخصص در کسب و کار فدرال  (FTWP).

•        برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) برای اتباع خارجی طراحی شده است که مهارت های بسیار خوبی با مهارت های ارتباطی فرانسوی یا انگلیسی و تحصیلات پس از متوسطه دارند.

•        برنامه افراد متخصص در کسب و کار فدرال (FSTW) برای اتباع خارجی طراحی شده است که در یک شغل تجاری مهارت دارند مانند نانوایان با مهارت های ارتباطی خوب فرانسوی یا انگلیسی و پیشنهادهای شغلی یا گواهی صلاحیت صادر شده توسط یک مقام کانادایی.

مرحله 3: پروفایل آنلاین خود را تکمیل کنید

اگر واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا هستید، باید پروفایل آنلاین خود را ایجاد کنید، تمام مدارک پشتیبانی را ارائه کنید و منتظر بمانید تا IRCC شما را برای درخواست دعوت کند.

اسنادی که ممکن است نیاز داشته باشید عبارتند از:

 • نتایج آزمون زبان
 • اثبات صلاحیت
 • گواهی پلیس
 • مجوز پزشکی
 • اسناد مسافرتی معتبر

مرحله 4: امتیاز CRS خود را بررسی کنید

به عنوان یک نامزد، مشخصات شما با توجه به مجموعه مهارت‌ ها، مدارک تحصیلی، و تجربه کاری و غیره ارزیابی می‌شود. شما در هر دسته نمره می‌گیرید و سپس امتیاز CRS دریافت می‌کنید. این فرصت برای کسب حداکثر 1200 امتیاز CRS در طول فرآیند وجود دارد که به امتیازات اصلی یا سرمایه انسانی و امتیازهای اضافی تقسیم می شود. شما با توجه به عوامل مختلفی مانند سن، تحصیلات، زبان، تجربه شغلی و مهارت های خود امتیاز کسب می کنید. اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید، به زبان دومی که در کانادا صحبت می شود صحبت کنید، یا اگر یک برادر یا خواهر در این کشور دارید، می توانید امتیاز بیشتری کسب کنید. دریافت نامزدی برنامه نامزد استانی (PNP) همچنین 600 امتیاز را برای شما تضمین می کند.

با این حال، باید توجه داشت که امتیاز CRS شما دیگر عامل اصلی تصمیم‌گیری در دریافت ITA نخواهد بود. قرعه کشی های اکسپرس اینتری ممکن است حول محور تجربه کاری، تحصیلات یا مهارت زبانی خاصی باشد که ممکن است داشته باشید.

مرحله 5: ITA خود را دریافت کنید

اگر برای اقامت دائم کانادا ITA دریافت کنید، 60 روز فرصت دارید تا درخواست خود، مدارک مورد نیاز و نتایج آزمون زبان را ارسال کنید.

برای پخت یک نان جدید در کانادا آماده شوید

با توجه به  فرصت‌های زیاد در کانادا، همراه با گزینه مهاجرت سریع، این شانس وجود دارد که زودتر از آنچه فکر می‌کنید زندگی شیرینی را در کانادا داشته باشید. اما قبل از درخواست، باید مطمئن شوید که تمام شرایط را برآورده می کنید. به کمک نیاز دارید تا فرم مهاجرتی خود را کامل کنید؟

از یکی از مشاوران مهاجرت کانادا ما استفاده کنید، آنها در کنار شما هستند تا شما را در کل فرآیند راهنمایی کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت