Skip to content

معرفی کامل تفریحات آبی و دریایی کیش

معرفی کامل تفریحات آبی و دریایی کیش
زمان مطالعه این مطلب : 6 دقیقه

مگر می‌شود به جزیره رفت و از ساحل آفتابی و دریای مطبوع آن غافل شد. تفریحات آبی کیش، یکی از بخش‌های  هر برنامه سفری به جزیره، این مقصد هیجان انگیز و زیبای جنوب، محسوب می شود. شما چه به تنهایی راهی جزیره شده‌اید، چه با خانواده و دوستانتان باید این تفریحات را تجربه کنید. پس اگر قصد سفر به جزیره را دارید و برای رزرو هتل‌های کیش مثل هتل ترنج کیش برنامه‌ریزی کرده‌اید، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید که می‌خواهیم با تفریح‌ های آبی و دریایی جزیره کیش آشنا شویم.

تفریحات آبی کیش؛ کشتی کف‌شیشه‌ای کیش

اگر به اسکله تفریحی کیش که آن را به اسم اسکله چوبی می‌شناسند سری بزنید، یک کشتی تفریحی با کف شیشه‌ای را خواهید دید که با سوار شدن به آن و جستجو در ساحل مرجانی جزیره، می‌توانید انواع موجودات آبزی و ماهیان گوناگونی که بومی این منطقه هستند را  از فاصله‌ای اندک مشاهده کنید. ماهی‌های آکواریومی با جلوه‌ای زیبا، طوطیا، انواع مختلف مرجان‌ها در رنگ‌های متنوع و اگر شانس با شما یار باشد، این امکان را دارید تا لاک پشت دریایی و سفره ماهی را نیز در این سفر دریایی ۱ ساعته مشاهده کنید.

مدت زمان استفاده: ۱ ساعت

مدت زمان دسترسی به کشتی کف‌شیشه‌ای کیش: از ۱۰ صبح تا ۴ عصر

محل استفاده: اسکله تفریحی کیش

تفریحات آبی کیش؛ غواصی در ساحل کیش

جزیره کیش به خاطره برخورداری از سواحل مرجانی و آب نیلگون و گرمش، مکانی ایده‌آل جهت غواصی و کاوش جهان زیر آب است. باشگاه‌های آموزشی زیادی در خود جزیره کیش و در مجاورت ساحل مستقر می‌باشند که به مراجعه‌کنندگان غواصی را آموزش می‌دهند. این امکان برای شما فراهم است تا با اجاره یا خرید لوازم غواصی، این تجربه فوق العاده هیجان‌انگیز را تجربه کنید.

مدت زمان : ۱۵ دقیقه

مدت زمان دسترسی برای قواصی در ساحل کیش: از ۱۰ صبح تا ۴ عصر

محل استفاده: ساحل مرجان، ساحل سیمرغ، ساحل مارینا، ساحل دامون، اسکله تفریحی

 

تفریحات آبی کیش؛ تیوب سواری روی دریا

 

شاتل یا تیوب سواری روی دریا را می‌توان از جمله تفریحات پرهیجان کیش به شمار آورد. در این بازی، شما سوار یک تیوب می‌شوید و این تیوب توسط یک قایق تندرو روی سطح دریا کشیده خواهد شد. هنگامیکه تیوب به امواج دریت برخورد می‌کند شما به بالا و پایین پرتاب می‌شوید. البته نگران نباشید! چراکه تجهیزات ایمنی هم‌چون جلیقه نجات را به همراه دارید.

مدت زمان استفاده: ۲۰ دقیقه

مدت زمان دسترسی به تیوب سواری روی دریا: از ۹ صبح تا ۴ عصر

محل استفاده: ساحل سیمرغ، ساحل مارینا، ساحل مرجان، اسکله تفریحی، ساحل دامون

تفریحات آبی کیش؛ فلای بورد

یکی از ورزش های تفریحی و آبی کیش ورزش فلای بورد (Flyboard) می‌باشد. در این ورزش شما با کمک فشار آب می‌توانید تا ارتفاع ۱۲ متری سطح آب پرواز ‌کنید. البته در این ورزش ضمن کنترل کردن تعادل خودتان، از هیجان فوق العاده بوجود آمده لذت خواهید برد.

مدت زمان استفاده: ۱۵ دقیقه (۵ دقیقه اول به آموزش اختصاص دارد)

مدت زمان دسترسی به فلای بورد: از ۹ صبح تا ۴ عصر

محل استفاده از فلای برد: ساحل سیمرغ

تفریحات آبی کیش؛ فلای بورد

تفریحات آبی کیش؛ پاراسل

پاراسل یا چترسواری بر فراز دریا  به کمک نیروی حرکتی قایق و بر فراز دریا صورت می‌گیرد. این ورزش تجربه‌ای فوق‌العاده است.

مدت زمان استفاده: ۱ ساعت از زمان حرکت از ساحل تا برگشت (۶ دقیقه در بالاترین ارتفاع مجاز)

مدت زمان دسترسی: از ۱۰ صبح تا ۴ عصر

محل استفاده از پاراسل: ساحل سیمرغ، ساحل مارینا، اسکله تفریحی، ساحل دامون، ساحل مرجان

تفریحات آبی کیش؛ بنانا سواری

 

تفریح بنانا به شاتل شبیه است. در ورزش دریایی بنانا سواری، تیوبی که سوار آن می‌شوید، همانند موز بوده و شما توسط قایق‌های تندرو روی سطح آب کشیده می‌شوید. اگر می‌خواهید از روی بنانا به داخل آب پرت نشوید، لازم است حداقل ۳ نفر بر آن سوار شوند.

مدت زمان استفاده: ۱۵ دقیقه

مدت زمان دسترسی به بنانا سواری: از ۹ صبح تا ۴ عصر

محل استفاده: ساحل مرجان، ساحل سیمرغ، اسکله تفریحی کیش

تفریحات آبی کیش؛ اسکوتر زیر دریایی کیش

در واقع اسکوتر زیر دریایی یک وسیله مدرن به شمار می‌آید که در واقع یک زیردریایی تک نفره است. شما با یک مربی، به سمت زیر دریا هدایت می‌شوید و در آنجا  تماشایی منحصربه‌فرد از سواحل مرجانی جزیره کیش خواهید داشت. جالب است بدانید برای این تفریح، به بلد بودن شنا نیازی نیست. مرکز غواصی کیش در انتهای بلوار ساحل، قرار دارد و به شما عزیزان سرویس می‌دهد.

مدت زمان استفاده: ۱۰ دقیقه

مدت زمان دسترسی به اسکوتر زیر دریایی کیش: از ۱۰ صبح تا ۵ عصر

محل استفاده: مرکز غواصی کیش، اسکله تفریحی کیش

تفریحات آبی کیش؛ پدل بورد

پل بورد را می‌توان نوعی تخته یا بورد موج سواری معرفی کرد که توسط پارو هدایت می‌شود. در پدل بورد، شما باید روی آن بنشینید یا بایستید و با کمک پدال یا همان پارو، آن را هدایت نمایید. برای افراد مبتدی‌تر به جز پل بورد عادی، نوع دیگری نیز وجود دارد که به اسم رد پدل بورد شناخته می‌شود. این نوع بزرگ‌تر و پهن‌تر بوده و امکان افتادن در آب در آن کمتر می‌باشد.

مدت زمان استفاده: ۶۰ دقیقه

مدت زمان دسترسی به پدل بورد: از ۹ صبح تا ۴ عصر

محل استفاده پدل بورد: ساحل مارینا

تفریحات آبی کیش؛ پدل بورد

تفریحات آبی کیش؛ پارک آبی بادی کیش

 

جزیره کیش از یک پارک بادی برخوردار است که آن را به نام ویبیت wibit می‌شناسند. این پارک بادی بر روی آب در مجاورت ساحل مرجان قرار دارد. پارک آبی بادی کیش، مهارت حفظ تعادل را بطور همزمان با تحرک بدنی به چالش درمی‌آورد. تجهیزات این مجموعه همگی ایمنی بالا دارند و غریق نجات و مربیانی جهت حفظ ایمنی به طور مداوم مراقب شما می‌باشند.

مدت زمان استفاده: ۶۰ دقیقه

مدت زمان دسترسی به پارک آبی بادی کیش: از ۱۰ صبح تا ۶ عصر

محل استفاده پارک آبی بادی کیش: بلوار مرجان، پارک مارینا

تفریحات آبی کیش؛ کریزی بوت یا قایق دیوانه

قایق دیوانه یک قایق تندرو است که امکان اجرای مانورهای سریع و هیجان‌انگیز را دارد. استفاده گروهی از این تفریح یک تجربه خاص و جالب خواهد بود.

مدت زمان استفاده: ۱۰ دقیقه

محل استفاده crazy boat یا قایق دیوانه: ساحل سیمرغ

تفریحات آبی کیش؛ جت اسکی

چه در هتل‌های جزیره مثل هتل ارم کیش اقامت دارید، چه در خانه دوست و آشنا بد نیست کمی هیجان را تجربه کنید. جت اسکی را تقریبا همه می‌شناسند. شما این امکان را دارید تا در ساحل دامون جزیره کیش این تجربه شگفت‌انگیز را امتحان کنید. شما بطور همزمان با مربی خودتان که در ساحل است در ارتباط هستید و او شما را هدایت می‌کند.

مدت زمان استفاده: ۱۵ دقیقه

مدت زمان دسترسی به جت اسکی: از ۱۰ صبح تا ۵ عصر

محل استفاده جت اسکی: ساحل دامون

تفریحات آبی کیش؛ جت اسکی

تفریحات آبی کیش؛ پارک آبی اوشن

اگر تمایل نداشتید که به دریا بروید، هیچ نگران نباشید. چراکه پارک آبی اوشن کیش، تفریح آبی هیجان‌انگیزی را برای شما در ساحل فراهم کرده است. شما در پارک آبی کیش، فرصت تجربه تعداد متعددی از سرسره آبی و بازی‌های آبی گوناگون را به همراه فرزندانتان خواهید داشت. پارک آبی اوشن در مجاورت دریا قرار دارد و شما می‌توانید در بالای سرسره‌های آن دریا را ببینید. پارک آبی اوشن را در هر برنامه سفر کیش می‌توانید پیدا کنید.

مدت زمان استفاده: سانس های ۵ و ۶ ساعته

زمان دسترسی به پارک آبی اوشن

سانس مردانه پارک آبی اوشن کیش:

روزهای شنبه و پنجشنبه: از ساعت ۹ تا ۱۴:۳۰

روزهای سه شنبه و جمعه: از ساعت ۱۵ تا ۲۰

روز دوشنبه: از ساعت ۹ تا ۱۷ و ۱۲ تا ۱۷

سانس بانوان:

روزهای شنبه و پنجشنبه: از ساعت ۱۵ تا ۲۰

روزهای سه شنبه و جمعه: از ساعت ۹ اتا ۱۴:۳۰

چهارشنبه: از ساعت ۹ تا ۱۷ و ۱۲ تا ۱۷

محل استفاده پارک آبی اوشن: خیابان جهان کیش

تفریحات آبی کیش؛ بیگ بال

چنانچه شما هم علاقمند به یک تفریح بامزه و پرهیجان و البته متفاوت می‌باشید، پیشنهاد ما به شما بیگ بال است. در این تفریح شما به داخل توپی بزرگ می‌روید و در آب رها می‌شوید. برای تجربه این تفریح به ساحل مرجان باید بروید و در بازه زمانی صبح تا ساعات پایانی شب می‌توانید از آن استفاده نمایید. فراموش نکنید در زمان گرم بودن هوا به خصوص ساعات میانی روز این تفریح به هیچکس ارائه نمی‌شود.

نکاتی که خوب است به آن‌ها توجه داشته باشید

  • کلوپ‌های دریایی متعددی در جزیره ارائه‌دهنده خدمات مربوط به تفریحات آبی هستند.
  • در ایام اوج سفر احتمال دارد قیمت‌ها افزایش چشمگیری داشته باشند و بالعکس در ایام کم شدن سفرها به کیش کاهش پیدا خواهند کرد.
  • برای کاهش هزینه‌ها پیشنهاد می‌کنیم از بن‌های تخفیف هتل‌ها و آژانس‌های گوناگونی که ارائه‌دهنده خدمات مسافرتی هستند استفاده کنید.
  • جهت تهیه بلیت این تفریحات این امکان را دارید تا به کلوپ‌های دریایی جزیره مراجعه کرده و یا با نمایندگی‌های فروش، هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی ارتباط بگیرید.
  • کلوپ‌های دریایی عموما 10:00 تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب فعالیت دارند؛ با این حال این زمان بسته به شرایط، احتمال تغییر دارد و می‌تواند افزایش یا کاهش یابد.
  • شرایط آب و هوایی ارتباط مستقیمی بر ارائه یا عدم ارائه خدمات تفریحی دارد.
  • بد نیست یک تا یک و نیم روز را برای تفریحات آبی خود در نظر داشته باشید.

 

جمع‌بندی

چنانچه شما نیز از طرفداران تفریحات آبی هیجان‌انگیز هستید و می‌خواهید ببینید ضربان قلبتان چه مقدار افزایش پیدا می‌کند، جزیره کیش بدون شک بهترین گزینه است. این جزیره زیبا در جنوب ایران و در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس می‌درخشد.  کیش علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و رستوران‌ها و هتل‌های بی‌نظیری که دارد، بهترین تفریحات آبی را هم در خود جای داده است که ما در این مقاله به آن‌ها پرداختیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت