Skip to content

متخصصان فناوری اطلاعات که به مجوز کار کانادایی نیاز ندارند

مجوز کار کانادا متخصصان فناوری اطلاعات
زمان مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

متخصصان فناوری اطلاعات که به مجوز کار کانادایی نیاز ندارند

اگر واجد شرایط بازدیدکنندگان تجاری هستید، برای آمدن به کانادا نیازی به مجوز کار ندارید.
برخی از متخصصان فناوری ممکن است واجد شرایط باشند که به عنوان بازدیدکنندگان تجاری به کانادا بیایند، به این معنی که برای ورود به این کشور نیازی به مجوز کار ندارند.
یک بازدید کننده تجاری یک شهروند خارجی است که برای انجام فعالیت های تجاری به کانادا می آید. از آنجایی که آنها در سفر خود وارد بازار کار نمی شوند، نیازی به مجوز کار نیست.
به عنوان یک بازدید کننده تجاری، باید موارد زیر را نشان دهید:

  • قصد دارید کمتر از شش ماه بمانید.
  • قصد ورود به بازار کار کانادا را ندارید.
  • محل اصلی کسب و کار و منبع درآمد و سود شما خارج از کانادا است.
  • اسنادی دارید که از درخواست شما پشتیبانی می کند.
  • شرایط اولیه ورود به کانادا از جمله یک سند مسافرتی معتبر مانند پاسپورت، پول کافی برای اقامت و بازگشت به خانه، برنامه خروج از کانادا در پایان سفر را دارید، و شما یک مجرم نیستید ، خطر امنیتی یا سلامتی برای جامعه کانادایی ها ندارید.

نیروی کار حوزه فناوری اطلاعات ممکن است در شرایط زیر به عنوان بازدیدکنندگان تجاری در نظر گرفته شوند:

نکاتی برای گرفتن تاییدیه‌ ویزای J-1
مشاهده مطلب

نیرو به عنوان خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش در هنگام انجام معاملات برون مرزی انجام می شود. این شرایط زمانی به وجود می آید که یک شرکت کانادایی محصولی را از یک شرکت خارجی خریداری کرده باشد و شرکت خارجی باید سرویس یا تعمیر و نگهداری محصول را انجام دهد. ممکن است برای انجام این کار، کارشناسان فنی خارجی ملزم به سفر به کانادا شوند. شاید محصول تجهیزات فنی پیچیده یا نرم افزار سیستم های کامپیوتری باشد.
ممکن است موردی باشد که سرویس محصول نیاز به دانش تخصصی داشته باشد که فقط برای کارمندان شرکت خارجی شناخته شده باشد. بنابراین، کارشناسان و نیرو فنی، واجد شرایط ورود به عنوان بازدیدکنندگان تجاری خواهند بود.

نیرو به عنوان سخنرانان مهمان/شرکت کنندگان کارگاه

دسته دیگری از بازدیدکنندگان تجاری مربوط به کسانی است که برای سخنرانی در یک سمینار یا شرکت در یک کارگاه به کانادا وارد می شوند.
با گسترش روزافزون نقش فناوری در دنیای مدرن امروزی، تعداد این سمینارها یا کارگاه های آموزشی با تمرکز بر طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با فناوری افزایش چشمگیری داشته است. بنابراین، ممکن است به کارشناسان غیرکانادایی اجازه ورود به کانادا به عنوان بازدیدکنندگان تجاری داده شود تا کانادایی ها بتوانند از دانش تخصصی آنها در مورد یک موضوع خاص بهره مند شوند.

نیرو به عنوان آموزش

دسته دیگری از بازدیدکنندگان تجاری که اغلب از حوزه فناوری هستند، کسانی هستند که برای آموزش در شعبه کانادایی یک شرکت چند ملیتی وارد کانادا می شوند.
استفاده از تجهیزات یا نرم افزارهای خاص می تواند به دانش اختصاصی آن شرکت نیاز داشته باشد. اغلب هیچ جایگزینی برای اینکه چه کسی می تواند آموزش این تجهیزات یا نرم افزار را ارائه دهد وجود ندارد. در چنین مواردی، چاره ای جز ورود تبعه خارجی به کانادا برای دریافت آموزش به عنوان بازدیدکننده تجاری وجود ندارد.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت نیرو کار ماهر فدرال
مشاهده مطلب

ایا شما به وکیل مهاجرت کاری نیاز دارید؟

اگرچه استخدام وکیل مهاجرت کاری به صلاحدید خودتان بستگی دارد، اما مقامات اداره مهاجرت در هنگام ارزیابی افرادی که وارد کانادا می شوند اختیارات گسترده ای دارند. در نتیجه، افرادی که به عنوان بازدیدکنندگان تجاری مورد بررسی قرار می گیرند، ممکن است به دلیل اینکه افسر مرزی معتقد است مجوز کار نیاز دارند، از ورود آنها ممانعت نماید.


بنابراین، اگر برای کار وارد کانادا می شوید، ممکن است بخواهید با یک وکیل مهاجرت واجد شرایط مشورت کنید تا ببینید چه کاری می توان انجام داد تا شانس ورود موفقیت آمیز شما به کانادا را به حداکثر برسانید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب