Skip to content
شرایط ویزای دانشجویی کانادا در سال 2023

شرایط ویزای دانشجویی کانادا در سال 2023

زمان مطالعه این مطلب : 6 دقیقه

توضیحات شرایط ویزای دانشجویی کانادا

انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی شما می تواند فراتر از کسب مدرک تحصیلی در یکی از فرهیخته ترین کشورهای جهان باشد، بلکه می تواند به معنای انتخاب خانه دائمی بعدی شما نیز باشد. درست است، نه تنها به عنوان یک دانشجوی بین المللی تحصیلات عالی دریافت می کنید، بلکه این فرصت را دارید که اقامت دائم کانادا را نیز داشته باشید.

از هر 10 دانشجوی بین‌المللی که پس از سال 2000 وارد کانادا شده‌اند، سه نفر در عرض 10 سال از زمان دریافت اولین مجوز تحصیلی خود اقامت دائم دریافت کرده اند. شرایط  خود را برای ویزای دانشجویی کانادا و ارتقا تحصیلات و زندگی خود به سطح بعدی بررسی کنید!

 

تحصیل در کانادا در سال 2023 چگونه است ؟

تحصیل در کانادا در سال 2023

صرف نظر از برنامه تحصیلی شما یا طول دوره، همه اتباع خارجی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند باید مجوز تحصیل بگیرند. برای درخواست مجوز، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • شما باید در یک مؤسسه آموزشی تعیین شده (DLI) ثبت نام کنید و آن موسسه باید در لیست موسسات تعیین شده (DLI)   با برنامه آمادگی برای COVID-19 تأیید شده باشد.
 • باید ثابت کنید که بودجه کافی برای شهریه و هزینه های زندگی هم برای خود و هم برای اعضای خانواده که با شما به کانادا می آیند، دارید. همچنین هزینه حمل و نقل برگشت شما به کشور مبدا نیز باید تحت پوشش بودجه باشد.
 • شما نباید سابقه کیفری داشته باشید و باید از قانون تبعیت کنید. در صورت درخواست ممکن است نیاز به دریافت گواهی پلیس داشته باشید.
 • شما باید از سلامت خوبی برخوردار باشید، همچنین ممکن است نیاز به انجام معاینه پزشکی باشد.
 • در نهایت، باید به یک افسر اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید که پس از انقضای ویزای تحصیلی خود، کانادا را ترک خواهید کرد.

DLI کانادا چیست ؟

DLI موسسه آموزشی است که توسط دولت استانی یا منطقه ای برای دانش آموزان بین المللی تایید شده است.

مدارک زیر برای درخواست ویزا از شما خواسته می شود:

 • مدارک تایید پذیرش
 • مدارک احراز هویت
 • مدارک اثبات تواناییو تمکن مالی

اسناد اضافی که ممکن است به آنها نیز نیاز داشته باشید عبارتند از:

 • نامه توضیحات – این به افسر مهاجرت کمک می کند تا بفهمد چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید.
 • گواهی d’acceptation du Québec – ، می خواهید بیش از 6 ماه در کبک تحصیل کنید، به این گواهی نیاز است.
 • اعلامیه حضانت (فقط برای افراد زیر سن قانونی) – قیم یک فرد بزرگسال مسئول است که شهروند کانادا یا مقیم دائم است که از کودک خردسال مراقبت و حمایت خواهد کرد.
 • سایر اسناد – این ممکن است به کشور یا منطقه شما بستگی داشته باشد.

مجوز تحصیل کانادا تا پایان برنامه تحصیلی شما به اضافه 90 روز اضافی معتبر است. تاریخ تکمیل شما در روزی است که دانشگاه  شما یک نامه پایان تحصیل، ریز نمرات، مدرک یا دانشنامه برای شما ارسال می کند.

اخرین تغییرات مهاجرت به کانادا در سال 2022
مشاهده مطلب

از زمانی که اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست شما را دریافت می کند، به طور متوسط زمان پردازش ویزای تحصیلی کانادا می تواند تا سه ماه طول بکشد. با این حال، اگر شما مقیم کشورهای خاصی هستید، ممکن است واجد شرایط درخواست برای دریافت ویزای دانشجویی خود با سرعت بیشتری از طریق جریان( مسیر مهاجرتی) مستقیم دانشجویی( Student Direct Stream )باشید .

 مسیر مهاجرتی مستقیم دانشجویی کانادا ( Student Direct Stream ) چیست؟

جریان مستقیم دانشجویی (SDS) راهی برای دریافت سریعتر مجوز تحصیل است. زمان پردازش می تواند تا 20 روز تقویمی کوتاه باشد. برای درخواست از طریق SDS باید مقیم یکی از کشورهای زیر باشید:

جریان( مسیر مهاجرتی) مستقیم دانشجویی( Student Direct Stream )
کشورهای واجد شرایط
آنتیگوا و باربودا
برزیل
چین
کلمبیا
کاستاریکا
هندوستان
مراکش
پاکستان
پرو
فیلیپین
سنگال
سنت وینسنت و گرنادین ها
ترینیداد و توباگو
ویتنام

 

 

حداقل بودجه مورد نیاز برای تامین هزینه ها به عنوان یک دانشجو چقدر است؟

بودجه مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کانادا
مقدار مورد نیاز در هر ماه مقدار مورد نیاز در هر سال شخصی که به کانادا می آید
$833 $10,000 شما (دانشجو)
$333 $4,000 اولین عضو خانواده
$255 $3,000 هر عضو اضافی خانواده

 

آیا میدانستید ؟

دانشجویان بین المللی که به صورت تمام وقت تحصیل می کنند و دارای مجوز تحصیلی معتبر هستند، می توانند همسر یا شریک زندگی خود را به همراه داشته باشند. فقط به این خلاصه نمی شود ، بلکه شریک زندگی شما با ویزای کار آزاد وارد کانادا می شود، این به آنها اجازه می دهد تا زمانی که شما تحصیل می کنید در هر نقطه از کانادا کار کنند.

چه زمانی باید برای پذیرش بهار 2024 در کانادا اقدام کنم؟

در ماه های اکتبر 2023 تا دسامبر 2023 درخواست خود را برای دانشگاه ها یا کالج ها شروع کنید. در اکثر موسسات کانادا آخرین مهلت تعیین شده پذیرش فصل بهار  2023 در ماه اکتبر تا فوریه می باشد. مهم است که وب سایت دانشگاه را برای دریافت اطلاعات به روز شده در ماه مه 2023 چک کنید و مطمئن شوید که قبل از موعد مقرر درخواست داده اید.

 

علت رد شدن مجوز تحصیلی کانادا ؟

رد شدن مجوز تحصیلی کانادا

بسیار مهم است که یک برنامه تحصیلی دقیق داشته باشید که به اندازه کافی منطقی و قانع کننده باشد تا به افسر اداره مهاجرت نشان دهد که هدف اصلی شما از آمدن به کانادا تحصیل است. برنامه ای که انتخاب می کنید باید برای افسر مهاجرت منطقی باشد و باید توضیح دهید که مدرک تحصیلی شما در کانادا چگونه به شما در بازگشت به کشور مبدا کمک می کند.

عدم انجام موارد فوق یکی از شایع ترین دلایل رد ویزای تحصیلی است. علاوه بر دلایل ذکر شده، عدم اثبات تمکن مالی و نقص یا عدم وجود مدارک معتبر نیز در لیست دلایل رد شدن ویزای شما قرار دارد.

دیوید آلون، یکی از مشاوران قانونی مهاجرت کانادا (RCIC) که ما با آن کار می کنیم، به یک سوال متداول در زیر پاسخ می دهد.

سوال: برخی از مشکلات عمومی که می توانم از آنها جلوگیری کنم تا شانس خود را برای گرفتن مجوز تحصیل افزایش دهم چیست؟

پاسخ: برای متقاعد کردن افسر مهاجرت در خصوص که پس از تحصیل کانادا را ترک خواهید کرد، باید به همان اندازه با کشور محل اقامت یا کشور محل تولدتان ارتباط برقرار کنید.

دوره های برتر تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

شرایط ویزای کار در آمریکا 2022
مشاهده مطلب

درخواست برای دوره‌ای که پس از فارغ‌التحصیلی، موفقیت بیشتری در یافتن شغل خواهید داشت، همیشه یک ایده عالی است. بسیاری از برنامه های تحصیلی در کانادا بسیار صنعت محور هستند و کار را پس از فارغ التحصیلی بسیار آسان تر می کنند.

در زیر چهار رشته تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی آورده شده است:

 1. تجارت و امور مالی.
 2. علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات;
 3. بهداشت و پزشکی;
 4. مهندسی

رشته های شغلی ذکر شده در بالا همگی دارای مشاغلی هستند که در یک یا چند مورد از لیست مشاغل مورد تقاضای 11 استان قرار دارند. این بدان معناست که شانس شما برای یافتن شغل پس از تحصیل خوب است.

دانشجویان بین المللی که می خواهند پس از فارغ التحصیلی در کانادا کار کنند می توانند از طریق برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی( Post-Graduation Work Permit ) این کار را انجام دهند. 

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا با ویزای کار آزاد در کانادا زندگی و کار کنند. این ویزا به شما اجازه می دهد در هر مکانی و برای هر کارفرمای کانادایی کار کنید. PGWP فقط برای دانشجویان بین المللی است که تحصیلات خود را به پایان رسانده و مدرک تحصیلی خود را از یک مؤسسه آموزشی تعیین شده (DLI) کسب کرده اند.

اعتبار مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) شما با توجه به طول برنامه تحصیلی شما خواهد بود. برای درک بهتر اعتبار ویزای خود به جدول زیر دقت کنید.

طول مدت اعتبار مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP)  خود را تعیین کنید
مدت مجوز کار طول برنامه تحصیلی
شما ممکن است یک PGWP دریافت کنید که برای مدت مشابه برنامه تحصیلی شما معتبر است. 8 ماه – 2 سال
ممکن است یک PGWP 3 ساله دریافت کنید. 2 سال یا بیشتر
ممکن است یک PGWP دریافت کنید که برای(جمع) طول برنامه های ترکیبی شما معتبر است. هر برنامه باید واجد شرایط PGWP و حداقل 8 ماه طول بکشد. اگر بیش از 1 برنامه را تکمیل کرده اید

آیا میدانستید؟

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که در زمان تحصیل یا پس از فارغ‌التحصیلی کار می‌کردند، اغلب اقامت دائم کانادا دریافت کردند.

بسیاری از دانشجویان از تحصیل به عنوان راهی برای مهاجرت کاری به کانادا استفاده می کنند. در صورت اطمینان از اینکه شرایط ویزای دانشجویی کانادا را برآورده می کنید، به بیش از 530000 دانشجوی بین المللی بپیوندید.

چگونه تحصیل در کانادا منجر به مهاجرت می شود

اگر می خواهید به کانادا مهاجرت کنید داشتن تجربه کاری در کانادا بسیار ارزشمند است، زیرا شما را واجد شرایط برای برنامه هایی مانند کلاس تجربه کانادا (CEC) می کند. این برنامه برای  اتباع خارجی طراحی شده است که به دنبال اقامت دائم در کانادا هستند و تجربه کار کانادایی را از طریق مجوز کار موقت به دست آورده اند.

برنامه کلاس تجربه کانادا (CEC) تحت سیستم اکسپرس انتری قرار می گیرد و به راحتی می توان از هر جای دنیا برای آن درخواست داد، زیرا اکسپرس اینتری یک سیستم آنلاین است. همچنین نیازی به مدرکی مبنی بر گواهی تمکن مالی ندارید که درنتیجه زمان پردازش اطلاعات شما را به سه یا چهار ماه کاهش می دهد.

با ارزیابی صلاحیت آنلاین ما، می توانید بررسی کنید که آیا شرایط ویزای دانشجویی کانادا را دارید یا خیر و سفر کانادایی خود را از امروز شروع کنید!

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما