Skip to content

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کاری به قبرس شمالی

زمان مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

مهاجرت کاری یکی از رایج‌ترین نوع مهاجرت است که به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب، در کشورهای مختلف رخ می‌دهد. این وضعیت باعث می‌شود که بسیاری از افراد حرفه‌ای یا مبتدی در زمینه‌های مختلف شغلی، برای پیشرفت در حرفه خود و بهبود شرایط زندگی خود و خانواده خود، به مهاجرت کاری روی آورند.

از طرف دیگر کشور هایی که اقتصاد فعال و پر رونق دارند و در حال رشد هستند نیازمند جذب نیروی کار متخصص و خبره هستند. همچنین به دلیل اینکه روش های دیگر مانند مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری یا مهاجرت تحصیلی شامل هزینه های بیشتر از مهاجرت کاری هستند اکثرا مهاجرت کاری به قبرس را انتخاب می کنند.

یکی از کشورهایی که در حال حاضر به عنوان یک جزیره شناخته می‌شود، قبرس است. این جزیره در قسمت شرقی دریای مدیترانه قرار دارد و به دو بخش تقسیم می‌شود: قبرس شمالی که تحت حکومت ترکیه است و قبرس جنوبی که تحت حکومت یونان است. با توجه به پیشرفت‌های اخیر در زمینه‌های اقتصادی و جذب نیرو و سرمایه، بسیاری از افراد به مهاجرت کاری به قبرس شمالی علاقمند هستند. بنابراین، در صورت تصمیم بر مهاجرت از طریق کار، باید به عوامل مختلف مانند شرایط مهاجرت کار، سادگی درخواست و وصول ويزاي كاري، زبان و نحوۀ كار در قبرس شمالی توجہ داشت.

 

شرایط مهاجرت کاری به قبرس شمالی

برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی، در صورتی که از شهروندان ایران، ترکیه، کشورهای اتحادیه اروپا یا کشور‌های دارای کنسولگری قبرس شمالی باشید، می‌توانید بدون نیاز به درخواست ویزا به این کشور سفر کنید. ویزای قبرس برای تمام افراد با مجوز اولیه ورود به این کشور به مدت 30 روز صادر می‌گردد. لطفا در تغییر متن دقت لازم را داشته باشید تا هدف شما برای جلوگیری از شناسایی توسط گوگل به خوبی رعایت شود.

اما کسانی که جزو اروپا و کشور هایی که گفته شد نیستند برای مهاجرت کاری و ورود به قبرس شمالی نیازمند دریافت ویزا هستند.

متوسط درآمد ماهیانه در  قبرس شمالی، با توجه به سابقه کار و تحصیلات فرد، متفاوت است و حدود 5700 لیر است. همچنین، شغل های پر درآمد در این کشور شامل حوزه‌های مختلفی از جمله رژیم درمانی، دندانپزشکی، مدیریت مالی، وکالت و هتلداری می‌شود.

 

انواع ویزا کاری قبرس شمالی

در قبرس شمالی انواع مختلفی از ویزا کاری وجود دارد که با توجه به شرایط و مهارت هر فرد یکی از این ویزا ها برای او صادر می شود. هر کدام از ویزا ها نیازمند مدارک مدارک مخصوص خود می باشد.

 1. ویزا برای کارگران خانگی
 2. ویزا برای کار آموزی
 3. ویزای استخدامات عمومی
 4. ویزای کار داوطلابانه
 5. ویزا برای کارمندان شرکت های بین المللی
 6. ویزا کار های استارت آپی

برای دریافت هر یک از این ویزا ها باید مدارک لازم را به اداره مهاجرت قبرس شمالی ارسال کنید تا پس از بررسی ویزای شما صادر شود.

 

برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی چه مدارکی نیاز است؟

همانطور که گفته شد لازم است برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی برای افراد خارج از اتحادیه اروپا، ویزا و مجوز کار دریافت شود. پس از دریافت تاییدیه قرارداد کاری، فرد می‌تواند برای درخواست مجوز اقامت و کار به سمت هدف حرکت کند. در مورد نوع ویزای کار، بسته به شرایط، فرد ممکن است به مجوز کار نیاز داشته باشد. در بعضی موارد، فرد بدون نیاز به کارفرما، می‌تواند درخواست ویزای کار را انجام دهد، با این حال تکمیل فرم‌ها و جمع آوری مدارک برای ویزای کار داوطلبانه با وضع شروط خود تفاوت دارد.

اگر می خواهید برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی اقدام کنید باید مدارک زیر را آماده کنید:

 • کپی گذرنامه
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • تکمیل فرم 58 و فرم 64M
 • آماده کردن مبلغ 400 تا 800 یورو برای تمکن مالی
 • گرداخت هزینه 34 یورو برای بررسی مدارک از سوی اداره مهاجرت
 • قرارداد کاری تایید شده توسط کشور قبرس شمالی
 • ارائه مدارک پزشکی خواسته شده

 

نحوه دریافت تاییدیه از وزارت کار قبرس شمالی

پس از پیدا کردن کارفرمایی در قبرس و امضای قرارداد کاری، باید به اداره کار قبرس مراجعه کرده و تاییدیه درخواست را دریافت کنید. پس از تایید، وزارت کار به شما یک توصیه نامه صادر می‌کند که باید آن را برای درخواست مجوز کار استفاده کنید. سپس، باید درخواست مجوز کار را از اداره ثبت احوال و مهاجرت (منطقه‌ای) دریافت نمایید. پروسه پردازش اطلاعات تا ۶ هفته طول خواهد کشید، با این حال در بعضی موارد ممکن است تا ۶ ماه هم طول بکشد. لطفا به دقت عمل نموده و با دقت فرآیند را پیگیری نمائید.

مدارک لازم برای اخذ مجوز کار در قبرس شمالی

بعد از دریافت ویزای کاری در قبرس شمالی باید برای شروع کار در این کشور اقدام به دریافت مجوز کار از اداره کار قبرس شمالی کنید.

هنگام درخواست برای تایید مجوز کار از سوی اداره کار شما و کارفرمای شماباید مدارکی که در ادامه آمده است را ارائه دهید:

 • فرم های تکمیل شده با امضا و مهر کارفرما
 • فرم درخواست برای صدور ویزا قبرس
 • فرم درخواست برای صدور مجوز کار
 • کپی از پاسپورت ( صفحاتی که خواسته شده)
 • اصل قرارداد کاری شما و کارفرما
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اصل گواهی پزشکی که نتایج آزمایشات سل، هپاتیت B و C ، HIV و سیلفیس که حداکثر برای 4 ماه گذشته است.
 • گواهی ترخیص مالیاتی طرف کارفرما یا شرکت
 • ارائه تعداد کارکنان در شرکت استخدام کننده و برنامه های جدید شرکت
 • ضمانت نامه بانکی که کارفرما باید بپردازد
 • ضمانت نامه باید حداقل تا 12 ماه بعد از تاریخ استخدام باشد.
 • مدارک مربوط به بیمه
 • پرداخت هزینه برای صدور مجوز کاری

 

دریافت ویزای کار قبرس شمالی

پس از دریافت مجوز کار، می‌توانید برای دریافت ویزای کار قبرس شمالی اقدام نمایید. اخذ ویزای کار قبرس شمالی به سادگی اخذ یک ویزای ورودی است و به متقاضی این امکان را می‌دهد تا به هدف اشتغال و اقامت طولانی مدت به قبرس سفر کند. در صورت عدم داشتن مجوز کار، امکان درخواست ویزای کار وجود ندارد. شما میتوانید از طریق خرید ملک در قبرس نیز مهاجرت نمایید که یک سرمایه گذاری بسیار خوب و عالی می باشد.

 

مهاجرت به قبرس شمالی با قبرس ایران

شرکت مهاجرتی قبرس ایران با داشتن سال ها تجربه در امور مهاجرتی در قبرس شمالی در راستای صرف زمان و هزینه کم تر به هموطنان عزیز برای دریافت آسان اقامت قبرس شمالی کمک می کند. شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی و البته رایگان درباره قبرس شمالی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت