Skip to content

راهنمای کامل برنامه های مهاجرتی انتاریو

برنامه های مهاجرتی انتاریو
زمان مطالعه این مطلب : 7 دقیقه

راهنمای کامل برنامه های مهاجرتی انتاریو

استان انتاریو که مرکز کانادا، اتاوا، و بزرگترین شهر آن، تورنتو است، در بخش‌های عمده اقتصادی پیشتاز است. این استان که از نظر منابع طبیعی غنی و در تولید پیشرو است، در زمینه فرصت ها با امکانات زنده است. جمعیت انتاریو به سرعت به مرز 15 میلیون نفر می رسد و 198530 مهاجر هستند که از طریق مسیرهای مختلف مهاجرت انتاریو در سال 2021 وارد شده اند.

اگر قصد مهاجرت به محبوب‌ترین استان کانادا را دارید، خوشحال خواهید شد بدانید گزینه‌ های متعددی برای تحقق آن وجود دارد. بیایید نگاهی به برنامه های مهاجرت انتاریو بیندازیم تا در اسرع وقت درخواست خود را شروع کنیم.

برنامه منتخبین مهاجرت انتاریو (OINP)

از آنجا که هدف اداره مهاجرت پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) جذب مهاجران بیشتر به کانادا است، برنامه مهاجرت اقتصادی انتاریو، برنامه نامزد مهاجر انتاریو، به عنوان ابزاری برای تحقق این امر ایجاد شد. OINP به نیروی کار و دانشجویان خارجی که قابلیت و مهارت  لارم برای تامین کمبود نیروی کار ماهر این استان را دارند، اجازه می دهد تا برای نامزدی درخواست دهند. کسانی که با موفقیت شرایط لازم را برآورده می کنند، این شانس را دریافت می کنند و پس از آن تاییدیه برای درخواست های اقامت دائم توسط دولت کانادا اعطا می شود.

دسته بندی سرمایه انسانی

برنامه منتخبین مهاجرت انتاریو از سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال برای تسهیل برنامه های کاربردی برای جریان های مهاجرت زیر استفاده می کند:

  • جریان مهاجرت نیروی کار ماهر فرانسوی زبان
  • جریان مهاجرت اولویت های سرمایه انسانی
  • جریان مهاجرت نیروی فنی ماهر

جریان نیروی کار ماهر فرانسوی زبان انتاریو اکسپرس اینتری به نیروی کار ماهر فرانسوی زبانی که امتیاز 7 را در معیار زبان کانادایی در زبان فرانسه کسب کرده اند و توانایی های زبان انگلیسی عالی دارند، این شانس را می دهد که برای زندگی و کار در استان درخواست دهند.

جریان مهاجرت اولویت های سرمایه انسانی

جریان مهاجرت سرمایه انسانی اکسپرس اینتری به نیروی کار خارجی ماهر با تجربه کاری مناسب، دارای توانایی زبان مناسب و مدارک معتبر ،اجازه می دهد تا برای زندگی و کار در انتاریو درخواست دهند.

برنامه مهاجرت نیروی فنی ماهر، به اتباع خارجی با مهارت های فنی و تجربه کاری لازم این فرصت را می دهد تا برای زندگی و کار در انتاریو درخواست دهند.

برای درخواست موارد فوق، باید یک پروفایل معتبر در سیستم اکسپرس اینتری اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) داشته باشید. همچنین قبل از اینکه بتوانید به صورت آنلاین درخواست دهید تا توسط دولت انتاریو برای اقامت دائم نامزد شوید، باید یک اعلان (پیام) علاقمندی از انتاریو دریافت کنید.

برنامه مهاجرتی استان انتاریو کانادا

برنامه آزمایشی فناوری انتاریو (Ontario Tech Pilot)

برنامه پایلوت فناوری انتاریو نیز بخشی از OINP است.  این برنامه برای تامین کمبود نیروی کار با مهارت‌ها لازم  و جذب اتباع خارجی واجد شرایط برای پر کردن جای خالی در بخش فناوری تأسیس شد. 29 شغل زیر مجموعه برنامه پایلوت فناوری انتاریو قرار دارند. برای واجد شرایط بودن برای این برنامه ، باید یک سال تجربه کاری معتبر در مشاغل فنی مربوطه داشته باشید و الزامات جریان اولویت های سرمایه انسانی را برآورده کنید.

جدا از این جریان‌ های اصلی مهاجرت، دو جریان دیگر نیز برای دانشجویانی وجود دارد که تحت دسته بندی سرمایه انسانی قرار می‌گیرند، که هر دو برای متقاضیان بین‌المللی ایجاد شده‌اند که از موسسات عالی مربوطه در انتاریو فارغ‌ التحصیل شده و مایل به دریافت ویزای کار کانادا هستند.

هر آنچه باید در مورد ویزای تحصیلی کانادا برای اقامت دائم بدانید
مشاهده مطلب

سایر جریان های مهاجرت

علاوه بر جریان های ذکر شده در بالا، دو گزینه برای دانشجویان وجود دارد که در دسته بندی سرمایه انسانی قرار می گیرند. این جریان‌ها شامل برنامه مهاجرتی فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری. برای داوطلبان بین المللی است که تحصیلات خود را در دانشگاه ها و کالج های مختلف در استان انتاریو به پایان رسانده اند.

جریان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد برای داوطلبی است که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد بدون پروفایل اکسپرس انتری یا شرایط پیشنهاد شغلی است، در حالی که جریان فارغ التحصیل دکترا. برای داوطلبی است که دانشجوی فارغ التحصیل شده بدون پروفایل اکسپرس انتری یا شرایط پیشنهاد استخدام است.

 

صدور اعلام علاقه مندی (NOI) استان انتاریو چیست؟

برنامه نامزد های مهاجر انتاریو به طور منظم لیست اکسپرس اینتری اداره پناهندگان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) را بررسی می کند تا متقاضیانی را انتخاب کند که می توانند شرایط هر یک از جریان های اکسپرس اینتری انتاریو را برآورده کنند. اگر در لیست انتخاب شده باشید، در پروفایل  آنلاین اداره پناهندگان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) خود اعلان علاقه دریافت خواهید کرد. با این حال، باید توجه داشت که دریافت اعلان علاقه، واجد شرایط بودن برای جریان‌های مختلف را تضمین نمی‌کند.

دسته بندی پیشنهاد شغلی کارفرما

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که از یک کارفرما در انتاریو پیشنهاد شغلی دریافت کرده اید، می توانید از طریق رده شغلی کارفرما درخواست دهید. این دسته از سه جریان مهاجرت تشکیل شده است.

جریان نیروی کار خارجی ایده‌آل برای کسی است که می‌تواند یک نقشیک نیروی کار  ماهر را که تحت طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) سطوح 0، A یا B قرار دارد، ایفا کند. شما باید تحصیلات دانشگاهی یا کالج داشته باشید و باید طی دو سال پس از درخواست فارغ‌التحصیل شده باشید. .

جریان دانشجویی بین‌المللی برای هر کسی که مایل به پر کردن موقعیت حرفه‌ای در سطح 0، A یا B طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) است عالی است. شما باید تحصیلات دانشگاهی یا کالج داشته باشید و باید طی دو سال پس از درخواست فارغ‌التحصیل شده باشید. .

جریان مهارت های مورد تقاضا امکانی برای نامزدی است که برای شغلی که بخشی از لیست مشاغل مورد تقاضا در انتاریو است، پیشنهاد استخدام دریافت کرده است.

کد NOC چیست؟

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) از سیستم طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) به عنوان ابزار طبقه بندی مشاغل مختلف استفاده می کند. مشاغل بر اساس وظایف و مجموعه مهارت های خاص طبقه بندی می شوند.

 دسته بندی کسب و کار

اگر علاقه مند به راه اندازی یک کسب و کار یا سرمایه گذاری در یک کانادا هستید، دسته بندی های تجاری زیر برای شما مناسب است.

جریان شرکتی به اتباع خارجی با یک شرکت جهانی اجازه می دهد تا آن را به انتاریو منتقل کنند یا یک شرکت موجود را خریداری کنند.

جریان کارآفرین (Entrepreneur Stream) برای اتباع خارجی است که مایل به ایجاد یک تجارت جدید یا خرید یک شرکت کانادایی در انتاریو هستند.

برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)

برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) یک گزینه ایده آل برای اتباع خارجی ماهر است که می خواهند به کانادا نقل مکان کنند. این برنامه در تلاشی ایجاد شد تا اقتصاد کانادا را تحت فشار قرار دهد، زیرا هر سال درصد زیادی از کانادایی ها بازنشسته می شوند. با ورود هزاران مهاجر از طریق این مسیرها، آنها می توانند موقعیت های شغلی خالی را پر کنند. در این برنامه، کانادا از افراد ماهر ۱۸ ساله برای کار در کانادا دعوت می کند.

برای واجد شرایط بودن برای FSWP، باید تعدادی از شرایط را برآورده کنید. شما باید تجربه کاری کافی در زمینه تخصص خود، مدارک معتبر و توانایی های قوی زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید. درخواست شما طبق یک جدول 100 امتیازی مورد بررسی قرار می گیرد که باید حداقل 67 امتیاز از آن کسب کنید. این شرایط شامل موارد زیر می باشد:

  • سن شما
  • تجربه کاری شما
  • شرایط شما
  • مهارت های زبانی (انگلیسی و/یا فرانسوی)
  • پیشنهاد استخدام
آیا برای مهاجرت به کانادا به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟
مشاهده مطلب

از آنجایی که این برنامه توسط سیستم اکسپرس اینتری تسهیل می شود، روند درخواست با سرعتی سریع انجام می شود. پس از تکمیل درخواست FSWP، باید نمایه اکسپرس اینتری خود را تنظیم کنید، که برای آن در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) امتیاز کسب خواهید کرد. در این فرآیند، شما در بین سایر متقاضیانی که مایل به اخذ اقامت دائم کانادا هستند، رتبه بندی می شوید. اگر در هر مرحله از این فرآیند موفق باشید، یک دعوتنامه برای درخواست (ITA) دریافت خواهید کرد. سپس دو ماه فرصت دارید تا برای اخذ ویزای خود برای اقامت و شروع کار خود در انتاریو اقدام کنید.

 

کلاس تجربه کانادایی

اگر می خواهید از طریق کلاس تجربه کانادایی برای اکسپرس اینتری درخواست دهید، تجربه کاری شما باید تا یک سال در کانادا در NOC

Skill Type یا سطح 0،  A یا B اضافه شود. تجربه کاری شما باید در سه سال از OINP شما به دست آمده باشد. ارسال تجربه ای که به دست آورده اید باید مشاغلی باشد که در پروفایل اکسپرس انتری شما ذکر شده است و باید یک وضعیت قانونی در کانادا داشته باشید.

اقتصاد سالم کانادا مملو از فرصت های بی پایان برای اتباع خارجی است که آن را به کشوری ایده آل برای شروع دوباره تبدیل می کند. استان انتاریو همچنان یکی از محبوب ترین گزینه ها برای مهاجرت به دلایل متعددی است که شامل بخش های قابل دوام، تنوع و محیط بدیع است. اگر آماده هستید به یکی از پر جنب و جوش ترین شهرهای جهان بروید، همین امروز درباره مهاجرت انتاریو در سال 2023 اطلاعات بیشتری کسب کنید. چه برنامه OINP یا اکسپرس اینتری را انتخاب کنید، مشاوران مهاجرت کانادایی ما می توانند شما را در کل فرآیند راهنمایی کنند.

سوالات متداول

برای درخواست اکسپرس اینتری چه تحصیلاتی باید داشته باشم؟

شما باید مدرک لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری کانادایی یا معادل آن را در کشور خود یا کشور دیگری داشته باشید. اگر خارج از کانادا فارغ التحصیل شده اید، باید یک گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی دریافت کنید تا ثابت کنید مدارک شما با مدرک کانادایی مطابقت دارد.

 

چه چیز دیگری باید در مورد الزامات زبان در کانادا بدانم؟

اگر می خواهید در کانادا زندگی و کار کنید، باید به انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید، بخوانید، بنویسید و صحبت کنید. شما باید سطح معیار زبان کانادایی (CLB) 7 یا بالاتر را کسب کنید. قبل از درخواست برای برنامه مهاجرتی خود، باید یک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی تایید شده بدهید. برای زبان انگلیسی، آزمون آموزش عمومی بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) یا آزمون عمومی برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا (CELPIP) را انجام خواهید داد. برای زبان فرانسه آزمون ، Test d’évaluation de français pour le Canada (TEF) یا Test de connaissance du français pour le Canada (TCF Canada) را انجام خواهید داد.

بودجه مورد نیاز برای اسکان (Settlement Funds) چیست؟

اگر درخواست مهاجرت انتاریو شما موفقیت آمیز بوده است، باید اطمینان حاصل کنید که بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود دارید. این بودجه  نقدینگی و سرمایه ای  است که در صورت‌ حساب‌ های بانکی، سرمایه‌ گذاری‌ ها، دستمزد سالانه از یک شغل در انتاریو یا مدرکی مبنی بر آنچه در شغل جدید در انتاریو به دست خواهید آورد، نشان داده می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on email

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات شما

درباره ما

وکیل مهاجرتی مجموعه مهاجرت کاری مهسا اسدی دارای دکترای حقوق از دانشگاه تهران و دارای پانزده سال سابقه کار در زمینه مهاجرت علی الخصوص به کانادا و آمریکا

ما را دنبال کنید

جدیدترین مطالب

فرم رایگان ارزیابی و مشاوره مهاجرت