Skip to content
بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته پرستاری

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته پرستاری

زمان مطالعه این مطلب : 7 دقیقه

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته پرستاری

آیا به این فکر کرده اید که یک پرستار رسمی شوید؟

فرصت های شغلی در پرستاری که به عنوان یکی از مشاغل خاص شناخته می شود، در بالاترین سطح قرار دارند. کانادا به شما این فرصت را می دهد که با دستمزد رقابتی و قابل ملاحظه نیازهای مالی خود و خانواده خود را تامین کنید. طبق گفته بانک کار کانادا، متوسط حقوق متناسب با استان یا قلمرو می تواند از 40 دلار در ساعت به بالا متغیر باشد.

با توجه به  تعداد زیاد دانشگاه های کانادا برای رشته پرستاری ، دانشجویان بین المللی می توانند از برنامه های هیجان انگیز پس از فارغ التحصیلی و گزینه های ویزا برای کمک به اقامت در کشور و تمرین پرستاری در کانادا لذت ببرند.

آیا برای مشاوره در این مورد آماده هستید؟ کارشناسان مهاجرت کاری در خدمت شما هستند

این مقاله به بررسی برترین دانشگاه های پرستاری در کانادا، برنامه های محبوب پرستاری و نحوه درخواست مجوز تحصیلی می پردازد.

برترین دانشگاه های پرستاری در کانادا

رایج ترین برنامه، لیسانس علوم در پرستاری (BScN) است که یک برنامه دو تا چهار ساله می باشد که توسط دانشگاه ها و کالج های پرستاری در کانادا ارائه می شود. با این حال، بسته به موسسه آموزشی تعیین شده مربوطه (DLI)، مدت دوره آموزشی ممکن است متفاوت باشد.

این مدرک بین المللی شناخته شده شامل تمام بخش مراقبت های بهداشتی است تا دانشجویان بین المللی بتوانند بهترین شیوه های پرستاری را پس از اتمام تحصیلات خود اجرا کنند.

در اینجا 12 موسسه آموزشی تعیین شده مربوطه (DLI)عالی وجود دارد که مدرک لیسانس علوم پرستاری (BScN) را برای دانشجویان بین المللی که در رشته پرستاری تحصیل می کنند ارائه می دهد:

 

12 دانشگاه برتر کانادا برای تحصیل در رشته پرستاری در کانادا
12 موسسه آموزشی تعیین شده مربوطه (DLI) دوره های آموزشی شهر و استان
کالج هامبر لیسانس علوم پرستاری (BScN) تورنتو، ON
کالج لانگارا لیسانس علوم پرستاری (BScN) ونکوور، BC
کالج موهاک لیسانس علوم پرستاری (BScN) همیلتون، ON
دانشگاه جزیره پرنس ادوارد لیسانس علوم پرستاری (BScN)

دوره / برنامه فشرده لیسانس علوم پرستاری (BScN)

شارلوت تاون، PEI
کالج لمبتون ( لامبتون) لیسانس علوم پرستاری (BScN)

دیپلم پرستاری کاربردی

میسیساگا، ON
دانشگاه مک ایوان لیسانس علوم پرستاری (BScN) لیسانس پرستاری روانپزشکی (BPN) گواهینامه فوق دیپلم پرستاری بهداشت حرفه ای ادمونتون، AB
دانشگاه بریتیش کلمبیا لیسانس علوم پرستاری (BScN) ونکوور، BC
دانشگاه تورنتو لیسانس علوم پرستاری (BScN)

دکترای پرستاری (DN)

کارشناسی ارشد پرستاری

تورنتو، ON
دانشگاه تورنتو لیسانس علوم پرستاری (BScN) دکترای پرستاری (DN) کارشناسی ارشد پرستاری (MN) تورنتو، ON
دانشگاه ساسکاچوان لیسانس علوم پرستاری (BScN)

دکترای پرستاری (DN)

کارشناسی ارشد پرستاری (MN)

ساسکاتون، SW
دانشگاه مک مستر لیسانس علوم پرستاری (BScN)

لیسانس مامایی (B.Sc)

کارشناسی ارشد پرستاری (MN)

همیلتون، ON
دانشگاه کلگری لیسانس پرستاری (B.N)

کارشناسی ارشد پرستاری (MN)

کلگری، AB

 

برای تحصیل در رشته پرستاری در کانادا چه شرایطی لازم است؟

 • طبق اطلاعات سایت Canadian-universities.net، پرستاری در کانادا به عنوان مدرک دیپلم یا دوره کارشناسی قابل دسترسی است. بنابراین، پرستاران آینده نگر باید مدرک لیسانس خود را دریافت کنند – این یک پیش نیاز برای اکثر استان های کانادا است و فرصت های شغلی پرستاری فراوانی را برای افراد فراهم می کند.

در زیر شرایط مورد نیاز برای برنامه دیپلم یا لیسانس پرستاری را بیان می کنیم:

 • دانشجویان باید دوران دبیرستان را تکمیل کنند .
 • دانش آموزان باید دروس انگلیسی، ریاضی، زیست شناسی و شیمی را با میانگین C کامل کرده باشند. نمره فیزیک برای شما یک مزیت به شمار می رود.. کسانی که حداقل پیش نیازها را ندارند ممکن است نیاز باشد یک سال دوره پیش نیاز پرستاری را بگذرانند، بستگی به موسسه آموزشی تعیین شده مربوطه(DLI) انتخابی شما دارد.
 • دانشجویان بین المللی بدون در نظر گرفتن زبان رسمی کشورشان، نیاز به مهارت در زبان انگلیسی دارند. درباره نکات مفید آزمون زبان انگلیسی (IELTS) اینجا بیشتر بدانید.
 • دانشجویان بین المللی که قبلاً دارای مدرک پرستاری خارجی هستند اما می خواهند در شاخه خاصی از پرستاری مانند پرستاری اورژانس، پرستاری قلب، پرستاری انکولوژی، پرستاری مدرسه، پرستاری اطفال و پرستاری سالمندان تخصص داشته باشند، می توانند از طریق برنامه های تخصصی پیشرفته این کار را انجام دهند. شما باید با موسسه آموزشی تعیین شده مربوطه(DLI) انتخابی خود مشورت کنید که آیا این مدرک باید قبل از درخواست ارائه شود.
 • دانشجویان بین المللی هنگام درخواست تحصیل در کانادا باید مدارک خود را تایید کنند. علاوه بر این، آنها باید یک ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) دریافت کنید.

اگر در مورد این روند مطمئن نیستید، با کارشناسان مهاجرت ما صحبت کنید آنها می تواند ارتباط شما را با یک مشاور دانشجویی برقرار کنند .

در اینجا برخی از نکات مهم وجود دارد که مشاور دانشجو می‌تواند به شما کمک کند:

 • آنها می توانند به شما کمک کنند موسسه آموزشی تعیین شده (DLI)مناسبی را پیدا کنید که هزینه زیادی نداشته باشد و متناسب با نیازهای شما باشد.
 • ما با کالج اورگرین ( Evergreen ) برای نرخ شهریه بهتر همکاری داریم. ببینید چگونه می توانید از این مزیت بهره مند شوید.
 • آنها در مورد برنامه های مهاجرتی مناسب مشاوره می دهند و واجد شرایط بودن شما را برای درخواست برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) ارزیابی می کنند.
 • یک مشاور می تواند در نوشتن نامه انگیزشی برای اهداف ویزا کمک کند.
 • آنها می توانند پورتال ویزای دانشجویی شما را راه اندازی کنند که به شما امکان می دهد اسناد را آپلود کنید و در طول فرآیند درخواست از مشاور دانشجویی خود سؤال بپرسید.
 • مشاور شما می تواند از طرف شما برای اجازه تحصیل شما درخواست دهد.
 • آنها به شما راهنمایی های گام به گام در طول فرآیند ارائه می دهند.

 

نحوه تحصیل در رشته پرستاری در کانادا

بنابراین، در این مرحله، الزامات را درک می کنید و DLI ایده آل را برای نیازها و شرایط خود انتخاب کرده اید. حال باید نحوه درخواست ویزای تحصیلی کانادا را بدانید که به شرح زیر است:

مرحله 1: از واجد شرایط بودن اطمینان حاصل کنید

قبل از درخواست باید اطمینان حاصل کنید که الزامات DLI و معیارهای برنامه را برآورده می کنید.

مرحله 2: در هنگام درخواست نامه پذیرش را نشان دهید

هنگامی که در موسسه انتخابی خود پذیرفته شدید، نامه پذیرش دریافت خواهید کرد. هنگام درخواست مهاجرت باید نشان دهید که نامه پذیرش از یک DLI دارید.

مرحله 3: اسناد خود را جمع آوری کنید

مدارک مربوطه مانند پاسپورت، مدارک مالی، مدارک قبولی، نتایج آزمون زبان و سایر مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

مرحله 4: هزینه های درخواست را پرداخت کنید

بر اساس وب سایت رسمی دولت کانادا، هزینه مجوز تحصیل 150 دلار است. پس از پرداخت هزینه، درخواست خود را ارسال می کنید.

توجه داشته باشید:

دانشجویان بین‌المللی باید در اطلاعاتی که در درخواست خود ارائه می‌کنند، دقیق باشند، زیرا اطلاعات باید بعداً با مدارک لازم تأیید شود. همیشه صادق باشید، زیرا عدم آن منجر به تاخیر در زمان پردازش خواهد شد.

چرا در کانادا پرستاری بخوانیم؟

اکنون که می دانید چگونه در کانادا تحصیل کنید، ممکن است بخواهید بدانید که چرا کانادا بهترین انتخاب برای آینده شما است. در زیر بیابید.

وجود فرصت های شغلی فراوان در کانادا

یکی از بهترین چیزها در مورد تحصیل در کانادا، توانایی کار پاره وقت در حین تحصیل است. این به هزاران دانشجوی بین‌المللی کمک می‌کند تا از طریق دوره‌ های کارآموزی و تجربیات یادگیری عملی در رشته تحصیلی خود، تجربه کاری مرتبط کسب کنند.

برخی دیگر به صورت پاره وقت کار می کنند تا پول لازم برای چیزهای سرگرم کننده مانند بلیط کنسرت، سفرهای کمپینگ با دوستان و پذیرایی روزانهرا تامین کنند. طبق وب سایت دولت کانادا، دانشجویان بین المللی می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. ضمنا، کار بیش از 20 ساعت به عنوان نقض شرایط مجوز تحصیل شما تلقی می شود.

شما می توانید برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست دهید

بعد از فارغ التحصیلی با مدرک پرستاری در کانادا چه اتفاقی می افتد؟ به خانه برگردید؟ وقتی فرصتی باورنکردنی برای ماندن دارید و شغل خود را در اینجا در شمال بزرگ شروع می کنید، مجبور نیستید.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) به دانشجویان بین المللی که حداقل هشت ماه یک برنامه تحصیلی را گذرانده اند، اجازه می دهد در کانادا بمانند و کار کنند. در طول این مدت، شما می توانید به اندازه کافی تجربه کاری کانادایی به دست آورید تا واجد شرایط چند برنامه مهاجرتی باشید، مانند کلاس تجربه کانادا، که به شما امکان می دهد اقامت دائم کانادا را بگیرید.

اگر این خبر به اندازه کافی برایتان خوب نیست، خوشحال خواهید شد بدانید به عنوان یک مقیم دائم کانادا، می توانید اعضای خانواده خود را با برنامه حمایت از خانواده کانادا حمایت مالی کنید.

پرستاران در کانادا پرتقاضا هستند

سیستم مراقبت های بهداشتی در کانادا به شدت به پرستاران رسمی وابسته است زیرا آنها بیش از پزشکان موظفند با بیماران سروکار و ارتباط داشته باشند. آنها باید در محیط های مختلفی مانند کلینیک ها، خانه های سالمندان، بیمارستان ها، سازمان های اجتماعی، مراکز توانبخشی، مراکز تحقیقاتی، مراکز سیاست گذاری، مشاغل و خدمات اصلاحی کار کنند. این خبر خوبی برای دانشجویان بین المللی است که با مدرک پرستاری فارغ التحصیل می شوند، زیرا همیشه فرصت های شغلی برایفعالیت و کار در کانادا وجوددارد.

مسیر مهاجرتی Student Direct Stream (SDS) چگونه است؟

اگر در چین، هند، مراکش، پاکستان، فیلیپین، سنگال یا ویتنام زندگی می کنید، ممکن است بتوانید مجوز تحصیل خود را ظرف 20 روز تقویمی از طریق Student Direct Stream (SDS) دریافت کنید. این کشورها با کانادا توافقنامه ای دارند که زمان پردازش ویزا را سریعتر می دهد. اگر اهل هیچ یک از این کشورها نیستید، بسته به کشور محل اقامتتان، ممکن است بین 4 تا 20 هفته منتظر بمانید تا مجوز تحصیل شما بررسی شود. به همین دلیل، قبل از شروع برنامه تحصیلی، عاقلانه است که پروسه درخواست مجوز تحصیل خود را شروع کنید.

 

کالج های پرستاری در کانادا – آینده شما از اینجا شروع می شود

قبل از اقامت دائم در کانادا، به دانشجویان بین المللی توصیه می کنیم که همیشه در مورد شهرها، استان ها یا مناطق کانادا به طور کامل تحقیق کنند. به عنوان مثال، در حالی که برای پرستاری در کانادا فرصت های شغلی زیادی فراهم می باشد، برخی از استان ها بیش از سایرین به پرستار نیاز دارند. پس حتما استان مناسب را هدف قرار دهید.

با مشاور مهاجرت کانادایی ما تماس بگیرید، او می تواند به شما در کشف بهترین مسیر به کانادا بر اساس بودجه، نیازها و اهداف شما کمک کند. ما همچنین تمام مدارک مورد نیاز را بررسی وکنترل می نماییم تا اطمینان حاصل کنیم که برنامه شما بدون نقص و بهینه است.

راهنمای کامل مهاجرت به مانیتوبا کانادا
مشاهده مطلب
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما