Skip to content

معرفی 5 دانشگاه ارزان کانادا در سال 2023

زمان مطالعه این مطلب : 6 دقیقه

مورد از ارزان ترین دانشگاه های کانادا  برای دانشجویان بین المللی

کانادا تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان را دارد! دانشگاه هایی مانند مک گیل و دانشگاه تورنتو به طور مداوم در بین موسسات برتر پس از دوره متوسطه در سراسر جهان رتبه بندی شده اند. بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی، بیش از 30 دانشگاه کانادا در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارند.

علاوه بر این، کانادا به عنوان یک مقصد تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان کشورهای سراسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در واقع، بیش از 621656 دانشجوی بین‌المللی در پایان سال 2021 در کانادا حضور داشتند. کانادا به لطف کالج‌ های عالی، شهرهای دانشجویی پر جنب و جوش و سبک زندگی منظم، به کشوری با انتظارات و شهرت بالا تبدیل شده است. جای تعجب نیست که بسیاری از افراد مایل به تحصیل در کانادا هستند

رتبه 5 دانشگاه ارزان کانادا را بررسی کنید

دانشگاه ارزان کانادا

با این حال، برخی از این دانشگاه ها گران هستند! این بدان معنا نیست که نمی توانید تحصیلات تکمیلی خود را در کانادا ادامه دهید و رویای خود را برای گرفتن مدرک از کانادا دنبال کنید! برخی از مؤسسات آموزشی تعیین شده (DLI) ارزان‌تر هستند، مدارک مشابهی ارائه می‌دهند و استانداردها و کیفیت آموزشی را در سطح بالایی را حفظ می‌کنند. در ادامه 5 دانشگاه ارزان قیمت برای دانشجویان بین المللی در کانادا آورده شده است.

 

دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا

شهریه: 2150 تا 11460 دلار کانادا در سال

بیش از 19000 دانشجو از 115 کشور برای یادگیری در دانشگاه مموریال کانادا شرکت می کنند.دانشگاه مموریال دوره های آموزش کوتاه مدت  ، دیپلم، کارشناسی، فارغ التحصیل و فوق لیسانس را ارائه می دهد که از کلاسیک گرفته تا فناوری پیشرفته در پنج مرکز آموزشی و بصورت آنلاین مبرگزار می شود.

پتانسیل و شهرت دانشگاه مموریال برای جایگاه رهبری در تحقیق، تدریس و مشارکت عمومی توسط یک اجتماع جهانی با نزدیک به 100000 فارغ التحصیل موفق این دانشگاه در سراسر جهان تقویت و تایید میشود.

بیش از 40 درصد از تحقیقات دانشگاه مموریال مربوط به اقیانوس است. اگر تحقیقاتی در اقیانوس اطلس شمالی در حال انجام باشد، دانشگاه مموریال تقریباً به طور قطع درگیر آن است.

در واقع، مموریال شریک موسسه Ocean Frontier است، یک ابتکار تحقیقاتی مشترک 220 میلیون دلاری با هدف باز کردن پتانسیل گسترده اقیانوس جهان. دانشگاه مموریال همچنین یکی از اعضای Ocean Supercluster کانادا است، یک همکاری تحت رهبری بخش خصوصی که از نوآوری و تجاری سازی برای تقویت رشد اقتصادی بلندمدت از اقیانوس های استفاده می کند.

 

دانشگاه رجینا کانادا

شهریه دانشگاه رجینا کانادا : 1,715 – 20,050 CAD / سال

انتظار یک محیط یادگیری گرم و صمیمی، برنامه های تحصیلی استثنایی، تحقیقات موثر و امکانات در سطح جهانی را داشته باشید. هر آنچه برای موفقیت نیاز دارید در دانشگاه رجینا موجود است.

دانشگاه رجینا دارای محیطی دوستانه است. فرهنگ آن فراگیر و متنوع است، به طوری که دانشجویان بین المللی 17.7 درصد از کل ثبت نام را تشکیل می دهند و 14.7 درصد از دانشجویان خود را بومی معرفی می کنند. برنامه ها و منابع دانشگاهی برای کمک به موفقیت شما طراحی شده است.

با پاسپورت کانادایی به کدام کشورها بدون ویزا میتوان سفر کرد؟
مشاهده مطلب

دانشگاه رویال رودز کانادا

شهریه دانشگاه رویال رودز کانادا: 3750 تا 27600 دلار کانادا در سال

مرکز آموزشی اصلی دانشگاه رویال رودز در کولوود، بریتیش کلمبیا واقع شده است. می توان آن را در جزیره ونکوور در سایت تاریخی ملی هاتلی پارک (Hatley Park) یافت.

از سال 1995، دانشگاه رویال رودز یک دانشگاه تحقیقاتی کاربردی با بودجه عمومی بوده که بر آموزش مادام العمر متمرکز است. آنها تاریخ و سنت های غنی سرزمینی را که این مرکز در آن ساخته شده است، هم به عنوان کالج نظامی رویال رودز و هم به عنوان یک دانشگاه دولتی جشن می گیرند.

در این مرکز آموزشی می‌توانید نشانه ها و آثار تاریخی را در مکان‌های خاص بررسی کنید، درباره پروژه‌های تاریخی که آنها را به عنوان میراثی برای نسل‌های آینده شناسایی و مستند می‌کنند، بیشتر بیاموزید و محوطه پارک هتلی  (Royal Roads Military College) را کاوش کنید یا به بررسی عمیق در سوابق تاریخی موجود در آرشیو بپردازید.

 

دانشگاه ساسکاچوان کانادا

شهریه دانشگاه ساسکاچوان : 4110 تا 24000 دلار کانادا در سال

دانشگاه ساسکاچوان یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی کانادایی است که در سمت شرقی رودخانه ساسکاچوان جنوبی در ساسکاتون، ساسکاچوان، کانادا واقع شده است. در 19 مارس 1907 تأسیس شد.

دانشگاه ساسکاچوان کانادا یکی از برترین دانشگاه‌های دکترای پزشکی کانادا است که تحقیقات گسترده‌ای را در سطح جهانی در زمینه‌های مهم جهانی مانند بیماری‌ها، امنیت غذایی و کمبود آب انجام می‌دهد.  امکانات برجسته آنها تحقیق و کشف را تسهیل می کند.

دانشگاه آتاباسکا کانادا

شهریه دانشگاه آتاباسکا کانادا : 1625 – 17250  دلار کانادا سال

آخرین گزینه برای این لیست از ارزان ترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی در کانادا، دانشگاه آتاباسکا (Athabasca)است، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در کانادا که در درجه اول آموزش از راه دور آنلاین ارائه می دهد. این مرکز اولین دانشگاه کانادایی بود که در آموزش از راه دور تخصص داشت و در سال 1970 تأسیس شد. این دانشگاه در آلبرتا قراردارد و یکی از چهار دانشگاهی است که بر تحقیقات جامع تمرکز دارد.

دانشگاه آتاباسکا، دانشگاه عمومی کانادا، متعهد به حذف موانع ورود و موفقیت در تحصیل در سطح دانشگاه و همچنین افزایش برابری فرصت های آموزشی برای دانشجویان بزرگسال در سراسر جهان است.

شهریه دانشگاه در کانادا در سال 2023

در حالی که مهاجرت تا حدودی بیشتر به کشورهایی مانند بریتانیا، ایالات متحده آمریکا یا استرالیا است، هزینه های تحصیل در کالج های کانادا اغلب کمتر است. هزینه تحصیل در کانادا هر سال تغییر می کند و بسته به شهر یا برنامه تحصیلی ممکن است تغییراتی مشاهده شود. به عنوان مثال، موسسات نیوفاندلند کمترین شهریه را دریافت می کنند در حالی که انتاریو پرهزینه ترین استان است.

شهریه ها بین دانشگاه ها و درون هر یک از آنها متناسب با رشته انتخابی در نوسان است. برخی از برنامه های تحصیلی گران تر از سایرین هستند. قبل از انتخاب دانشگاه برای تحصیل، تمام گزینه ها و شرایط خود را در نظر بگیرید.

از آنجایی که برنامه‌های گران‌تر همیشه کیفیت آموزشی بالاتری ارائه نمی‌دهند، لازم نیست گران‌ترین برنامه‌ها را انتخاب کنید. شرایط ایده آل را بین امور مالی، شهریه و نتایجی که از برنامه تحصیلی خود می خواهید پیدا کنید. مؤسسات آموزشی تعیین شده (DLI)زیادی برای انتخاب وجود دارد .

 

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در کانادا

بورسیه‌ها جوایز/کمک نقدی غیرقابل بازپرداختی هستند که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از آنها برای کمک به تحصیلات خود در کانادا استفاده کنند. آنها اغلب به دانشجویانی داده می شود که پیشرفت تحصیلی استثنایی نشان داده اند، با این حال، برخی نیز برای گرامیداشت ایستگی دانشجویانی که تجربه کار نواورانه و حرفه ای داشته اند نیز اهدا می گردد . برخی از بورسیه ها نیاز به درخواست دارند، در حالی که برخی دیگر بدون درخواست ارائه می شوند. در اینجا چند نکته برای دریافت  بورسیه تحصیلی وجود دارد:

  1. به بورسیه ها و سایر گزینه های تامین مالی در کشور مبدا نگاه کنید
  2. با بخش کمک های مالی دانشگاهی که می خواهید در آن شرکت کنید تماس بگیرید تا در مورد بورسیه های تحصیلی دانشجویان بین المللی و هر گونه شرایط لازم برای درخواست ها بیشتر بدانید.
  3. اطلاعاتی در مورد بورسیه های ارائه شده توسط موسسات غیرانتفاعی، بنیادهای خصوصی، و دولت های فدرال و استانی کانادا پیدا کنید.
مهاجرت به کانادا از طریق دورکاری امکان پذیر است ؟
مشاهده مطلب

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

اینکه چه مقدار پول برای هزینه های زندگی به عنوان دانشجو خرج می کنید به محل زندگی شما بستگی دارد. هزینه های زندگی در شهرها، مانند هر جای دیگر دنیا، بیشتر از حومه شهرهاست. بسیاری از دانشجویان استقرار در محوطه دانشگاه را ترجیح می دهند، که همیشه مقرون به صرفه ترین گزینه نیست، اما طبیعتا خیلی راحت تر است. با وجود کمبود خانه های مقرون به صرفه در تورنتو، سطح قیمت ها نسبتاً بالا است و همچنان در حال افزایش است.

از آنجایی که هزینه زندگی بسته به شهر و محل تحصیل متفاوت است، بهترین هزینه زندگی تخمین زده شده توسط دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید تعیین می شود. همانطور که قبلاً گفته شد، هر کالج تخمینی از هزینه ها و هزینه های زندگی در کانادا ارائه می دهد. برخی از کالج‌ها گزینه‌های معقول و مقرون به صرفه برای اقامت در محوطه دانشگاه را ارائه می‌دهند، در حالی که در برخی دیگر هزینه کمی بالاتر است.

چرا تحصیل در کانادا؟

تحصیل در کانادا مزایای زیادی دارد! مثلا:

  • یادگیری زبان های جدید

اگرچه انگلیسی و فرانسوی هر دو زبان رسمی در کانادا هستند و از وضعیت مساوی برخوردار هستند، اما با صحبت کردن و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی به راحتی می توانید در کانادا زندگی کنید. با این حال، در حالی که در کانادا زندگی می کنید، می توانید از این فرصت برای یادگیری یا تقویت مهارت های زبان فرانسوی خود استفاده کنید.

  • بالاترین کیفیت آموزش

بسیاری از برترین دانشگاه های جهان در کانادا واقع شده اند. دانشگاه های کانادا دارای سابقه و شهرت طولانی برای برتری علمی و نرخ بالای اشتغال فارغ التحصیلان هستند. در واقع، بسیاری از موسسات آموزش عالی کانادا برای جذب دانشجویان با دانشگاه های معتبر جهانی در ایالات متحده و بریتانیا رقابت می کنند.

  • محیطی خوشایند و با تنوع فرهنگی

با بیش از نیمی از جمعیت که به عنوان زبان اصلی خود انگلیسی صحبت نمی کنند، کانادا یکی از متنوع ترین کشورهای جهان از نظر قومیتی و زبانی است. هر ساله بیش از 120000 دانشجوی بین المللی در کانادا تحصیل می کنند. شما توسط یک محیط چندفرهنگی بزرگ، هم در کلاس های درس و هم در جامعه روبرو خواهید شد. این به هر فرد خارجی مزیت قابل توجهی می دهد، زیرا این امکان را فراهم می کند به راحتی  با محیط سازگار شوید و دوست پیدا کنید.

  • در یک محیط امن زندگی کنید

کانادا با نرخ پایین جرم و جنایت یکی از امن ترین کشورهای جهان است. به گزارش گلوبال نیوز، کانادا از نظر پیشرفت و توسعه اجتماعی دارای دومین کیفیت زندگی در جهان است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما