Skip to content

راهنمای کامل مهاجرت به مانیتوبا کانادا

مهاجرت به مانیتوبا کانادا
زمان مطالعه این مطلب : 8 دقیقه

راهنمای کامل مهاجرت به مانیتوبا کانادا

مانیتوبا یک جلگه سرسبز  در وسط کانادا است. مناظر متنوع آن با بیش از 100,000دریاچه در اطراف ایالت، خیره کننده ترین مناظر را ارائه می دهد. این استان با جمعیتی بالغ بر 1.390,249نفر در طول سال ها کاملاً چند ملیتی شده است و اکنون محل زندگی مردم از سراسر جهان است. به مهاجرت به مانیتوبا کانادا فکر می کنید؟ در این مقاله، چندین مسیر مهاجرتی به مانیتوبا و نحوه درخواست را بررسی می‌کنیم.

مسیر مهاجرتی نیروی کار ماهر مانیتوبا کانادا

برنامه منتخبین استانی مانیتوبا

برنامه منتخبین استانی مانیتوبا (MPNP) برای فارغ التحصیلان، نیروی کار ماهر و صاحبان مشاغلی که می توانند به عنوان ساکنان دائم ساکن شوند و به اقتصاد منطقه کمک کنند، باز است. ایالت مانیتوبا امکان مهاجرت به استان را برای افراد بیشتری  فراهم می کند.

از طریق مسیر مهاجرتی نیروی کار ماهر ، نیروی کار آموزش دیده و با تجربه که قادر به پرکردن خلأهای مهارتی در استان هستند می توانند برای اقامت دائم نامزد شوند.

دو مسیر برای این کار عبارتند از

 • نیروی کار ماهر در مانیتوبا
 • نیروی کار ماهر خارجی

کارگران ماهر در مانیتوبا

برنامه منتخبین استانی نیروی کار ماهر مانیتوبا (Manitoba’s Skilled Workers MPNP)، متقاضیانی را معرفی می کند که روابط قوی با استان دارند. این می تواند به دلیل اشتغال مداوم و/یا داشتن مهارت ها، تحصیلات، تجربه کاری و تسلط کافی به زبان های رسمی باشد. منتخبین باید به طور همزمان به اقتصاد و جامعه منطقه کمک کنند.

نیروی کار ماهر خارج از کشور

برنامه منتخبین استانی مانیتوبا (MPNP) برای نیروی کار ماهر خارج از کشور، منتخبینی را معرفی می کند که می توانند اثبات کنند از طریق یک اقدام استخدام استراتژیک دعوت به همکاری شده باشند (Apply from the MPNP Strategic Recruitment Initiative)، یا از طریق خانواده، تحصیل یا کار در استان، ارتباط خود را با این استان ثابت کنند.

 

نحوه درخواست مهاجرت به مانیتوبا کانادا MPNP در 3 مرحله

 • مرحله 1: داوطلبان  فرم ابراز علاقمندی خود برای دریافت اقامت را ارسال می کنند
 • مرحله 2: کسانی که امتیاز دارند و ارتباط ثابتی با مانیتوبا دارند، دعوت نامه ای برای درخواست MPNP دریافت می کنند.
 • مرحله 3: پس از بررسی دقیق پروفایل ها، MPNP کاندیداهایی را معرفی می کند که برای درخواست اقامت دائم کانادا به دولت کانادا اقدام کنند.

چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به مانیتوبا کانادا MPNP نیستند؟

 • افرادی که درخواست مهاجرت فعال برای برنامه کانادایی دیگر دارند
 • همسران شهروندان کانادایی یا مقیم دائم
 • پناهجویان
 • تبعه خارجی دارای مشاغل موقت که در مانیتوبا کار نمی کنند
 • پرستارانی که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند

مسیر مهاجرتی آموزش بین المللی

مانیتوبا به دانشجویان بین المللی فرصتی برای اقامت در استان و اخذ اقامت دائم می دهد. این کار از طریق مسیر آموزش بین المللی (IES) برای فارغ التحصیلان بین المللی که در مانیتوبا فارغ التحصیل می شوند انجام می شود.

سه راه سریع برای دریافت نامزدی وجود دارد:

 1. مسیر اشتغال شغلی
 2. مسیر کارآموزی فارغ التحصیلان
 3. مسیر کارآفرین دانشجویی بین المللی

دانشجویان بین‌المللی که در استان‌های دیگر کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند، تحت این مسیر مهاجرتی واجد شرایط نیستند، اما می‌توانند از طریق مسیر مهاجرتی به‌روزرسانی شده نیروی کار ماهر مانیتوبا (the updated Skilled Worker In Manitoba Stream)درخواست دهند. بیایید ببینیم که چگونه این مسیرها به دانشجویان بین المللی که مدارک خود را در مانیتوبا کسب می کنند کمک می کند.

 

مسیر استخدام براساس حرفه و شغل

مسیر استخدام براساس حرفه و شغل مسیرهای نامزدی را برای دانش آموزان فارغ التحصیل با مهارت هایی که در استان مورد تقاضا هستند سرعت می بخشد. اگر شرایط را داشته باشید، به محض اینکه تحصیلات خود را با موفقیت به پایان رساندید و پیشنهاد استخدام دریافت کردید، واجد شرایط مهاجرت به مانیتوبا کانادا خواهید بود.

حداقل الزامات برای مسیر استخدام براساس حرفه و شغل

 • تحصیلات شما: این مسیر برای فارغ التحصیلان اخیر که مدارک تحصیلی خود را از موسسه ای در مانیتوبا در سه سال گذشته به دست آورده اند باز است. شما باید حداقل یک دوره تمام وقت یک ساله را گذرانده باشید.
 • وضعیت شغلی شما: باید از یک کارفرمای در مانیتوبا برای یک موقعیت شغلی دائم پیشنهاد استخدام داشته باشید. لیست مشاغل مورد تقاضا باید با شرایط شما مطابقت داشته باشد و تا زمانی که درخواست شما در حال ارزیابی است در آن موقعیت مشغول به کار باشید.
 • وضعیت مالی: شما باید ثابت کنید که از نظر مالی  دارای ثبات اقتصادی هستید و این توانایی را دارید با در صورت کاهش درآمد با حداقل درآمد  معین شده (Low Income Cut-Off requirements) به مدت شش ماه زندگی کنید. ضمنا، شما باید در یک موقعیت شغلی تمام وقت در استان مشغول به کار باشید.
 • سازگاری شما: شما در هنگام ثبت درخواست باید در مانیتوبا زندگی کنید. همچنین باید بتوانید  نشان دهید پس از دریافت نامزدی، می خواهید در مانیتوبا زندگی کنید و برنامه و طرح شغلی ارائه دهید که موقعیتی را برای رشد شغلی در منطقه فراهم می نماید.
 • توانایی زبان رسمی شما: معیارهای زبان کانادایی (CLB) 7 یا معادل آن. معیارهای زبان کانادایی (CLB) استاندارد زبان رسمی است که تعیین می کند مهاجران در کانادا چقدر در ارتباطات خود  از زبان دوم استفاده می کنند.
انواع ویزای تحصیلی امریکا
مشاهده مطلب

 

مسیر کارآموزی فارغ التحصیلان

مسیر کارآموزی فارغ التحصیلان مسیری سریع برای انتخاب دانشجویان بین المللی و همچنین فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا است. این را می توان از طریق دوره های کارآموزی انجام داد که از طریق آنها به نوآوری در مانیتوبا کمک می کنند. فارغ التحصیلانی که دوره کارآموزی را در مانیتوبا به پایان می‌رسانند، می‌توانند بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی درخواست‌های خود را برای MPNP ارسال کنند، حتی اگر پیشنهاد استخدام نداشته باشند.

حداقل الزامات برای مسیر استخدام براساس حرفه و شغل

 • تحصیلات شما: شما باید در سه سال گذشته دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از یکی از موسسات مانیتوبا باشید.
 • وضعیت اشتغال شما: هنگام درخواست به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید
 • وضعیت مالی: شما باید ثابت کنید که از نظر مالی  دارای ثبات اقتصادی هستید و این توانایی را دارید در صورت کاهش درآمد با حداقل درآمد  معین شده (Low Income Cut-Off requirements) به مدت شش ماه زندگی کنید. ضمنا، شما باید در یک موقعیت شغلی تمام وقت در استان مشغول به کار باشید. باید در یک موقعیت تمام وقت و طولانی مدت در مانیتوبا استخدام شود.
 • سازگاری شما: شما در هنگام ثبت درخواست باید در مانیتوبا زندگی کنید. همچنین باید بتوانید  نشان دهید پس از دریافت نامزدی، می خواهید در مانیتوبا زندگی کنید و برنامه و طرح شغلی ارائه دهید که موقعیتی را برای رشد شغلی در منطقه فراهم می نماید.

 

برنامه آزمایشی (پایلوت) دانشجو بین المللی کارآفرینی

در مانیتوبا، برنامه آزمایشی  دانشجو بین المللی کارآفرینی به 20 دانشجوی بین‌المللی که در این استان فارغ‌التحصیل شده‌اند این شانس را می‌دهد که به‌جای کار کردن، کسب‌وکاری راه‌اندازی کنند. به محض اینکه یک نامزد شرایط توافقنامه عملکرد تجاری خود را برآورده کند، می تواند نامزدی برای اقامت دائم کسب کند.

با فضاهای محدود موجود در هر سال، ایده خوبی است که ماه ها قبل از ارسال درخواست خود، دریابید که آیا واجد شرایط هستید یا خیر. موسسه مهاجرت کاری  می تواند برای بررسی شرایط به شما کمک کند.

مسیر سرمایه گذاری تجاری کارآفرینان

دانشجویان بین‌المللی که در استان دیگری از کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند واجد شرایط درخواست تحت عنوان مسیر سرمایه گذاری تجاری کارآفرینان ( Business Investor Stream Entrepreneur Pathway ) باشند.

حداقل الزامات برای برنامه آزمایشی (پایلوت) دانشجو بین المللی کارآفرینی

 • تجربه کسب و کار: باید یک طرح تجاری را همراه با درخواست خود به MPNP ارسال کنید. قبل از دریافت نامزدی، در طول دوره مجوز کار موقت، باید حدود 6 ماه یک موقعیت مدیریتی ارشد داشته باشید. این باید مطابق با الزامات مندرج در قرارداد (توافقنامه)عملکرد تجاری (کسب و کار)شما (BPA) باشد.
 • سن شما: 21-35
 • تحصیلات شما: شما باید یک دوره دانشگاهی دو ساله تمام وقت را در مانیتوبا گذرانده باشید. دوره های کوتاه مدت مورد قبول نیستند. تحصیلات، کار و تجربه تجاری قبل از آمدن به کانادا  مفید است اما برای واجد شرایط بودن ضروری نیست.
 • انطباق پذیری شما: هنگام درخواست باید یک مجوز کار آزاد معتبر یا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) داشته باشید. شما باید  قبل از اتمام تحصیلات خود در مانیتوبا زندگی کرده باشید و پس از انتخاب شدن باید بتوانید قصد خود را برای ماندن در استان ثابت کنید.
 • وضعیت مالی شما: نیازی به سپرده ندارید. حداقل دارایی خالص شما بخشی از معیارهای سنجش نیست، اما هنگام بررسی اینکه آیا قادر به انجام هدف تجاری خود خواهید بود، بررسی می شود. شما همچنین باید ثابت کنید که از نظر مالی با ثبات هستید و این توانایی را دارید در صورت کاهش درآمد با حداقل درآمد  معین شده (Low Income Cut-Off requirements) به مدت یک سال زندگی کنید.
 • قرارداد (توافقنامه)عملکرد تجاری (کسب و کار): پس از تایید درخواست شما، قبل از اینکه MPNP نامه ای برای اجرای طرح کسب و کار شما به شما بدهد، باید یک قرارداد (توافقنامه)عملکرد تجاری (کسب و کار) (BPA) را امضا کنید.
 • توانایی زبان شما: حداقل CLB 7
بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته پرستاری
مشاهده مطلب

 

جریان مهاجرت سرمایه گذار تجاری کانادا BIS

جریان سرمایه‌گذار تجاری (BIS)، برای جذب و نامزدی سرمایه‌گذاران تجاری واجد شرایط و کارآفرینان از سراسر جهان که قصد و مهارت ایجاد یا خرید کسب‌وکار در مانیتوبا را دارند، استفاده می‌شود.

دو مسیر برای این کار عبارتند از مسیر کارآفرین برای متقاضیانی که می‌خواهند کسب‌وکاری در مانیتوبا ایجاد کنند و مسیر سرمایه‌گذار مزرعه برای متقاضیانی که می‌خواهند مزرعه‌ای در منطقه روستایی مانیتوبا داشته باشند.

مسیر کارآفرینی

از طریق مسیر کارآفرینی که به روز شده است ، مانیتوبا می تواند افراد تجاری واجد شرایط را از سراسر جهان که می خواهند پس از ورود به کانادا با ویزای موقت، کسب کار خود را ایجاد  یا کسب و کار موجودی را خریداری کنند، جذب و معرفی کند. نامزدها نیازی به پرداخت ودیعه به دولت ایالتی نخواهند داشت. متقاضیان دیگر نیازی به ارائه سپرده 100000 دلاری به دولت مانیتوبا ندارند.

حداقل الزامات برای مسیر مهاجرت کارآفرینی

 • تجربه کسب و کار: شما باید حداقل سه سال تجربه کاری در پنج سال گذشته داشته باشید، چه ایجاد  یک کسب و کار یا مدیریت آن. توجه به این نکته ضروری است که صاحبان مشاغل نسبت به مدیران سطح بالا، امتیاز بیشتری کسب می کنند. اگر صاحب کسب و کار هستید، باید حداقل یک سوم کسب و کار را متعلق به شما باشد تا بتوانید امتیاز کسب کنید.
 • تحصیلات شما: شما باید حداقل تحصیلات دبیرستانی داشته باشید
 • توانایی زبان شما: حداقل CLB/NCLC 5
 • شرط سنی: در حالی که شرط سنی وجود ندارد، به داوطلبان 25 تا 49 سال امتیاز داده می شود.
 • سرمایه گذاری شما: حداقل سرمایه گذاری 250,000 دلار برای مشاغل در منطقه شهری وینیپگ مورد نیاز است، در حالی که حداقل 150,000 دلار برای کسب و کار خارج از منطقه مورد نیاز است. کسب و کار شما باید فرصت شغلی برای حداقل یک شهروند کانادایی یا شخصی با اقامت دائم مانیتوبا فراهم کند.
 • طرح کسب و کار شما: این بخش مهمی از فرآیند درخواست است. شما می توانید یک بازدید تحقیقاتی تجاری برای تحقیق در مورد سرمایه گذاری یا پیشنهاد تجاری آینده خود انجام دهید. این کار باید تا یک سال قبل از درخواست انجام شود.

مسیر مهاجرتی سرمایه گذاری در مزرعه

مسیر سرمایه گذاری در مزرعه (FIP) به روز شده برای افرادی است که تجربه کشاورزی و پول کافی برای سرمایه گذاری و راه اندازی یک شرکت کشاورزی در مانیتوبا دارند. این تجارت باید با بخش کشاورزی استان همسو باشد.

حداقل الزامات برای مسیر مهاجرتی سرمایه گذاری در مزرعه

 • تجربه تجارت در مزرعه: شما باید حداقل سه سال مالک یک مزرعه باشید و باید مدارکی برای اثبات این موضوع داشته باشید.
 • توانایی های زبان: شما باید حداقل به یکی از دو زبان رسمی کانادا مسلط باشید
 • سرمایه گذاری در کسب و کار مزرعه: شما باید حداقل 300000 دلار سرمایه گذاری کنید
 • بازدید تحقیقاتی تجاری مزرعه: شما باید یک بازدید تحقیقاتی در صوص کسب و کار کشاورزی در مانیتوبا انجام دهید. شما باید برای ویزای بازدید شش ماهه اقدام کنید
 • ارزش خالص دارایی شما: ارزش خالص دارایی شما نباید کمتر از 500000 دلار باشد. MPNP مجاز به درخواست اثبات این موضوع است. گزارش تأیید و درخواست شما باید ظرف 3 ماه پس از دریافت دعوت نامه به MPNP ارسال شود .

اکنون که در مورد گزینه های موجود مهاجرت به مانیتوبا کانادا بیشتر می دانید، وقت آن است که درخواست خود را ثبت کنید. اگر هنوز یافتن فرم ها و روش های صحیح کمی دلهره آور به نظر می رسد، موسسه مهاجرت کاری بسیار خوشحال خواهد شد شما را در هر مرحله راهنمایی می کند. ما به دنبال این هستیم که همه چیز را تا حد امکان بدون دغدغه و نگرانی فراهم کنیم.

همین امروز فرم مشاوره را پر کنید،  مشاور مهاجرت کانادا ما با شما تماس خواهد گرفت تا به شما کمک کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت