Skip to content

روش های دریافت اقامت و مهاجرت به کانادا

زمان مطالعه این مطلب : 5 دقیقه

روش های دریافت اقامت و مهاجرت به کانادا

کانادا، یکی از محبوب‌ترین کشورها از دید مهاجران است. این کشور، در بین کشورهای مهاجر پذیر دنیا، جزو زیباترین و توسعه یافته‌ترین کشورهاست.

کانادا در قاره‌ی آمریکا واقع شده است؛ اما به دلیل برنامه‌ریزی‌های دقیق برای جذب استعدادها و سرمایه، از لحاظ محبوبیت برای مهاجرت و اقامت از آمریکا و کشورهای اروپایی هم پیشی گرفته است.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کانادا باشند، وجود تنوع زیاد روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت کانادا است. طبق برنامه‌ریزی مقامات این کشور، شما با هر سرمایه، استعداد و ایده‌ای امکان مهاجرت به کانادا را پیدا خواهید کرد.

دولت کانادا با برنامه‌هایی که در جهت جذب مهاجر تدارک دیده، در جهت توسعه و پیشرفت این کشور، گام بزرگی را برداشته است. در عین حال، با در اختیار گذاشتن امکانات فراوان، مهاجرت و اقامت کانادا را مانند یک رویا و هدف شخصی برای افرادی کرده است که به هر طریق قصد ترک کشورشان را دارند.

بهتر است قبل از هر چیزی به شما بگوییم که اگر تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی در کانادا را داشته باشید، به قطع یک زندگی آرام و تضمین شده در انتظارتان خواهد بود. به طور کلی مزایای زندگی در کانادا به قدری زیاد است که می‌توان از معایب آن چشم پوشی کرد.

در ادامه به شرح روش‌های مهاجرت به کانادا، شرایط و هزینه‌های زندگی در این کشور می‌پردازیم.

راه‌های مهاجرت به کانادا

یکی از دلایل مهاجر پذیر بودن کانادا، کمبود جمعیت در این کشور است؛ که بر طبق سیاست‌های دولت کانادا، با اجرای برنامه‌های خاص و سیاست‌های چندین ساله، با جذب مهاجر، این مشکل برطرف خواهد شد.

یکی از نکات مثبت در این رابطه این است که اگر شرایط و شایستگی‌های لازم را داشته باشید، از هر قشر و گروهی هم که باشید، راهی برای مهاجرت به کانادا و ورود به این کشور، خواهید یافت.

شما می‌توانید از طریق تماس با شرکت گلچین، از ما برای انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا برای خود و خانواده‌تان، مشاوره دریافت کنید.

در لیست زیر انواع روش‌هایی که از طریق آن‌ها امکان مهاجرت و دریافت اقامت کانادا را خواهید داشت، مشاهده می‌کنید:

 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت کاری کانادا
 • مهاجرت از طریق پناهندگی به کانادا
 • مهاجرت خانوادگی به کانادا
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا
 • مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری
 • دریافت ویزای توریستی کانادا
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

همانطور که خواندید، روش‌های زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به تبع آن شرایط هر روش، با روش دیگر متفاوت است. در نتیجه با توجه به شرایط هر روش، به افراد مختلف، طریقه‌ی مهاجرت به کانادا که مناسب او باشد، پیشنهاد می‌شود.

شرایط زیر، برای مهاجرت به کانادا، مورد بررسی قرار می‌گیرد:

شرایط سنی

گرچه در هر روشی، محدودیت سنی خاصی وجود دارد، اما در حالت کلی می‌توان گفت، شرایط سنی حتی برای مهاجرت تحصیلی هم محدودیت شناسایی نمی‌شود بلکه داشتن سن مناسب آن روش، یک امتیاز برای فرد محسوب می‌شود.

مدرک زبان

قاعدتا برای زندگی راحت‌تر و برقراری ارتباطات روزمره، قبل از مهاجرت، باید با زبان رسمی هر کشوری آشنا شوید. در کانادا دانستن زبان انگلیسی و تا حدودی فرانسوی ضروری است. البته در اکثر روش‌های مهاجرت به کانادا، نیازی به داشتن مدرک رسمی زبان و آیلتس ندارید.

مدرک دانشگاهی

در اکثر روش‌ها برای مهاجرت به کانادا، نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید؛ اما برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، برای هر مقطع تحصیلی باید مدرک مقطع قبلی خود را با حداقل معدل 14 داشته باشید. همپنین سطح علمی و رزومه‌ی شما از دانشگاه مبدا، بسیار با اهمیت است.

وضعیت تاهل

در اکثر روش‌ها، متاهل بودن، تاثیر چندانی ندارد. حتی در برخی روش‌ها با داشتن تمکن مالی، می‌توانید با استفاده از ویزای همراه، خانواده‌تان با شما مهاجرت کنند.

وضعیت سربازی

اگر مشمول سربازی باشید، فقط در صورت خرید سربازی و یا گرو گذاشتن وثیقه، پاسپورت دریافت کرده و از کشور خارج شوید.

 

هزینه ‌های اخذ اقامت کانادا

هزینه‌های مهاجرت و اخذ اقامت کانادا در هر روش و شرایط ویژه‌ی هر روش، متفاوت است. یکی از ارزان‌ترین روش‌ها، اکسپرس اینتری است که در جدول زیر، هزینه‌های مرتبط با آن را مشاهده می‌کنید:

عنوان هزینه ( دلار )
آزمون زبان 300
ارزیابی و تایید مدارک آموزشی 200
بیومتریک 85
هزینه‌ی معاینه پزشکی بزرگسال: 450

کودک: 250

گواهی عدم سو‌پیشینه 100
هزینه‌های دولت بزرگسال: 1325

کودک: 225

 

هزینه‌ های زندگی در کانادا

پس از موفقیت در اخذ اقامت کانادا، با بحث هزینه‌های زندگی در این کشور روبرو می‌شوید. ممکن است به نظرتان هزینه‌ها بالا بیایند، اما باید این دو نکته را بدانید که اولا در کانادا هر میزان که هزینه کنید خدمات و محصولات با کیفیت دریافت می‌کنید و دوما درآمد شما این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید: هزینه مهاجرت به کانادا

 

عنوان حدود هزینه ( دلار )
اجاره ماهیانه آپارتمان دو خوابه 915
خوراک روزانه‌ی یک نفر 280
حمل و نقل یک نفر 88
بیمه درمان یک نفر 40
تفریحات یک نفر 100
تحصیل فرزندان بسته به مقطع و استان متفاوت است.

 

جدول امتیاز برای مهاجرت به کانادا

در بین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت کانادا، اکسپرس اینتری نسبتا سریع‌تر انجام شده و هزینه‌ی کمتری هم دارد. به همین دلیل افراد زیادی از این روش استقبال کرده‌اند.

ما در شرکت گلچین، قصد داریم روش FSW مرتبط با اکسپرس اینتری را برایتان شرح دهیم. در این روش باید دو مرحله را با کسب امتیاز کافی، طی کنید.

 

مرحله‌ی اول

در مرحله‌ی اول جمع امتیازات متعلقه به شما باید بالاتر از 67 امتیاز باشد؛ تا بتوانید وارد مرحله‌ی دوم شوید.

امتیاز عنوان
25 میزان تحصیلات
28 تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی
15 تجربه‌ی کاری
12 سن
10 پیشنهاد کاری
10 انطباق پذیری
100 مجموع امتیازات

 

مرحله‌ی دوم

مرحله‌ی دوم با نام Pool شناخته می‌شود. مجوع امتیازات این مرحله 1200 است. نیمی از امتیازات مربوط به اطلاعات شخصی و نیمی مربوط به پیشنهادات کاری در کانادا است.

توجه کنید که پرونده‌ی شما برای یک سال در مرحله‌ی pool می‌ماند و حدود 25 بار ری چک و رتبه بندی می‌شود. اگر تا یک سال پذیرفته نشدید، مجددا باید از مرحله‌ی اول شروع کنید.

 

امتیاز با همسر امتیاز بدون همسر عنوان
100 110 سن
140 150 تحصیلات
150 160 زبان
70 80 تجربه کاری کانادایی

 

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

ما در شرکت گلچین توصیه می‌کنیم که قبل از هر گونه اقدامی، به تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز بپردازید تا روند مهاجرت به کانادا بهتر و سریعتر‌ پیش رود.

این مدارک کلی بوده و در هر روش با توجه به شرایط خاص خود، ممکن است مدارک دیگری نیز نیاز باشد.  مدارک عمومی لازم برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا به شرح زیر است:

 • نامه‌ی تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • فرم‌های مربوطه
 • ترجمه‌ی مدارک اصلی
 • تاییدیه‌ی Positive labour Market Opinion
 • دعوتنامه‌ی کاری یا پذیرش دانشگاه
 • چند قطعه عکس جدید
 • مدرک زبان انگلیسی و گاها فرانسوی

 

پاسپورت کانادا

اعتبار پاسپورت کانادا در سطح جهانی است و در چند سال اخیر رتبه‌ی یک رقمی داشته است. طبق اعلام سایت Passportindex در سال 2022، افراد با داشتن پاسپورت کانادایی که رتبه‌ی 5 جهان را دارد، می‌توانند بدون ویزا به 160 کشور و با ویزای فرودگاهی به 45 کشور جهان، بدون محدودیت سفر کنند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت