Skip to content

مشاغل مددکاری اجتماعی در کانادا

مددکاری اجتماعی در کانادا
زمان مطالعه این مطلب : 6 دقیقه

بهترین استان ها برای درخواست مشاغل مددکاری اجتماعی در کانادا

کمبود نیروی کار تنها یکی از مشکلاتی است که کانادا در حال حاضر در بازار کار با آن مواجه است. این بدان معنی است که آنها به نیروی کار ماهر نیاز دارند، مشاغلی که موقعیت های بیشتری نسبت به سایرین دارند، به عنوان مشاغل مورد تقاضا طبقه بندی می شوند.

اگر یک مددکار اجتماعی با شرایط لازم اعلام شده، هستید که به دنبال کسب مهارت های خود در کانادا است، خوش شانس هستید! مددکاران اجتماعی در فهرست طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) در کانادا به عنوان NOC 4152 قرار دارند، به این معنی که شغل شما به عنوان یک مددکار اجتماعی مورد تقاضا است. بیایید نگاهی به بهترین استان ها برای درخواست مشاغل اجتماعی در کانادا بیندازیم تا شانس مهاجرت شما به بهترین شکل ممکن بررسی شود.

 

مناطقی در کانادا که مددکاران اجتماعی مورد تقاضا هستند:

ویزای مددکاری اجتماعی کانادا

در حالی که کمبود مددکاران اجتماعی در سراسر کانادا وجود دارد، مناطق خاصی وجود دارند که تقاضای زیادی برای این شغل دارند. لیست آنها به شرح زیر است:

 • آلبرتا;
 • نیوبرانزویک.
 • نوا اسکوشیا؛
 • انتاریو;
 • جزیره پرنس ادوارد.
 • ساسکاچوان

تقاضا برای مددکاران اجتماعی در طول همه گیری COVID-19 به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این به این دلیل است که مردم برای مدت طولانی‌تر از حد معمول در خانه‌های خود محبوس می‌شوند، که به افزایش آشفتگی‌ های خانگی و افزایش تقاضا برای خدمات اجتماعی کمک کرده است. بریتیش کلمبیا به تنهایی از آغاز همه‌گیری، 1000 شغل افزایش داده است.

مددکاران اجتماعی که در یک محیط اداری به مشتریان خدمات ارائه می‌کنند یا از خانه‌ ها بازدید می‌کنند، تشویق شده‌ اند تا در صورت امکان به جلسات مجازی یا تلفنی بروند. تقاضا برای مددکاران اجتماعی به طور کلی زیاد است. تعداد نقش‌های این گروه شغلی به دلیل عواملی غیر از همه‌گیری، افزایش خدمات به سربازان قدیمی و جانبازان ، نیازهای روزافزون جمعیت سالخورده و تأکید فزاینده بر سلامت روان و نیازهای روانی جوانان در حال افزایش بوده است.

 

حقوق مددکار اجتماعی در کانادا چقدر است؟

میانگین حقوق یک مددکار اجتماعی حدود 62893 دلار است. البته این  به محل زندگی و کار شما در کانادا بستگی دارد.

میانگین حقوق برای مشاغل اجتماعی در کانادا
میانگین حقوق به دلار کانادا(CAD) استان
$72,072 آلبرتا
$65,747 نیوبرانزویک
$72,262 نوا اسکوشیا
$70,644 انتاریو
$58,825 جزیره پرنس ادوارد
$71,732 ساسکاچوان

 

شرایط ثبت نام برای مددکاران اجتماعی تحصیل کرده بین المللی در کانادا چیست؟

اپلای مددکاری اجتماعی کانادا

همه مددکاران اجتماعی تحصیل کرده بین المللی باید در کانادا ثبت نام کرده باشند تا بتوانند به عنوان مددکار اجتماعی در این کشور کار کنند. موارد زیر باید انجام شود:

 1. مدارک تحصیلی خود را برای ارزیابی به انجمن مددکاران اجتماعی کانادا (CASW) ارسال کنید.
 2. نتیجه ارزیابی اعتبار تکمیل شده را به ACSW ارسال کنید. در صورت تایید ارزیابی، می توانید فرآیند ثبت نام را آغاز کنید.
 3. برای ثبت نام موقت در ACSW درخواست دهید.
 4. 1500ساعت تمرین مددکاری اجتماعی را تحت نظارت یک مددکار اجتماعی ثبت شده تکمیل کنید. این تجربه می تواند با پرداخت هزینه یا رایگان باشد.
 5. برای اثبات شخصیت خوب و شهرت خود باید یک بررسی سوابق جنایی فعلی، مراجع و یک اظهارنامه شخصی به ACSW ارسال کنید.
 6. مدارکی دال بر داشتن بیمه مسئولیت حرفه ای ارائه دهید (بیمه ارائه شده از طریق کارفرمای شما قابل قبول است). اگر در حال حاضر کار نمی کنید، هنگام شروع کار باید مدارک بیمه خود را به ACSW ارسال کنید.
بهترین کالج های کانادا را بشناسید
مشاهده مطلب

چگونه به عنوان مددکار اجتماعی به کانادا مهاجرت کنیم؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا به عنوان مددکار اجتماعی وجود دارد، با این حال، ما دو تا از محبوب ترین و سریع ترین راه ها را برای این کار فهرست کرده ایم.

 1. اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس انتری راهی عالی برای مهاجرت شما به کانادا به عنوان مددکار اجتماعی است زیرا سیستمی است که سه برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال را مدیریت می کند. آنها برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه نیروی متخصص فدرال و کلاس تجربه کانادایی هستند.

هنگام درخواست از طریق سیستم اکسپرس انتری، در صورت موفقیت، می توانید به عنوان یک مقیم دائم به کانادا بیایید. این کار با قرار دادن درخواست شما در یک لیست قرعه کشی همراه با سایر متقاضیان واجد شرایط انجام می شود، در اینجا به شما یک امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) داده می شود که رتبه شما را تعیین می کند. برای واجد شرایط بودن باید از امتیاز حداقلی CRS  برای قبولی برخوردار شوید یا از آن فراتر بروید. در صورت موفقیت شما این شانس را خواهید داشت که با دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

مزایای سیستم اکسپرس اینتری عبارتند از:

 • می توانید با یا بدون پیشنهاد شغلی به کانادا مهاجرت کنید.
 • داشتن مدرک در مددکاری اجتماعی امتیاز CRS را برای شما به همراه خواهد داشت.
 • اگر اولین بار موفق نشدید، در لیست اکسپرس انتری می‌مانید، جایی که می‌توانید امتیاز CRS خود را بهبود بخشید.
 • زمان رسیدگی به درخواست شما تا 6 ماه طول می کشد و این موضوع سیستم اکسپرس اینتری را به یکی از سریع ترین سیستم های مهاجرت در کانادا تبدیل نموده است.

این یکی از برنامه‌هایی است که نمی توانید و نخواهید خواست  از آن چشم پوشی کنید، زیرا سیستم اکسپرس انتری به تنهایی در سال جاری 105500 دعوت نامه برای درخواست (ITA) صادر می‌کند!

 1. برنامه منتخبین استانی کانادا

برنامه منتخبین استانی (PNP) توافقی است که برای استان های محلی برای معرفی مهاجران اقتصادی واجد شرایطی که می خواهند در یک استان خاص کار کنند و بمانند، تنظیم شده است.

روند ارزيابی مدارک تحصيلی ECA در کانادا
مشاهده مطلب

برنامه منتخبین استانی کانادا

برای افزایش شانس خود برای  انتخاب در یک استان، بهترین روش این است که در جایی که مهارت های شما مورد نیاز است، درخواست دهید. هرچه تقاضای آنها بیشتر باشد، شانس شما بیشتر است. در این شرایط، شما باید به بهترین استان ها برای درخواست مشاغل اجتماعی در کانادا نگاه کنید تا شانس خود را افزایش دهید.

چگونه می توانم برای برنامه منتخب استانی درخواست کنم؟

اولین قدم این است که توسط استانی که برای آن درخواست داده اید تأیید شوید. این می تواند به سرعت انجام شود زیرا چهار تا نه هفته طول می کشد. مرحله دوم ممکن است کمی بیشتر طول بکشد زیرا شامل بررسی های پزشکی، پلیس و امنیتی است. این حدود شش تا هشت ماه یا حتی بیشتر بسته به درخواست شما خواهد بود.

درخواست نامزدی به دو صورت انجام می شود.

فرآیند درخواست مستقیم

اگر از طریق این فرم درخواست، تقاضا می دهید، باید درخواست را مستقیماً به استانی که برای آن متقاضی هستید ارسال کنید. شما باید درخواست کاغذی را از طریق پست یا پیک ارسال کنید. انتظار برای نتایج شما ممکن است بین 15 تا 19 ماه طول بکشد.

فرآیند درخواست اکسپرس اینتری

گذر از سیستم اکسپرس اینتری دو گزینه در اختیار شما قرار می دهد. آن ها هستند:

 1. Expression of Interest اینجا جایی است که می توانید از طریق پروفایل Express Entry خود برای مهاجرت به یک استان ابراز علاقه کنید.آن استان، شما را در صورت داشتن مهارت و تجربه مناسب معرفی می کند. به یاد داشته باشید که انتخاب استانی که مشاغل مددکاری اجتماعی در آن مورد تقاضا هستند، مهم است.
 2. از طریق جریان اکسپرس اینتری منتخب استانی درخواست دهید.

درخواست از طریق سیستم اکسپرس انتری مزایای خود را دارد زیرا این روند کمی بیش از شش تا هشت ماه طول می کشد.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم که به کانادا مهاجرت کنید

مهاجرت  به یک کشور جدید می تواند برای هر کسی بسیار سخت و طاقت فرسا باشد و انجام این کار در زمان وجود یک بیماری همه گیر جهانی به سختی آن می افزاید. با مهاجرت به کانادا از طریق موسسه مهاجرت کاری سفر شما ساده تر و کم استرس تر خواهد شد. ما با مشاوران باتجربه مهاجرت به کانادا کار می کنیم که اطمینان حاصل می کنند که شما از همه گزینه های خود آگاه هستید، و همچنین تمام موارد جزیی و پایه ای مانند اسنادی که نیاز دارید را یادآوری  می کنند و حتی آنها را  از طرف شما ارسال می کنند.

اجازه دهید ما به امور مهاجرتتان رسیدگی کنیم  تا بتوانید روی بهترین استان ها برای درخواست مشاغل اجتماعی در کانادا تمرکز کنید و سفر خود را شروع کنید!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت