Skip to content

دلایل رد درخواست ویزای کانادا

رد درخواست ویزای کانادا
زمان مطالعه این مطلب : 11 دقیقه

اگر ویزای کانادا شما رد شد، چه گزینه هایی دارید؟  کانادا دارای فرصت های فراوانی است که آن را به کشوری ایده آل برای شما و خانواده تان تبدیل می کند. بنابراین شما برای درخواست اقدام کرده اید، اما متاسفانه درخواست شما رد شد: گزینه های  دیگر شما چیست؟

در این مقاله، دلایل بالقوه رد درخواست ویزای کانادا، نحوه بازیابی آن و گزینه های جایگزین در دسترس را بیان می کنیم.

آنچه در این مطلب میخوانید :

چرا ویزای کانادا رد می شود؟

دلایل متعددی برای رد درخواست شما وجود دارد، بسته به نوع برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست داده شده است و وضعیت  هرفرد و …، در هر صورت، ما دلایل اصلی را در زیر برجسته و مرور کرده ایم:

 

عدم ارائه اسناد و مدارک دقیق

هدف از ارائه اسناد پشتیبان دقیق تأیید اطلاعاتی است که در درخواست خود ارائه کرده اید. با این حال، ارائه اسناد نادرست می‌تواند نشان دهد که ممکن است شما ناصادق بوده‌اید یا عدم دقت کافی از سوی شما وجود نداشته که می‌تواند زمان پردازش درخواست را به تاخیر بیندازد. در نتیجه درخواست شما برگردانده یا رد می شود.

رد درخواست ویزای کانادا به دلیل وضعیت مالی

رد درخواست ویزای کانادا به دلیل وضعیت مالی

توانایی اثبات وضعیت مالی شما از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا باید نشان دهید که پس از ورود به کانادا، بودجه کافی برای تامین هزینه سفر  و سایر هزینه هایتان  را دارید. درخواست ویزای کانادا شما باید نشان دهد که بودجه کافی برای پرداخت مخارج سفر خود به کانادا دارید.

در حالت ایده‌آل، باید نشان دهید که می‌توانید در طول بازدیدهای ما هزینه‌هایی مانند محل اقامت، غذا و هزینه‌های عمومی زندگی، و بودجه کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر به کشور خود در زمان بازگشت را متقبل شوید. تنها راه اثبات این موضوع از طریق اسناد مالی مربوطه است که نشان می دهد متقاضی می تواند از نظر مالی خود را حمایت و تامین کند.

عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی

اگر اجازه ورود به کانادا را ندارید، برای ورود به کانادا “غیرقابل قبول” تلقی می شوید این موضوع نقشی حیاتی در درخواست ویزای کانادا شما ایفا می کند. با توجه به سایت رسمی دولت کانادا، ما دلایلی را که باعث می شود ورود شما را به کانادا غیرقابل قبول شود، بیان می کنیم:

 • تلاش برای سرنگونی دولت یا اعمال خشونت آمیز یا تروریسم.
 • این شخص حقوق بشر بین المللی مانند جنایات جنگی یا ارتکاب جرم، رانندگی تحت تأثیر مواد مخدر یا الکل، دست داشتن در جنایات سازمان یافته و قاچاق یا پولشویی را نقض می کند.
 • آنها با به خطر انداختن سلامت و ایمنی عمومی یا استفاده بیش از حد از مزایای خدمات اجتماعی، سلامت جسمانی افراد را نقض می کنند زیرا برخی از متقاضیان معاف هستند.
 • عدم نشان دادن اینکه نمی توانید از خود و اعضای خانواده خود حمایت کنید (در صورت همراهی خانواده).
 • هنگامی که در ارائه اطلاعات ناصادق هستید، خود و آن را نادرست معرفی می کنید یا به طور کامل اطلاعات نادرست ارائه می دهید.
 • عدم رعایت قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان (IRPA) یا داشتن یک عضو خانواده غیرقابل پذیرش در کانادا.

اگر مطمئن نیستید که در کانادا غیرقابل پذیرش هستید یا نیاز به راهنمایی در راه آینده دارید، همین امروز با کارشناسان ما در زمینه مهاجرت به کانادا تماس بگیرید.

ویزای کانادا من بر اساس عدم رعایت استانداردهای سلامت و بهداشت رد شد

هنگامی که نمی توانید به دلیل رعایت نکردن استانداردهای سلامت و بهداشت وارد کانادا شوید، از نظر پزشکی غیرقابل پذیرش تلقی می شوید، که برای کسانی که می خواهند در کانادا زندگی و کار کنند مرتبط است. بیایید به سه دلیل احتمالی برای عدم پذیرش پزشکی نگاهی بیندازیم:

 • خطر برای سلامت عمومی

شما باید نتایج معاینه پزشکی مهاجرت و نتایج آزمایشات آزمایشگاهی احتمالی خود را توسط هر پزشک و سایر متخصصانی که نیاز به مراجعه دارید ارسال کنید.

مدارک شما در مورد اینکه آیا بیماری های عفونی مانند سل فعال یا سیفلیس فعال دارید یا خیر، خطر گسترش بیماری و اینکه چگونه می تواند بر سایر افراد ساکن در کانادا تأثیر بگذارد، ارزیابی می شود.

 • خطر برای امنیت عمومی

درخواست ویزای کانادا شما ممکن است رد شود اگر وضعیت سلامتی شما خطری ایجاد کند و امنیت عمومی را به خطر بیندازد. خطر از دست دادن ناگهانی توانایی های جسمی و ذهنی یا رفتار غیرقابل پیش بینی یا خشونت آمیز عوامل موثر بر این تصمیم را کاهش می دهد.

 • تقاضای بیش از حد برای خدمات بهداشت و سلامت یا اجتماعی

اگر وضعیت سلامتی شما باعث تقاضای بیش از حد برای خدمات بهداشت و درمان یا اجتماعی کانادا شود، درخواست ویزای کانادا شما ممکن است رد شود که به نتایج پزشکی شما بستگی دارد.

در صورت نیاز به درمان توسط خدمات اجتماعی، وضعیت شما می تواند باعث تقاضای بیش از حد شود و می تواند بر زمان انتظار خدمات تأثیر بگذارد. علاوه بر این، اگر شرایط شما نیاز به هزینه خدمات مورد نیاز داشته باشد، می تواند از آن فراتر رود.

برنامه مهاجرت والدین به کانادا
مشاهده مطلب

ویزای کانادا من بر اساس هدف یا قصد درخواست، رد شد

رد درخواست ویزای کانادا به دلیل خانوادگی

موقعیت‌ هایی وجود دارد که قصد یا هدف مهاجر می‌تواند واضح‌تر باشد – شاید لازم باشد اطلاعات بیشتری در مورد درخواست ارائه شود، که باید بیان کند که چرا فرد می‌خواهد به کانادا بیاید. بنابراین ضروری است که در هنگام درخواست در مورد مقاصد یا اهداف خود کاملاً واضح باشید.

یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار، نوشتن یک نامه مرجع مهاجرتی بی عیب و نقص است.

چگونه روابط خانوادگی را برای ویزای کانادا توجیه کنم؟

معمولاً درخواست شما بر اساس روابط خانوادگی ضعیف رد می شود. اگر به کانادا سفر می کنید و یکی از بستگان دارید، این می تواند به نفع شما باشد زیرا ممکن است نخواهید به کشور خود بازگردید. اگر هیچ فامیلی در کانادا ندارید، افسر مهاجرت معتقد است که دلیل بیشتری برای بازگشت به کشور خود دارید زیرا هیچ عضوی از خانواده شما را در آنجا نگه نمی دارد.

با این حال، متقاضی باید ماهیت پیوندهای خانوادگی را توضیح دهد و بگوید که چه دلیلی برای بازگشت به کشور خود دارند. خواه برای اقامت موقت یا مجوز تحصیل درخواست می کنید، باید نشان دهید که پس از پایان اعتبار ویزای خود، به کشور خود باز خواهید گشت.

ویزای کانادا من بر اساس وضعیت شغلی فعلی من رد شد

متقاضیان باید ثابت کنند که می توانند از نظر مالی خود را تامین کنند و بهترین راه برای انجام این کار این است که ثابت کنند در زمان درخواست در حال حاضر مشغول به کار هستند. متقاضیان بیکار با ریسک بالا در نظر گرفته می شوند و به احتمال زیاد شرایط ویزای خود را زیر پا می گذارند یا سفر خود را بیش از حد باقی می مانند. علاوه بر این، متقاضیان شاغل نیز نشان می دهند که دلیلی برای بازگشت به کشور خود دارند زیرا شغلی در انتظار آنهاست. همین سناریو در مورد افراد خوداشتغال یا دانشجویانی که باید به کشور خود بازگردند نیز صدق می کند.

بین دلایل ذکر شده در بالا خط باریکی وجود دارد که ما را به دلیل زیر برای رد شدن ویزا بر اساس عدم اشتغال در کشور خود هدایت می کند.

درخواست ویزای کانادا من به دلیل فرصت های شغلی در کشور محل اقامتم رد شد

رد شدن درخواست ویزای کانادا

همانطور که قبلا ذکر شد، متقاضیان باید ثابت کنند که می توانند از نظر مالی خود را تامین کنند. برای اینکه متقاضی نشان دهد که شاغل است، باید مدرکی ارائه دهد که نشان دهد وجوه خود را از کجا تامین می کند. با این حال، نرخ بالای بیکاری در کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید می تواند بر درخواست ویزای کاری کانادا شما تأثیر بگذارد. اگر افسر مهاجرت احساس می کند که در طول سفر به کانادا خطر از دست دادن شغل شما وجود دارد یا اگر متقاضی در حال حاضر بیکار باشد شغلی پیدا نمی کند، این می تواند دلیل محکمی برای رد درخواست شما باشد.

درخواست ویزای من بر اساس مدت اقامت رد شد

 اگر افسر مهاجرت در مورد مدت اقامت شما دچار ابهام باشد، ممکن است درخواست شما رد شود. شما باید مدت اقامت پیشنهادی خود را در درخواست خود قید کنید – اکثر افراد شش ماه می گویند که بازدیدکنندگان مجاز به اقامت تا شش ماه در کانادا هستند (مگر اینکه توسط آژانس خدمات مرزی کانادا مقرر شده باشد).

در حالی که این مدت اغلب بدیهی تلقی می شود و به عنوان دوره استاندارد در نظر گرفته می شود، تنها توصیه می شود برای اطمینان از پذیرش درخواست شما، مدت زمان صحیح اقامت پیشنهادی را درخواست کنید. از طرف دیگر، می توان مشاهده کرد که متقاضی  اغلب بیشتر از مدت زمان خود اقامت خواهد داشت.

با این حال، اگر در برخی از برنامه های ویزای موقت هستید، می توانید زمان خود را در کانادا تمدید کنید، مشروط بر اینکه از قبل به اندازه کافی درخواست دهید.

در اینجا نحوه تمدید زمان اقامت موقت و  ویزای تعطیلات کاری توضیح داده شده است.

 

عدم رعایت معیارهای برنامه

در حالی که این مورد  ممکن است بدیهی به نظر برسد، بسیاری از افراد در صورت داشتن معیارهای واجد شرایط بودن برنامه، بدون بررسی مجدد برای یک برنامه مهاجرت درخواست می دهند. بنابراین، ما از داوطلبان می‌خواهیم قبل از درخواست، واجد شرایط بودن و رعایت شرایط برنامه را بررسی کنند. چه یک دانشجوی بین المللی یا یک نیروی کار خارجی ماهر باشید، باید اطمینان حاصل کنید که برای برنامه ای مناسب درخواست می دهید.

در حالی که برنامه های مهاجرتی کانادا و ویزاهای زیادی برای انتخاب وجود دارد، به راحتی می توان در مورد یک برنامه مناسب گیج شد. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم با کارشناسان مهاجرت ما تماس بگیرید تا در مورد برنامه مناسب به شما مشاوره دهند.

کاملاً قابل درک است که بسته به ماهیت مسیر مهاجرت یا شرایط افراد، عوامل بی‌پایانی می‌تواند منجر به رد درخواست ویزای شما شود. با این حال عوامل اصلی را در بالا ذکر کردیم. اما با راهنمایی و پشتیبانی مناسب، گزینه‌های جایگزین یا مسیرهای مهاجرتی دارید که می‌توانید کاوش کنید. یا ممکن است واجد شرایط درخواست تجدیدنظر در مورد رد یا درخواست مجدد باشید.

 

چگونه از رد شدن درخواست ویزای کانادا خود جلوگیری کنیم

شما ممکن است واجد شرایط درخواست تجدید نظر در مورد رد یا درخواست مجدد برای درخواست ویزای خود باشید. اما در حال حاضر، بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه جلوگیری از رد درخواست ویزای کانادا خود داشته باشیم. مراحل به شرح زیر است:

 • مرحله 1: قبل از درخواست از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل کنید
 • مرحله 2: از رد ویزای کانادا خودداری کنید
 • مرحله 3: درخواست تجدید نظر یا درخواست مجدد
 • مرحله 4: از مشاور های ما کمک حرفه ای دریافت کنید

مرحله 1: قبل از درخواست از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل کنید

داوطلبان باید قبل از درخواست اطمینان حاصل کنند که می توانند شرایط برنامه را برآورده کنند. عدم انجام این کار ممکن است منجر به تاخیر در رسیدگی به درخواست شما و در نهایت رد شدن شود. شما می خواهید با  دریافت اطلاعات و راهنمایی مناسب از این امر جلوگیری کنید. مشاوره مهاجرت کانادا ما نسبت به با روندها، مقررات و تغییرات فعلی آگاه هستند، بنابراین در صورت تمایل می توان از آنها برای پیشبرد کارتان مشاوره و کمک بگیرید.

نتایج قرعه کشی PNP 2023 انتاریو و ساسکاچوان: بیش از 2800 کاندید دعوت شده اند
مشاهده مطلب

مرحله 2: از رد مجدد درخواست ویزای کانادا به علت تکرار خطاهای قبلی جلوگیری کنید

متقاضیان نامه ای رد دریافت خواهند کرد که دلایل و اطلاعاتی را در مورد علت رد در وهله اول نشان می دهد. به سرنخ‌های موجود در نامه دقت کنید و هر اطلاعاتی را که می‌توانید در برنامه جدید خود اجرا کنید، یادداشت کنید تا از رد شدن جلوگیری شود. شما همچنین می توانید در حین ارزیابی درخواست خود، درخواست دسترسی به یادداشت هایی که افسر مهاجرت شما ارائه داده است، داشته باشید.

اگر چه ، افسر مهاجرت بعدی ممکن است هنگام ارزیابی درخواست جدید شما دیدگاه متفاوتی داشته باشد. ایده اصلی این است که اشتباهات اولیه در درخواست خود را اصلاح کنید. اگر اطلاعات جدیدی وجود دارد، توضیحی درباره دلیل ارائه نشدن آن در درخواست قبلی اضافه کنید.

در هر صورت مشاوران ما می توانند به ارزیابی درخواست شما کمک کنند و در مورد چگونگی بهبود برای افزایش شانس موفقیت شما را راهنمایی کنند.

مرحله 3: درخواست تجدید نظر یا درخواست مجدد

فرض کنید می خواهید در کانادا زندگی و کار کنید و برای ویزای اقامت موقت اقدام نمایید. بر این اساس، در صورت رد درخواست ویزا، متقاضیان باید تحت هیچ فرآیند تجدیدنظر رسمی قرار نگیرند. با این حال، در صورتی که متقاضی بتواند اشتباهات خود را بر اساس درخواست قبلی شناسایی کند یا وضعیت آنها با اطلاعات جدید تغییر کرده باشد، می تواند مجددا درخواست دهد و از رد درخواست ویزای کانادا خود جلوگیری کند.

ویزاهای مختلف ممکن است گزینه‌های جذاب متفاوتی داشته باشند، اما ما به شما توصیه می‌کنیم که از مشاوران ما بپرسید که چه مدت باید درخواست تجدیدنظر خود را ثبت کنید و کدام گزینه برای تجدیدنظر بهتر است. از طرف دیگر، می‌توانید درخواست جدیدی را ثبت کنید، و این روند ممکن است بسته به نوع درخواست ویزا متفاوت باشد. قبل از درخواست مجدد، سعی کنید دلیل رد شدن درخواست خود را در وهله اول شناسایی کنید تا از رد شدن های مجدد جلوگیری کنید.

مرحله 4: از مشاوران ما کمک حرفه ای دریافت کنید

کمک های حرفه ای، مانند مشاور یا وکیل مهاجرت، می تواند روند را واضح تر و ساده تر کند. به این ترتیب، می‌دانید که درخواست شما فاقد چه اطلاعات مهمی است و به شما کمک می‌کند تا اسناد مناسبی که اطلاعات ارائه شده شما را تأیید می‌کند، در اختیار داشته باشید. علاوه بر این، یک وکیل مهاجرت درک خوبی از قوانین مربوط به مهاجرت به کانادا دارد و می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

سایر برنامه های مهاجرت کانادا

در زیر برخی از محبوب‌ترین راه‌های مهاجرتی را که می‌توانید پس از تأیید ویزای خود درخواست دهید، مشخص می‌کنیم. مسیرهای زیر تطبیق پذیری زیادی در خصوص شرایط و موقعت‌های مختلف دارند. این موارد به شرح زیر است:

سیستم اکسپرس اینتری

با برنامه های مهاجرتی بسیار متنوع تحت سیستم اکسپرس اینتری، می توانید برنامه های زیر را بررسی کنید:

این سیستم مبتنی بر امتیاز است و افرادی که امتیاز مناسب رتبه بندی جامع (CRS) را جمع آوری کنند، یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) دریافت خواهند کرد.

در اینجا درباره ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برنامه منتخبین استانی (PNP)

برنامه منتخبین استانی (PNP)، استان محور و کارمند محور است زیرا به کرفرمایان اجازه می دهد استعدادهای خارجی را برای پر کردن یک شغل انتخاب کنند. اگر می‌خواهید از طریق این برنامه در کانادا زندگی و کار کنید، باید استانی را انتخاب کنید که در مهارت‌هایی که باید ارائه دهید دچار کمبود باشد تا بتوانید کمبود نیروی کار در استان/منطقه را پر کنید.

شما ممکن است نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) از کارفرما خود داشته باشید. این راهنمای مفید در مورد مجوزهای کار معاف از LMIA را در اینجا کاوش کنید.

شما می توانید بدون توجه به رد درخواست ویزای کانادا در کانادا زندگی و کار کنید زیرا همیشه گزینه ها و اقدامات دیگری وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از رد متوالی درخواست های ویزا انجام دهید. برای حل مشکلات خود، همین امروز با کارشناسان مهاجرت ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

 • آیا میتوانیم برای ویزای کانادا مجددا اقدام کنیم؟

بله. فقط در صورتی می توانید مجددا درخواست دهید که اطلاعات جدیدی داشته باشید که شانس موفقیت شما را افزایش دهد. با این حال، نمی توانید با همان اطلاعات درخواست قبلی خود دوباره درخواست دهید.

 • آیا ویزای رد شده امکان تایید دارد؟

بله. بسته به اینکه در ابتدا برای چه چیزی رد شده اید اگر بتوانید از طریق شواهد یا مدارک پشتیبان مناسب ثابت کنید که واجد شرایط هستید، ویزای شما مجدداً بررسی می شود. با این حال، ما به شما توصیه می کنیم نامه رد درخواست ویزای کانادا خود را به دقت بخوانید، تا سرنخ هایی که دلیل رد شدن شما را در بار اول نشان می دهد ،شناسایی کنید تا بتوانید از تکرار مجدد آن اجتناب کنید.

 • آیا اخذ ویزای کانادا دشوار است؟

اولین قدم این است که اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط هستید و مدارک پشتیبانی لازم را ارائه دهید. ثانیاً، اطمینان حاصل کنید که تمام شواهدی  که اطلاعاتی را که در درخواست خود عنوان کرده‌اید تأیید می‌کند، ارائه دهید. وقتی نامه پذیرش دریافت کردید، قسمت سخت کار تمام شده است. با این حال، توصیه می کنیم برای به حداکثر رساندن شانس خود برای داشتن یک درخواست موفق، با یک متخصص مهاجرت مشورت کنید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت